Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3175 FN laser - Drukarka drukuje czyste kartki

29 Maj 2016 20:03 1647 17
  • Poziom 9  
    Witam
    Moja drukarka Samsung CLX-3175 FN laser (kolor) po operacji czyszczenia bębna światłoczułego przestała drukować (drukuje czyste kartki).
    Czyszczenie bębna wykonałem, bo na wydrukach pojawiały się powtarzalne elementy (drukowała to samo z pewnym przesunięciem).
    Bęben rozbierałem kilkukrotnie (myślałem, że coś źle złożyłem) ale złożony jest prawidłowo.
    Co może być przyczyną takiej sytuacji - mogło dojść do uszkodzenia zespołu bębna światłoczułego (jest tam jeszcze elektroda ładująca, może szlag ją trafił)?
    Drukarka nie zgłasza żadnych problemów.
    Drukarka jest po chip-tuningu i posiada tonery zamienniki.
    W załączniku wygląd bębna do tej drukarki.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Sprawdź czy pręt wchodzący w bęben jest prawidłowo włożony. W wewnątrz rury są blaszki które powinny dotykać do tego pręta. Często włożenie ze złej strony pręta, powoduje wyginanie i tak zwany brak masy.
    "Czyszczenie bębna wykonałem, bo na wydrukach pojawiały się powtarzalne elementy (drukowała to samo z pewnym przesunięciem)"- to raczej jest związane z pasem transferowym, niż z bębnem.
  • Poziom 9  
    Witam
    Pręt jest włożony prawidłowo, ale jeżeli w środku są styki w postaci blaszek to faktycznie mogły ulec uszkodzeniu - nie zwróciłem uwagi z której strony należy go włożyć.
    Wygląda na to że bęben do wymiany, bo naprawić się tego raczej nie da.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Możesz spróbować odgiąć je jakimś haczykiem.
  • Poziom 9  
    Witam
    Wymieniłem cały zespół bębna (regenerowany) ale "duszki" - powtarzające się fragmenty druku - nadal są problemem.
  • Pomocny post

Poziom 34  
    leeart napisał:

"Czyszczenie bębna wykonałem, bo na wydrukach pojawiały się powtarzalne elementy (drukowała to samo z pewnym przesunięciem)"- to raczej jest związane z pasem transferowym, niż z bębnem.
    Tak jak pisałem w cześniej
  • Poziom 9  
    Ok, spróbuję pokombinować z pasem - ale z tego co się orientowałem to dość drogi temat (wymiana). Może da się go jakoś wyczyścić.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie
    Dzisiaj wyjąłem i przeczyściłem pas transmisyjny, jednak "duszek" i poziome paski nadal się pojawiają.
    Czy to kwestia zużycia pasa (czy warto zainwestować w jakąś używkę)?
    Czy przyczyną może być coś innego?
    Przykłady skanów tego jak drukuje poniżej.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam
    Poziome paski pojawiały się wcześniej od czasu do czasu ale nie były tak wyraźne jak po moim czyszczeniu pasa transferowego.
    Najbardziej wyraźne i denerwujące są te "duszki" z lewej strony.
    Bęben wygląda jak nowy.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    A dobrze wyczyściłeś listwę czyszczącą pasa? Być może jest już zbyt sztywna i nie czyści.
  • Poziom 9  
    Jak czyściłem pas to cały czas z jednej strony (na samym brzegu) ciągnął delikatną ciemną smugę tonera na samym brzegu pasa (szerokość ok 0,5cm) w końcu odpuściłem - nie rozbierałem obudowy pasa, bo bałem się że tego nie złożę, nie mam też pojęcia czy warto i czy w tym tkwi problem a jeżeli tak to czy da się to naprawić (np. listwę czyszczącą/zbierającą - nawet nie wiem gdzie ona jest - pewnie w obudowie pasa).
    Pojemnik na zużyty toner oczywiście opróżniony.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Wystarczy odkręcić dwa wkręty od góry i będzie widać listwę.
  • Poziom 9  
    Listwa przeczyszczona pędzelkiem nasączonym alkoholem izopropylowym - jest trochę lepiej ale duszek nadal występuje.
    Zastanawia mnie czy wymiana zespołu pasa transferowego cos poprawi?
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Niestety bez wymiany nie sprawdzisz tego. Ale według mnie tak. Tylko, że nowy pas to spory wydatek a z używkami różnie bywa.
  • Poziom 9  
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Będę szukał pasa.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Drukarka poszła do kosza.