Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak uruchomić Windows 7 z dysku zewnętrznego?

29 Maj 2016 13:30 10170 12
  • Poziom 10  
    Witam
    Wymieniłem w laptopie dysk twardy, lecz na starym dysku mam zainstalowany Windows 7 i chciałbym uruchomić go z USB. Jak to zrobić?
    W biosieBIOS'ie ustawiłem bootowanie z USB, ale nie działa.
    Proszę o pomoc.
    Laptop HP Pavilion dv6 model dv6-6c70ex
    Dysk twardy TOSCHIBA 1TB MK1059GSMP HDD2K61 F VL01 T
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dysk podłączam w kieszeni przenośnej pod usb.
    Wydaje mi się, że problem leży po stronie sterowników USB, gdyż system ładuje je dopiero w późniejszej fazie rozruchu a nie na samym początku. Czy jest możliwość odpalenia systemu ze starego dysku ( bez ponownej instalacji), przez USB?
  • Poziom 10  
    Dziękuję za wyjaśnienie.
    Kieszeń obsługuje usb 3.0 i pod taki port go podłączam więc prędkość aż tak drastycznie nie spada. Zależy mi na tym aby nie przeinstalowywać całego systemu gdyż jest tam sporo programów zainstalowanych (niektóre z witaminami ), i zbyt dużo czasu zajęło by mi ich ponowna instalacja. A że dysk zewnętrzny i programy zainstalowane na nim będę uruchamiał sporadycznie to szukam w miarę prostego i szybkiego sposobu aby po prostu uruchomić system poprzez port usb. Wobec powyższego skłaniam się ku opcji 2-giej.
  • Poziom 10  
    Chyba trochę źle mnie zrozumiałeś. Na starym dysku mam Stary system i programy a na nowym dysku mam nowy system i nowe programy. Chodzi mi o to, że nowy dysk zostaje w laptopie z nowym systemem a jak będę chciał skorzystać z jakiś starych programów np do diagnostyki auta to podłączam Stary dysk ( bez wyciągania nowego i przekładania ich ), i uruchamiam program że starego dysku. Dlatego uważam, że opcja 2-ga byłaby najbardziej odpowiednią w mojej sytuacji.
  • Poziom 26  
    To znaczy dysk z systemem wyciągnięty z laptopa i włożony do kieszeni.
    Raczej będzie problem musiał byś chyba system na nowo zainstalować na dysku podłączonym przez usb i podczas instalacji nie mieć podłączonego nowego dysku.

Ostatecznie można zainstalować 2 systemy na jednym dysku.
  • Poziom 10  
    2767377 napisał:
    Aaaa teraz już rozumiem. Ja zrozumiałem to tak, że nie masz systemu na nowym dysku. Jeśli taka jest sytuacja to faktycznie opcja Nr 2 byłaby najlepsza.

Niestety po instalacji pliku ISO na pendajwie próbuję bootować z usb, widzi go i startuje lecz wisi na napisie " Welcome to grab". Nic nie mogę zrobić czarny ekran i ten napis w lewym górnym rogu. Jakieś pomysły?