Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai Accent - bierze olej

zxc29 29 May 2016 11:06 1023 4
    zxc29
    Level 2  
    Witam.

Posiadam accent 2 generacji rok produkcji 2000 1,3 12v 75km klima przebieg 150000tyś tyle na blacie pokazuje benzyna +Gaz itp.
    Auto bierze olej przy większych obciążeniach silnika jadac 90km/h+klima z Pruszkowa do Zwolenia nic mi prawie nie wziął a od Zwolenia do Zamościa jadąc 100km/h+klima łyknął 250ml a na tym odcinku miałem ostry podjazd pod górę. Ale jeżdząc po mieście też bierze ale już mniej. I teraz nie wiem co z tym zrobić czyli jeździć i dolewać czy sprzedać bo naprawić to mechanik wycenił około 2500zł. Przed wymianą rozrządu tez brał olej.
    POMOCY!!!!! :cry:
    User removed account
    User removed account  
    krau
    Level 23  
    Ja bym dolewał i jeździł. Miałem kiedyś accenta I, też z silnikiem 1,3. Ten to żłopał 2 litry na 1000km. Przejeździłem nim ponad 50tyś. i nigdy nie zawiódł. Wiem że jeździ do dzisiaj, ale czy następny właściciel coś z tym robił, to już nie wiem...
    zxc29
    Level 2  
    Nie o to chodzi żeby ktoś mi zapłacił tylko czy ktoś da mi gwarancje ze po remoncie silnika nie będzie brał oleju. Wtedy dam nawet wartość auta byle było dobrze. Niestety obecna sytuacja nie pozwala mi na naprawe ani na zmianę chyba że kupie opla astre za 2tyś bo jest do kupienia i stoi obok mojego bloku.
    kmitki
    Level 22  
    Ta astra za 2 tys. pewnie też będzie żłopać olej. Olej w accent bierze przede wszystkim przez nieszczelne uszczelniacze zaworów. W niektórych typach można je wymienić bez zdejmowania głowicy.