Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TC Helicon VoiceLive Play - podłączenie pod mikser Mackie Pro FX 12

30 Maj 2016 09:55 2877 3
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie! Posiadam procesor wokalowy TC Helicon VoiceLive Play oraz mikser Mackie Pro FX 12. Do tej pory z procesora korzystał tylko jeden wokal czyli do wejścia Helicona połączony był bezpośrednio mikrofon, a wyjścia podpięte były pod mikser. Chciałbym jednak podłączyć go tak, aby z efektu można było korzystać na każdym kanale na wszystkich mikrofonach, a więc podłączyłem Helicona pod mikser jak się podłącza każdy inny zewnętrzny procesor efektów - czyli przez gniazda FX SEND i ST RETURN. Generalnie wszystko działa, jednak przy takim podłączeniu wokal jest - jakby to napisać - zdublowany czyli do miksera wchodzi czysty wokal z mikrofonu, a dodatkowo po raz drugi ten sam wokal z ustawionymi efektami z Helicona, przez co dźwięk jest zniekształcony i nienaturalny.

Pytanie - jak rozwiązać ten problem? Może jakiś inny sposób podłączenia? Jakieś inne ustawienia miksera lub Helicona? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i pomysły.
  • Poziom 43  
    Prawdopodobnie za mocno wysterowałeś tłumik poziomu wyjściowego (FX MASTER), oraz tłumik poziomu wejściowego (ST RTN). Diody poziomu wysterowania (OL), nie mogą się świecić, co najwyżej mignąć.
    Tłumiki kanałowe FX, też nie wysteruj za mocno - optymalnie będzie na godź. 12 (pozycja U).

Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    mariusz_wierz napisał:
    Witam serdecznie! Posiadam procesor wokalowy TC Helicon VoiceLive Play oraz mikser Mackie Pro FX 12. Do tej pory z procesora korzystał tylko jeden wokal czyli do wejścia Helicona połączony był bezpośrednio mikrofon, a wyjścia podpięte były pod mikser. Chciałbym jednak podłączyć go tak, aby z efektu można było korzystać na każdym kanale na wszystkich mikrofonach, a więc podłączyłem Helicona pod mikser jak się podłącza każdy inny zewnętrzny procesor efektów - czyli przez gniazda FX SEND i ST RETURN. Generalnie wszystko działa, jednak przy takim podłączeniu wokal jest - jakby to napisać - zdublowany czyli do miksera wchodzi czysty wokal z mikrofonu, a dodatkowo po raz drugi ten sam wokal z ustawionymi efektami z Helicona, przez co dźwięk jest zniekształcony i nienaturalny.

Pytanie - jak rozwiązać ten problem? Może jakiś inny sposób podłączenia? Jakieś inne ustawienia miksera lub Helicona? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i pomysły.

Ten procesor nie jest przeznaczony do pracy w takiej konfiguracji. OIDP to efekty można tam dodawać do sygnału i nie można ustawić 100% wet. Tak więc pomijając kwestię poziomów na wyjściu zawsze będzie sygnał czysty plus jakiś efekt, w dodatku z opóźnieniem. W rezultacie będzie to brzmieć paskudnie.
    Drugą sprawą jest to, że wszelkie efekty dodające harmonię nie będą działały na wielu głosach naraz.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Podłaczenie ciekawe. Sam o tym myślałem. Jednak w końcu mam po prostu dwa różne procesory i każdy wocal pracuje na własnych ustawieniach.
    Moje rozwi.ązanie jest w sumie bezkonfliktowe , jednak też nie jest pozbawione wad.
    Np. dwa różne delaye , które pootrafią zamieszanie robić.
    No ale na temat.
    W VL2 w zakładce harmony na samym końcu jest o ile pamiętam parametr lead. ( mówię z pamieci)
    W każdym bądż razie jest to o ile pamietam ostatni parametr.
    Jeżeli masz podłączony mikrofon bezpośrednio pod efekt to ten parametr najczęściej jest włączony na 100 %.
    Ja czasem jak chcę zrobić taki preset z rozpłyniętymi głosami to go w presecie obniżam.
    Wtedy nie słychać oryginalnego głosu tylko te dodane.
    W przypadku wykorzystania VL2 jako efekt " globalny" powinieneś ten parametr całkowicie wyłączyć.
    Wtedy będziesz miał stworzoną szynę efektów.
    Kazdy kanał vocalowy będzie miał głos wokalisty wypuszczony na szynę główną , a w zależności od tego ile tego sygnału pójdzie na szynę efektową - tyle bedziesz miał dodatkowo harmonicznych czy np. pogłosu.
    Ogólnie to chyba własnie taka była idea tego efektu w przypadku zastosowania go w petli efektów.
    Jednak nie powiem ci jak Voice Live zachowa sie jak nagle dostanie sygnał z kilku głosów.
    Obawiam sie , że może troszke zgłupieć.
    No ale..... jeżeli dobrze go zaprogramujesz..... to nie będzie potrzeby duplikacji głosów , ponieważ właśnie w tym celu używasz Helicona :-).
    To działa.
    Może nie idealnie, ale ludzie przy występach na żywo głupieją widząc jednego wokalistę gdy słysza kilka głosów do tego rozbitych w panoramie.