Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jatco Jf-506e - skrzynia automatyczna nie jedzie do przodu po naprawie

zinek 29 Maj 2016 12:29 4332 15
  • #1 29 Maj 2016 12:29
    zinek
    Poziom 15  

Witam
    Naprawiałam skrzynie z freelandera Jatco Jf-506e skrzynia była zablokowana i nie dało sie pchnąć nawet auta do tylu . Po wyciągnięciu skrzyni okazało sie ze rozpadł sie kosz 554 i odłamki uszkodziły koszyk 578 . Skrzynie rozebralem cała i wyczyściłem z jakikolwiek opiłków i kawałków uszkodzonego kosza . Wymieniłem dwa kosze oraz poskładałem skrzynie , zalałem świeżym ravenolem . Freelander przez godzinę jeździł bez problemu do momentu gdy zaczęła sie ślizgać na wszystkich biegach do przodu jak i do tylu .Po zgaszeniu auta na 15 sekund i ponownym odpaleniu 500 metrów przejedza bez problemu . Byłem przekonany ze stan oleju za niski dolalem litr . Po dolaniu chciałem zrobić jazdę próbna podjechałem do przodu by zwróci włączyłem wsteczny cofnąłem do tylu ale do przodu nagle brak jakiej kolwiek reakcji. Na zimnym nic sie nie polepszyło ma ktoś z was jakieś pomysły. Bo niewiem czy ściągać dekiel i rozbierać tarczki czy przeglądać elektronikę . Konwerter był regenerowany. Pozdrawiam

0 15
  • #2 29 Maj 2016 14:00
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Filtr oleju zmieniłeś ?
    Płytę zaworową przeczyściłeś ?
    Przed zamontowaniem płyty zaworowej sprawdziłeś jak zapinają poszczególne kosze i hamulce ?
    Uszczelniacze teflonowe kosza K1 (557) na statorze sprawdzone-zmienione (179).
    Masz problem z koszem K1 (557).

0
  • #3 29 Maj 2016 15:36
    zinek
    Poziom 15  

Filtr wypłukalem , uszczelek nie zmieniałem , czyli bez wyciagnięcia skrzyni ani rusz 😔

0
  • #4 29 Maj 2016 15:53
    2510731
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 29 Maj 2016 16:09
    zinek
    Poziom 15  

Chciałem na szybko poskładać przez długi weekend a za komplet uszczelek powiedzieli mi 1000zl w długołęce .Posiada ktoś wiedzę czym różni sie skrzynia pr006 od pr013 na Allegro podają ze pasuje zamiennie landrover i rover 75 .

0
  • #6 29 Maj 2016 17:36
    romuald-f

Filtr jest "szmaciany" i należało go zmienić. Teraz aby do niego się dostać niestety skrzynkę należy wymontować i "rozpołowić". Do teflonów i sprawdzenia kosza K1 dostałbyś się od strony pokrywy bocznej. Filtr kosztuje 55 zł. (Vw Sharan - Land Rover) a komplet uszczelek na skrzynię 590 zł. W Twoim przypadku wystarczyły by pierścienie teflonowe (znak zapytania bo nie widzę ich). Kosz, który wymieniłeś był nowy czy używany. Jeżeli używany to czy sprawdziłeś jego tłok ? Czy filtr oleju był mocno zabrudzony ?
    Ps. skrzynka ta nie jest za bardzo "wdzięczna" do naprawy.

0
  • #7 29 Maj 2016 17:58
    zinek
    Poziom 15  

Filtr nie był brudny bo skrzynia była naprawiana 3 lata temu . przepłakałem go w ropie w celu wypłukania opiłków , siateczka nie była zanieczyszczona patrząc przez otwór od dołu . Kosz części które założyłem używane ze skrzyni od sharana nie były uszkodzone ani nigdzie porysowane . Pare tarczek było przypalone ale z dwóch skrzyń wybrałem najlepsze nie spalone . Da sie dojść do teflonow bez ściągania skrzyni tylko odkręcając dekiel ? Pytałem o skrzynie p013 gdyż mam do kupienia używana nie naprawiana z rovera 75 z tym samym silnikiem na zdj wyglada identycznie i zastanawiam sie czy jest sens naprawiać ta .

0
  • #8 29 Maj 2016 18:14
    romuald-f

Czy naprawiać, czy kupić używaną nikt Ci nie podpowie. Kupując używaną kupujesz "kota w worku". Używki kupuję dla niektórych części (płyty zaworowe, planetarki itp.), które są drogie. Nigdy nie zakładam kupowanych używek nawet jak mi dostarcza klient.
    Ps. nie używam oleju napędowego do mycia części, tylko benzynę ekstrakcyjną.

0
  • #9 29 Maj 2016 18:24
    zinek
    Poziom 15  

A powiedz mi te pierścienie teflonowe ewentualnie sa dostępne osobno ? Idę rozbierać skrzynie od boku i porobie zdjęcia zdemontowanych części . Na przyszłość bd wiedział był to mój pierwszy automat .

0
  • #10 29 Maj 2016 18:44
    romuald-f

Napisałeś .......Na przyszłość bd wiedział był to mój pierwszy automat........ to może rzeczywiście kup tą używkę (jeżeli dadzą gwarancję rozruchową).

0
  • #11 30 Maj 2016 01:19
    zinek
    Poziom 15  

Po rozebraniu okazało sie ze miedzy uszczelkami był kawałek starej masy uszczelniającej . Nie pasuje mi Bierznia widoczna na zdj nie wiem czy moge to przepolerowac ,prosił bym o ocenę fachowca . Na zdjęciach przedstawiam rownież tarczki

1
  • #12 30 Maj 2016 10:19
    romuald-f

Należało wytrzeć z oleju. Nie ma zdjęcia tłoka.

Jatco Jf-506e - skrzynia automatyczna nie jedzie do przodu po naprawieJatco Jf-506e - skrzynia automatyczna nie jedzie do przodu po naprawieJatco Jf-506e - skrzynia automatyczna nie jedzie do przodu po naprawieJatco Jf-506e - skrzynia automatyczna nie jedzie do przodu po naprawie

1
  • #13 30 Maj 2016 15:56
    zinek
    Poziom 15  

Wszystko poczyscilem kosz delikatnie przepolerowalem z moich obserwacji wnioskuje ze 4 tarczki musiał bym zmienić i przypalone przekładki pierścienie teflonowe są ładne i kwadratowe .

0
  • #15 30 Maj 2016 17:05
    romuald-f

Po wyczyszczeniu elementy w miarę przyzwoite. Jak tłok ? Nie żałuj oleju przy składaniu. Jatco Jf-506e - skrzynia automatyczna nie jedzie do przodu po naprawie Jatco Jf-506e - skrzynia automatyczna nie jedzie do przodu po naprawie

0
  • #16 14 Maj 2018 21:35
    mariusz950
    Poziom 11  

Witam

Mam identyczną awarię. zamontowałem używkę z gwarancją. Jak na razie chodzi ale nie zmienia całkiem płynnie biegów. Poza tym w obu skrzyniach przegub wewnętrzny ma luz "góra-dół". Nie wiem czy tak ma być czy trzęsienie podczas skrętu w lewo tak przy 40-50km/h jest tym spowodowane.

Jatco Jf-506e - skrzynia automatyczna nie jedzie do przodu po naprawieJatco Jf-506e - skrzynia automatyczna nie jedzie do przodu po naprawieJatco Jf-506e - skrzynia automatyczna nie jedzie do przodu po naprawieJatco Jf-506e - skrzynia automatyczna nie jedzie do przodu po naprawie

0