Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy samochód dla rodziny 3 osobowej

mrszczurek 29 Maj 2016 20:50 3093 36
  • #1 29 Maj 2016 20:50
    mrszczurek
    Poziom 8  

Witam,

Za miesiąc córeczka będzie już z nami :), wiec trzeba zmienić samochód na większy, obecnie posiadam nissana micre k11, fajnie się sprawuje, mało pali, nie awaryjny, potrzebowałbym czegoś podobnego tylko w wersji mini vana lub kombi, niestety budżet jest dość okrojony bo tylko 7 tys (budowa na głowie), myślałem o zafirze lub audi A4, proszę doradźcie coś rozsądnego, mało awaryjnego, taniego w eksploatacji i z dużym bagażnikiem.

Pozdrawiam

0 29
  • #3 29 Maj 2016 23:33
    tzok
    Moderator Samochody

Popieram - Stilo kombi 1.9JTD, ew. Fabia kombi 1.4 + LPG. Znów bez przesady, że do jednego dziecka od razu minivana potrzeba...

0
  • #4 30 Maj 2016 08:49
    kwok
    Poziom 39  

tzok napisał:
    Znów bez przesady, że do jednego dziecka od razu minivana potrzeba...

Hehehe potrzeba bo oprócz dziecka i wózka jeszcze materiały budowlane trzeba przewieźć :)
    Na poważnie to powyższe propozycje ok.

0
  • #5 30 Maj 2016 09:17
    Gitner
    Poziom 27  

kwok napisał:
    tzok napisał:
    Znów bez przesady, że do jednego dziecka od razu minivana potrzeba...

Hehehe potrzeba bo oprócz dziecka i wózka jeszcze materiały budowlane trzeba przewieźć :)

Na budowę niech sobie przyczepkę dokupi. Stilo kombi jest brzydkie. Będzie problem z odsprzedażą.

Do autora: propozycji dostaniesz tu wiele, każdy chwali co ma. Podjedź na jakiś większy komis, pooglądaj, wybierz kilka modeli i wtedy pytaj który warto. Ja przeważnie jeżdżę kombi. Mam Octavię II TDI i jak dla mnie to wóz drabiniasty, dobra do miasta, ale na trasy niewygodna, pojemna jest oczywiście. Mam też Mondeo III w kombi, ten jest dużo wygodniejszy i chcę Skodę sprzedać i wziąć drugie Mondeo.

0
  • #6 30 Maj 2016 11:22
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

kwok napisał:
    Hehehe potrzeba bo oprócz dziecka i wózka jeszcze materiały budowlane trzeba przewieźć

Na przykład teściowa?
    Z mniejszych to Skoda Fabia/Octavia, z większych Opel Zafira lub Mazda Premacy.

0
  • #7 30 Maj 2016 13:54
    sebap
    Poziom 40  

Za 7tys zł Scenica I po lifcie polecam.

1
  • #8 30 Maj 2016 14:31
    andrzej20001
    Poziom 42  

Berlingo kup.

0
  • #9 30 Maj 2016 14:36
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Do francuzów są droższe części niż do VAG. Nawet zza wschodu marki tańsze niż France.

0
  • #10 30 Maj 2016 15:33
    andrzej20001
    Poziom 42  

Zgadzam się ale akurat Berlingo,Partner to są pancerne auta pakowne jak dla małej rodziny i na dowiezienie towaru na budowę styknie.

1
  • #11 30 Maj 2016 15:47
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

andrzej20001 napisał:
    akurat Berlingo,Partner to są pancerne auta

Pancerne czy też nie, przy zakupie podstawowe wymiany wypada przeprowadzić i coroczne także.

0
  • #12 30 Maj 2016 20:40
    Gitner
    Poziom 27  

andrzej20001 napisał:
    Zgadzam się ale akurat Berlingo,Partner to są pancerne auta pakowne jak dla małej rodziny i na dowiezienie towaru na budowę styknie.

Bez urazy, ale te auta komfortu nie mają. Siedzi się w nich jak w dostawczych.

