Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blender kielichowy ProfiCook UM 1006- spalony?

kasiakas88 29 Maj 2016 19:01 573 4
  • #1 29 Maj 2016 19:01
    kasiakas88
    Poziom 2  

Witam,

Właśnie włączyłam mój blender kielichowy i przestał działać w trakcie pracy, zgasły wszystkie kontrolki i już nie reaguje. Po wyjęciu kielicha z podstawy okazało się, że pod spodem była woda (musiałam nie wytrzeć go dokładnie po umyciu).

Czy to oznacza, że blender jest już spalony? Kosztował prawie 300zł, a to było moje drugie jego użytkowanie :(

0 4
  • #2 29 Maj 2016 19:30
    ganmpr
    Poziom 10  

Ta woda na 100% go nie uszkodziła. Może został przeciążony (jakieś gęste ciasto) i przepalil się bezpiecznik. Jeśli posiadasz gwarancję, to go oddaj (nie wspominając nic o wodzie, bo od razu stwierdzą, że niewłaściwe użytkowanie). Jeśli nie masz gwarancji to możesz poprosić jakiegoś znajomego o sprawdzenie.
    Do sprawdzenia są 4 rzeczy:
    -przewód zasilający
    -bezpiecznik
    -wyłącznik bezpieczeństwa(jeśli takowy występuje)
    -PCB sterownika

A czy po włączeniu do sieci daje jakiś znak życia?

1
  • #3 29 Maj 2016 20:00
    rnb_bolii
    Poziom 32  

Może to śmieszne, ale sprawdź czy w gniazdku jest napięcie, podłączając np. lampke przenośną lub coś innego...
    Lub podłączyć blender pod inne gniazdo, pewne.

0
  • #4 29 Maj 2016 21:26
    kasiakas88
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedzi :)

Blender jest nowy, od wczoraj, ma 3 lata gwarancji. Od razu sprawdziłam inne gniazdko, ale było to samo.

Po napisaniu pierwszego posta, po jakichś kilku, kilkunastu minutach, blender się włączył. Na wszelki wypadek poczekam do jutra z uruchamianiem go, niech dobrze wyschnie. PS nie robiłam nic gęstego, chciałam zrobić kawę mrożoną i blender wyłączył się kiedy mieliłam kawę z cukrem :)

0
  • #5 29 Maj 2016 23:47
    mychaj
    Poziom 30  

Z cukrem trzeba ostrożnie w przypadku blendera - nie wiem dlaczego ale jest jedna z gorszych substancji do zmielenia, tak samo trzeba uważać z kruszeniem lodu , potrafi zerwać sprzęgło na kielichu.

0