Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ue32h5000 - Czy sprawdzi się u mnie antena pokojowa DVB-T ?

29 Maj 2016 15:13 1116 9
  • Poziom 11  
    Witam!

Zastanawiam się,czy sprawdzi się u mnie antena pokojowa DVB-T Thomson ANT1210. Do nadajnika w Trzeciewcu mam 80km,a do nadajnika w Żółwieńcu 54km i mieszkam w bloku- czy przy takich odległościach sprawdzi się wcześniej wymieniona pokojowa antena telewizyjna? Jeżeli się nie sprawdzi to jaką antenę pokojową byście polecili? Oto parametry tej anteny:

Rodzaj anteny: Aktywna

Antena: pokokjowa

UHF: Tak

VHF: Tak

Zakres częstotliwości: 30-950

Układ redukcji szumów: Tak

Regulacja stopnia wzmocnienia wzmacniacza: Tak

Maksymalne wzmocnienie: 20

Zasilanie: DC 5 V-z odbiornika lub 230v z zasilacza
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    Na moje nie ma szans na to w ogóle - pokojówka przy takich odległościach - zapomnij.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 31  
    Witam,
    na wstępie powiem, że nie jestem zwolennikiem anten pokojowych, i jeżeli jest to możliwe polecam anteny zewnętrzne. Warunki jakie panują w pomieszczeniach, rozkład przedmiotów (mebli), rodzaj murów, okna (rodzaj i miejsce gdzie są - z której strony w stosunku do nadajnika) itp. to wszystko ma kolosalny wpływ na sygnał, który po pokonaniu tych wszystkich "przeszkód" dociera do anteny, a raczej jego resztki.
    Nie wspomnę tutaj o wielokrotnych odbiciach, które go dodatkowo osłabiają. Antena pokojowa, zazwyczaj ze wzmacniaczem, odbierze ten "bukiet" i jeszcze go dodatkowo wzmocni. Co dociera do głowicy TV?
    Antena pokojowa to "ostateczna ostateczność" parafrazując klasyka. Byłem, jestem i będę zwolennikiem kierunkowych, pasywnych anten zewnętrznych. Żadne wynalazki w ładnych opakowaniach -druciki ze wzmacniaczem w plastykowej puszce.
    Każda antena jest filtrem i wzmacniaczem jednocześnie. Jej kształt i ilość elementów determinuje sposób i cel jej wykorzystania. Dobra kierunkowa antena pasywna, odpowiednio dobrana do warunków w jakich ma pracować, porządny kabel i solidne złącza to podstawa każdej instalacji.
    Odległości 80 i 54 km w ostateczności wykluczają użycie tzw. anteny pokojowej.
    Jaka jest lokalizacja?
  • Poziom 36  
    TELMOR_PL napisał:
    Żadne wynalazki w ładnych opakowaniach -druciki ze wzmacniaczem w plastykowej puszce.

Jak widać kolego, polityka handlowa Twojej firmy temu zaprzecza. :wink:
  • Poziom 31  
    Witam _kli_,
    owszem masz rację, dlatego zacytowałem parafrazę klasyka gatunku.
    Zawsze będą przypadki, gdzie nie będzie możliwości montażu anteny zewnętrznej, bądź ktoś będzie chciał tylko czasowo korzystać z odbiornika w danej lokalizacji.
    Dla instalacji stacjonarnych, gdzie oczekuje się stabilnego, jakościowo dobrego oraz bezawaryjnego i wieloletniego odbioru, z wykorzystaniem wszystkich walorów zakupionego sprzętu, nic nie zastąpi solidnej, dobranej, pasywnej kierunkowej anteny zewnętrznej.
    A co do oferty,.. ta musi być szeroka ze względu właśnie na politykę firmy.
  • Poziom 15  
    TELMOR_PL napisał:
    ...nic nie zastąpi solidnej, dobranej, pasywnej kierunkowej anteny zewnętrznej....

Szczególnie na odległość 80 km i niezbyt mocny nadajnik - powodzenia.
  • Poziom 31  
    TAAG napisał:
    TELMOR_PL napisał:
    ...nic nie zastąpi solidnej, dobranej, pasywnej kierunkowej anteny zewnętrznej....

Szczególnie na odległość 80 km i niezbyt mocny nadajnik - powodzenia.

Myślę, że się nie rozumiemy. Mówimy tu o podstawach instalacji a nie o potrzebach.
    Podstawa to dobrana do indywidualnych warunków antena kierunkowa pasywna, dobry kabel i porządne złącza.
    Jeśli tego wymagają warunki (odległość nadajnika, jego moc, topografia terenu) oraz potrzeba (instalacja rozbudowana, ilość odbiorników, odległości końcowe - długości kabli, itp) stosujemy anteny pasywne o większej mocy (zysku energetycznym), a jak potrzeba przedwzmacniacze antenowe, wzmacniacze kanałowe, szerokopasmowe, rozgałęźniki pasywne, aktywne itp.
    Każdy przypadek jest inny i dlatego powinien być indywidualnie rozwiązywany.
    Należy pamiętać, że każda obróbka sygnału (bierna lub czynna) to wprowadzanie dodatkowych zmiennych mających istotny wpływ na końcowy efekt w postaci tego, co dostarczamy do odbiornika/głowicy TV.
    Za dużo mocy to też nie jest dobrze. Przede wszystkim nie szkodzić.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Do Szanownych Kolegów - to może Autora od razu w kosmos wysłać?

Po co dywagacje - skoro się sam Autor nie odzywa?
  • Poziom 15  
    TELMOR_PL napisał:
    [... Mówimy tu o podstawach instalacji a nie o potrzebach.
    Podstawa to dobrana do indywidualnych warunków antena kierunkowa pasywna, dobry kabel i porządne złącza. .

Wszystko zależy od warunków.

Bo np. Ja w tej chwili przy nadajniku 100 kW, i kilku km odległości to odbiorę prawie na wszystkim :D
    Kłopotem może być zbyt silny sygnał, a nie zbyt słaby. :)

Wiem, wiem... rozumiem sens wypowiedzi,
    tylko to w tym wypadku nieco niefortunne sformułowanie "nic nie zastąpi" ... :D
    Powiedział bym - wszystko zastąpi. ;)
  • Poziom 31  
    Kolega mówił o 80 km i słabym sygnale.
    Teraz o bliskości nadajnika i mocnym. Niezły rozrzut.
    Zarówno w tym jak i tamtym przypadku indywidualne podejście jest wskazane, o czym pisałem.
    Jeśli jest za silny sygnał stosujemy odpowiednie tłumiki, jeśli za słaby wzmacniacze/przedwzmacniacze. Ale zawsze podstawą jest odpowiednio dobrana antena.
    Sama antena jest filtrem i wzmacniaczem jednocześnie. Jej budowa, ilość elementów i kształt determinuje przeznaczenie, do czego ma być stosowana. Reszta to dodatki.
    KOCUREK1970 ma rację, autor się nie odzywa a my tu prawimy,... sztuka dla sztuki jak mawiał Przybyszewski z międzywojnia.