0
  • #13 30 Maj 2016 21:25
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Dostawcze są synonimem braku komfortu? Trzeba było od razu z grubej rury, że jak taczką z pełną oponą! :D

0
  • #14 30 Maj 2016 22:03
    Gitner
    Poziom 27  

Nie pisz, że w Partnerze siedzisz tak wygodnie jak w Audi czy Mondeo (wszystko do 7k), masz w nim regulację wysokości foteli? Kierownicę z regulacją w dwóch poziomach? Wygodne fotele? Przez komfort miałem na myśli w/w, nie pisałem o zawieszeniu, bo tu Partnerowi nie mam nic do zarzucenia. Lubiłem nim jeździć, ale na krótkich dystansach. W Mondeo za 7k mam 8 poduszek, grzane fotele, lustra wszystkie lustra fotochromy i wiele wiele czego nie ma w Partnerze, a do Kombi zmieszczę tyle samo co do Partnera. Ładowność też nie jest w nim jakaś powalająca, ot taki do wożenia komputerów czy narzędzi, inaczej tył siedzi i belka dostaje po dupie.

0
  • #15 30 Maj 2016 22:25
    andrzej20001
    Poziom 42  

I wsadzisz do bagażnika 8 worków cementu.

0
  • #16 30 Maj 2016 22:28
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Ale Partner to auto nie dla rodzinki tylko do roboty, to wół pociągowy małych transportów. Co polecasz Panie?

0
  • #17 02 Cze 2016 22:00
    mrszczurek
    Poziom 8  

Dzięki wielkie za szybka odpowiedź i propozycje, obejrzę modele podane przez Was :) jednak muszę dać małe sprostowanie, ten samochód będzie jedynie do użytku rodzinnego, nie mam zamiaru wykorzystywać go do budowy :), postaram się też jak kolega wcześniej zaproponował wrzucić własne propozycje :) Jeszcze raz wielkie dzięki
    Pozdrawiam

0
  • #18 02 Cze 2016 22:15
    kuba1im
    Poziom 19  

To ja dorzucę coś od siebie. Moja rodzinka powiększyła się właśnie 2 miesiące temu. Jako kompromis kombi, które 90% będzie poruszało się po mieście kupiliśmy Fabię I w kombi. I powiem tak, wózek do bagażnika wchodzi, nawet jakieś małe zakupy do tego. Ale z córeczką i naszym goldkiem (golden retrieverem) już razem się nie zapakujemy. I właśnie teraz rozważam jednak zmianę na większe. Są w okolicy dwa Stilo w kombi, jeden 1.9 jtd a drugi 1.6 benzynowy. Który z tych silników jest lepszy?

0
  • #19 02 Cze 2016 22:39
    tzok
    Moderator Samochody

kuba1im napisał:
    Są w okolicy dwa Stilo w kombi, jeden 1.9 jtd a drugi 1.6 benzynowy. Który z tych silników jest lepszy?
    Generalnie 1.9JTD ale w tym przypadku - ten, który jest w lepszym stanie technicznym.

0
  • #20 02 Cze 2016 22:41
    Gitner
    Poziom 27  

tzok napisał:
    kuba1im napisał:
    Są w okolicy dwa Stilo w kombi, jeden 1.9 jtd a drugi 1.6 benzynowy. Który z tych silników jest lepszy?
    Generalnie 1.9JTD ale w tym przypadku - ten, który jest w lepszym stanie technicznym.

Nie zgodzę się. Fiat z benzyn ok '00 ma dobry tylko 1.2. Szukaj JTD - głośny, ale dobry silnik.

0
  • #21 02 Cze 2016 22:43
    kuba1im
    Poziom 19  

W sumie auta są mocno porównywalne, roczniki 2004 (benzyna) i 2005 (jtd) z tym, że benzyniak sprowadzany a diesel krajowy (więc chyba pewniejszy). Przebieg w okolicach 250tys km. Dodam, że obecna fabia ma 376tys a jest z 2006r.

0
  • #22 06 Cze 2016 00:48
    sławol
    Poziom 17  

Wrzuć tutaj kilka linków ogłoszeń z autami tobie podobającymi się do 7tyś i coś może się doradzi. Tylko omijaj auta z przebiegiem 400tyś bo tym już daleko nie zajedziesz.

0
  • #23 06 Cze 2016 07:34
    sebap
    Poziom 40  

sławol napisał:
    omijaj auta z przebiegiem 400tyś bo tym już daleko nie zajedziesz.

Aha, uważaj jak się da zweryfikować, który cofany bo takich, które faktycznie mają taki przebieg jest w ogłoszeniach malutki odsetek.

