Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki BLUETOOTH TRACER RAY - Nie działa BT :(

Moreau 30 Maj 2016 13:23 4362 9
  • #1 30 Maj 2016 13:23
    Moreau
    Poziom 3  

Witam serdecznie
    Będąc w Polsce zakupiłem produkt jak w temacie. Wszystko pięknie ładnie działało do czasu. Po trzecim razie przestało łączyć bt. Dioda niebieska zamiast migać (gotowe do parowania) świeci stałym światłem. Żadne urządzenie obsługujące bt nie może wyszukać słuchawek. Niestety producent zbywa mnie :/. Może koszt słuchawek był mały ale jednak kasa wydana. Może mają Państwo jakiś pomysł co można jeszcze zrobić aby BT w słuchawkach zaczęło działać?

Słuchawki BLUETOOTH TRACER RAY - Nie działa BT :(

0 9
  • #2 30 Maj 2016 13:34
    sosarek
    Poziom 43  

Słuchawki nie mają opcji resetu/przywrócenia do ustawień fabrycznych?

0
  • #3 30 Maj 2016 13:38
    Moreau
    Poziom 3  

Właśnie nie wiem ale z tego co widzę to raczej nie :(. Poprosiłem producenta o instrukcje ale na prośbie się skończyło. Słuchawki mają tylko 4 przyciski (telefon, przewijania, - i +).

0
  • #4 31 Maj 2016 04:40
    Polon_us
    Poziom 40  

Może po prostu zostawić je włączone, aż do wyczerpania baterii?
    I ponownie naładować.

I jeszcze jedno, jeżeli kolega używa je z telefonem, to proszę sprawdzić ustawienia protokołów transmisji BT.
    Jeśli telefon obsługuje zarówno protokól HSP i A2DP, to jeden z nich powinien był być wyłączony.

W jednej z instrukcji słuchawek (ale inny model) Tracer którą przeglądałem jest taka uwaga.

1
  • #5 31 Maj 2016 11:21
    Moreau
    Poziom 3  

No niestety też nic. Serwis łaskawie odpisał mi, że ten model nie ma opcji resetu ustawień. Heh. Wychodzi na to, że pozostaje kosz na śmieci i kupno czegoś normalnego. Tym razem z dala od Tracera

0
  • #6 31 Maj 2016 11:39
    sosarek
    Poziom 43  

Sprawdzałeś czy słuchawki po włączeniu nie parują się z którymś z urządzeń z którym były połączone wcześniej?

0
  • #7 31 Maj 2016 11:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Możesz złożyć przecież reklamację na ręce sprzedawcy.

0
  • #8 31 Maj 2016 11:51
    Moreau
    Poziom 3  

Sprawdziłem parowanie. Nie łączy się z innymi urządzeniami. Kocurek1970 nie opłaca mi się z UK jechać do PL aby składać reklamacje :).

0
  • #9 31 Maj 2016 21:22
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, kolega nie napisał czy słuchawki łączą się z telefonem. Zakładam, że takie jest podstawowe połączenie słuchawek.

Pytałem o to, bo czysty przypadek, dwa dni temu "walczyłem" z połączeniem BT pomiędzy radiem samochodowym i moim telefonem.
    Telefon działał bez problemu, żadnych zauważalnych problemów.
    Będąc w samochodzie (razem z telefonem) radio blokowało się kompletnie. Tylko reagowało na wyłącznik.
    Po paru próbach okazało się, że winowajcą był telefon.
    Dopiero jego kompletne wyłączenie i ponowne włączenie wyprostowało sytuację tj. radio normalnie odtwarzało muzykę czy też odbiór stacji radiowych i przełączało się, kiedy ktoś dzwonił.

Sugerowałbym, aby kolega wyłączył swój telefon kompletnie (lub restart) i włączył po paru minutach.

2
  • #10 01 Cze 2016 01:39
    Moreau
    Poziom 3  

Polon_us...sprawdzałem z kilkoma urządzeniami mobi, jak i komputerami. Wina jest słuchawek.

0