Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja Modem-Switch-router w sieci domowej.

29 Maj 2016 11:10 1035 5
  • Poziom 7  
    Witam

tak wygląda rozkład mojej sieci w domu.
    Konfiguracja Modem-Switch-router w sieci domowej.

Chciałbym ją rozbudować o switch, który miałby być wpięty po modemie( internet z kablówki multimedia) aby rozdzielał sygnał na gniazdka, został by on w skrzynce w piwnicy, a router wifi chciałbym przenieść w miejsce "Telewizor samsung". Jest to spowodowane tym że Router który posiadam ma za mało wejść wan, a wifi działa tylko na parterze.

Kupiłem już switch, jednak nie wiem jak zabrać się za konfigurację.
    Chciałem wpiąć wszystko do switch'a i router ustawić jako punkt dostępu WiFi, jednak wtedy nie mam jak korzystać z internetu w telewizorze.

Proszę o pomoc w jaki sposób to skonfigurować.

Mam nadzieję że wszystko jasno wytłumaczyłem.
  • Switche POE
  • Poziom 43  
    Nie podajesz żadnych modeli sprzętu, nie podajesz przyczyny czemu to tv nie jesteś w stanie podpiąć.
  • Switche POE
  • Poziom 7  
    Modem to Motorola Sb 5100E-CN, router TP-LINK TL-WR740N. Switch zakupiłem: Netis ST3108s

Nie mogę podłączyć telewizora do sieci, gdyż wpinając w jego miejsce router zabieram już to gniazdko na rzecz routera. A nie wiem czy ustawiając router w tryb punkt dostępu i podpinając do niego telewizor będzie on działał.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    punkt dostępu i podpinając do niego telewizor będzie on działał
    Bezproblemowo - będzie działał, co więcej zmieniając FW na TP-L na alternatywny zrobisz z niego faktyczny AP z 5 portami lan (wyłączony firewall i NAT), a nie jak na OFW pseudo AP z niepodłączonym WAN-em.

Rozumiem, że wybierając switch celowałeś w minimalną cenę - ale trzeba było zainwestować w porty 1GB lub nawet prosty switch zarządzany np. TL-SG108E

Jeśli Motorola Sb 5100E-CN to faktycznie modem to nie możesz zabierać routera, chyba że sam motorola jest routerem.
    A z tego co widzę po zdjęciach to jest faktycznie modem - więc router musi pozostać przy Motoroli.
  • Poziom 7  
    Czyli rozumiem, że akcja ze switchem na dole a routerem na górze nie przejdzie ?
  • Poziom 43  
    Nie :) - musisz coś dokupić dodatkowego (AP/router) aby twoje założenia można było zrealizować.