0
  • #24 06 Cze 2016 18:16
    wichurewicz
    Poziom 24  

Przebieg wyświetlany na zegarach nie ma właściwie żadnego znaczenia poza kosmetycznym, ponieważ ten ciąg cyfr można ustawiać dowolnie w przedziale 000 000 do 999 999 i często kosztuje to mniej niż 100 zł w popularnych modelach. Istotny jest stan techniczny samochodu i żeby papierologia była w porządku.

0
  • #25 06 Cze 2016 20:42
    milejow
    Poziom 42  

Ponad 10 lat latałem Thalią (początki z małym dzieckiem)i żadnego problemu z zapakowaniem głębokiego wózka do kufra, musiałem tylko zdjąć z niego koła. K7J (1.4-8V) idealny do gazu, na liczniku 187tyś.żadnej plamki z oleju na nim i od wymiany do wymiany nie dolewałem ani grama (od początku na 5W40) Wyglądu toto nie ma ale koszty utrzymania i ewentualnych napraw to dla mnie rewelacja. Teraz sobie czeka na następnego właściciela w komisie :D

0
  • #26 07 Cze 2016 20:37
    SlomkaCK
    Poziom 9  

Ja przez pięć lat jeździłem omegą 2.0 16v 1996 w gazie pierwszej generacji (zwykły z przełączaniem ręcznym), wygoda większa niż w pasacie b5, nad morze w 5 osób w tym 4 latek w foteliku podróż komfortowa, wszystkie bagaże dla tych osób plus wózek zmieściły się nie wystając nawet ponad zagłówki, roleta się nie zasunie ale mimo wszystko był zapas miejsca
    spalanie mimo 2 litrów w trasie to jakieś 9 litrów, w mieście potrafiło skoczyć do 14 w korkach na klimie generalnie poniżej 20 zł/100 km raczej bez problemu pojeździsz

za te 7 kafli kupisz taką z lat 2000-2003 (silnik 2.2 też dobry do gazowania) i myślę że to będzie dobre rozwiązanie dla ciebie, nawet nie musisz brać kombiaka, w sedanie zmieścicie się ze wszystkim, do kufra wejdzie spokojnie wózek i trochę bagaży

naprawy i części są bardzo tanie a i tak generalnie samochód się prawie nie psuł

0
  • #27 08 Cze 2016 09:07
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Kickster prawi, że Omegi ruda żre aż słychać.

0
  • #28 09 Cze 2016 22:32
    Kune
    Poziom 23  

SlomkaCK napisał:
    (silnik 2.2 też dobry do gazowania)

Akurat ten silnik to nie jest najszczesliwszy pomysl. Zero diesli, tylko 2.0, 2.5, 2.6, 3.0, 3.2

0
  • #29 12 Cze 2016 19:02
    SlomkaCK
    Poziom 9  

Atreyu Makiavel napisał:
    Kickster prawi, że Omegi ruda żre aż słychać.

no niestety to jest prawda, po 5 latach rdza powychodziła w kilku miejscach ale bez problemu da się znaleźć zadbany egzemplarz, ja niestety nie dbam o wygląd samochodu, tylko oleje i bieżące wymiany, żadnych konserwacji

Kune napisał:
    SlomkaCK napisał:
    (silnik 2.2 też dobry do gazowania)

Akurat ten silnik to nie jest najszczesliwszy pomysl. Zero diesli, tylko 2.0, 2.5, 2.6, 3.0, 3.2

znam 2 osoby które mają zafiry 2.2 i nie narzekają i słyszałem kilka pozytywnych opinii od napotkanych właścicieli omeg

nigdy nie wiadomo co się trafi w końcu to używany samochód
    kilka dni temu sprzedałem starego złomka i będę zaczynał się rozglądać za nowszą korci mnie to 2.6 lub 3.0 ale boję się spalania bo 2.0 i 2.2 bardzo pozytywnie zaskakuje

0
  • #30 12 Cze 2016 20:00
    strucel
    Poziom 28  

sharan ,galaxy (mk1) alhambra - każdy wózek wejdzie bez składania (przy 5 fotelach) , a jak zostawisz tylko przednie to na budowę jak znalazł 2m3 przestrzeni bagażnika, można władować około tony i auto jeszcze nie ciągnie hakiem po asfalcie.

0