Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz domowej roboty z wmontowanym modulem Bluetooth - zakłócenia

HeloMelo 29 Maj 2016 13:15 516 1
  • #1 29 Maj 2016 13:15
    HeloMelo
    Użytkownik obserwowany

Witam !

Składam sobie wzmacniacz audio na 2xTDA7294 z przedwzmacniaczem na TL072 i dorobiłem mini selektor sygnału, który ma wbudowany układ do bluetooth. Selektor jest skonstruowany na przekaźniku, który przerzuca mi sygnał z kompa na moduł bluetooth. Układ bluetooth to jakieś chińskie badziewie coś w stylu klucza USB. Potrzebuje on 5V i wtyczkę jacka. Do zasilania symetrycznego końcówki mocy wpiąłem stabilizator 7812. Ten stabilizator zasila mi cyfrowy potencjometr i selektor na 4018, który służy mi do zasilania przekaźnika. Następnie z 12V podpiąłem następny stabilizator na 5V żeby zasilić układ bluetooth. Wszystko niby działa poprawnie jednak gdy bluetooth jest zasilany ze stabilizatora to w głośnikach mam zakłócenia z modułu bluetooth. Słychać takie częstotliwości dziwne... gdy podpinam moduł bluetooth pod ładowarkę do telefonu to jest elegancko... Wnioskuje ze trzeba dorobić jakiś filtr na zasilaniu jednam nie mam pojęcia jak to zrobić... Czy mógłby ktoś mi udzielić pomocy jak zrobić taki filtr ?
    Wzmacniacz domowej roboty z wmontowanym modulem Bluetooth - zakłócenia
    Dziękuje i pozdrawiam

0 1
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 29 Maj 2016 14:33
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Albo stabilizator 5 V zasilić z tego samego miejsca co 12V, albo z osobnego (o ile można) uzwojenia transformatora. Można też spróbować na przewód zasilający 5V założyć "koralik" ferrytowy.
    Zakładam, ze na końcówkach stabilizatorów są podłączone kondensatory bezindukcyjne po 0,1 - 0,22uF. (według aplikacji)

0