Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybor Sprzetu Hi-Fi dla amatora

29 Maj 2016 17:46 915 9
  • Poziom 6  
    Witam Wszystkich serdecznie.
    Na poczatku chce poinformowac ze jestem calkowitym laikiem jesli chodzi o wiedze akustyczna.
    Szukam rady w dobraniu odpowiedniego sprzetu Hi-Fi.

Wszystko bedzie znajdowac sie w moim salonie.
    Wymiary Salonu to 5m na 3m czyli 15m2 i wysokosc 2.30m
    Podloga wylozona jest panelami co jak wiem a moge sie mylic nie jest dobra zaleta jesli chodzi o akustyke.
    Jesli chodzi o kwote to mysle ze na same kolumny moge przeznaczyc do okolo 2000zl choc jak bym mniej wydal nie bylo by zle.
    Wzmacniacz okolo 1000zl
    Jakis cd player okolo 500zl
    I kolejne 500zl moze troche wiecej na rzeczy ktore bede potrzebowal a nie wiem co bede potrzebowal.

Jesli wazne to muzyki bede sluchal kazdego rodzaju. Od klasyki po rock itp itd.

Na czym mi najbardziej zalezy to jakosc odbioru czyli ostrosc dzwieku z ladnym ciezkim podbiciem bassu ale nie rozrywajacym bebenki.

Znalazlem na aukcji Kolumny Tannoy DC4t za okolo 450zl.
    Brat posiada Tannoy DC6T i podobno te DC4t nie posiadaja mocnych niskich tonow jak jego. Co Wy o tym myslicie???
    Czekam na jakiekolwiek porady pytania i pomoc w wyborze.
    Dziekuje :)
  • Poziom 25  
    Klipsch RF 52 II lub KEF IQ 7.
    Denon 1055R lub Marantz PM-80
  • Poziom 6  
    bbobii napisał:

Dziękuję.
    Mam rozumieć że wymienione przez ciebie produkty będę się nadawać do mojego małego Saloniku??
    Możesz mi powiedzieć jak sprawa ma się do niskich tonów??
  • Poziom 23  
    Denon PMA 720 AE plus STX Electrino 150. W swojej cenie brzmienie nie do pobicia.
  • Poziom 6  
    indianin11 napisał:
    Denon PMA 720 AE plus STX Electrino 150. W swojej cenie brzmienie nie do pobicia.

Dzięki kolego za radę.
    Jakość te stx nie przypadły mi do gustu.
    I moim zdaniem w porównaniu co kolega wyżej wymienił nie będa tak dobrze grać 😎
    Mimo to będę brał je wciąż pod uwagę 😆
  • Poziom 23  
    Poczytaj opinie ludzi którzy słyszeli to zestawienie na audio show w tym roku. Tez nie chciałem wierzyć do póki nie posłuchałem.
  • Poziom 25  
    amadusxd napisał:
    bbobii napisał:

Dziękuję.
    Mam rozumieć że wymienione przez ciebie produkty będę się nadawać do mojego małego Saloniku??

Jak najbardziej choć nie są małe, jednak odwzajemnią się przepięknym brzmieniem i dynamiką. Zaraz przecież można monitory - owszem można ale okaże się że do tego standy i zajmą tyle samo miejsca co podłogówki.
  • Poziom 6  
    bbobii napisał:
    amadusxd napisał:
    bbobii napisał:

Dziękuję.

Jak najbardziej choć nie są małe, jednak odwzajemnią się przepięknym brzmieniem i dynamiką. Zaraz przecież można monitory - owszem można ale okaże się że do tego standy i zajmą tyle samo miejsca co podłogówki.

Myślałem o monitorach ale one nie mają wyglądu w salonie że stojaki. Dzięki kolego za radę 😀

Dodano po 1 [minuty]:

indianin11 napisał:
    Poczytaj opinie ludzi którzy słyszeli to zestawienie na audio show w tym roku. Tez nie chciałem wierzyć do póki nie posłuchałem.

Wezmę to pod uwagę i poczytam wiecej o nich. Choć zależy mi też na wyglądzie a o e jednak do pięknych nie należą 😊
  • Pomocny post
    Poziom 5  
    Witam mojego brata (autora postu) :D oraz wszystkich udzielających się w tym temacie.

Postanowiłem trochę się wtrącić w jego temat tutaj na forum, ponieważ mam pewne sugestie a być może ktoś mądrzejszy uzna że jestem w błędzie, więc do rzeczy.
    Jeżeli chodzi o dobieranie głośników do wyżej wymienionego salonu, to proponował bym polecać ich moc z nadwyżką. Jest duże prawdopodobieństwo że głośniki zawitają na dłużej i szybko nie będą zmieniane, co o mieszkaniu bym mógł powiedzieć zupełnie co innego. Dlatego proponuję moc głośników jednak dostosowywać do nieco większego salonu, tak na przyszłość.
    Druga sprawa to wspomniany cd player. Z mojego punktu widzenia, to w przypadku autora będzie to zbędny wydatek. Zapewniam że mój Brat nie jest kolekcjonerem płyt, jest za to bardziej wygodnym i lubiącym korzystać z obecnej technologii człowiekiem. :D Dlatego tutaj proponuję polecać (jak w moim przypadku) głośniki + wzmacniacz + laptop + np:foobar + DAC
    Kolejna już mniej istotna rzecz, to autor postu mieszka w UK. W czasie kiedy ja szukałem zestawu HI-FI, kilka osób znających tutejszy rynek, twierdziło że niektóre dobre firmy audio są sporo tańsze (Tannoy,Nad,Marantz,Paradigmy,Roksan). Nie śledzę rynku więc sam osobiście nie mam pojęcia.
    Niestety o jakości brzmienia zestawów nie mogę się za dużo wypowiedzieć. Tak samo jak mój Brat, szukałem pierwszego porządnego zestawu HI-FI (polecono mi DC6T + NAD C350), wszystko przepięknie, ale NAD'a muszę wspomagać equalizerem jeśli chodzi o niskie tony, reszta rewelacja.

Pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 6  
    Nie moge znalezc glosnikow wyzej wymienionych w dobrych cenach oprocz tych STX.
    Co myslicie Tannoy DC4T???