Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C++ - Poczatek C++ plus Visual Studio

mudzinx 30 Maj 2016 16:59 942 6
  • #1 30 Maj 2016 16:59
    mudzinx
    Poziom 3  

Witam, zakupiłem książkę Symfonia C++ jakiś czas temu, niedawno zacząłem robić aplikacje okienkowe poprzez tutoriale na internecie. Czy taka książka pozwoli mi małymi krokami wejść do Visual C++ ? Czy jest to pozycja "must have"?
    Czy może powinienem kupić inną książkę poświęconą właśnie Visual C++ jeśli chcę tylko aplikacje okienkowe ?

0 6
  • #2 30 Maj 2016 17:11
    marcinj12
    Poziom 40  

Zależy, jak bardzo "kumaty" jesteś. ;)
    Sama Symfonia, o ile pamiętam "starawe" wydanie z którego ja się uczyłem, nie wprowadzała nic z aplikacji graficznych. Jeżeli natomiast przyswoisz zawarty w niej materiał, będziesz mógł go wykorzystać w pracy z Visualem, który jest dosyć intuicyjnym narzędziem. Po poznaniu podstaw większość rzeczy można się "douczyć" z dokumentacji danych komponentów wtedy, kiedy taka wiedza będzie potrzebna.
    Jeżeli więc lubisz się uczyć przez praktykę to, podpierając się Internetem, pomału powinieneś "odkryć" co do czego służy.
    Jeżeli zaś wolisz gotowy kurs, to książki typowo do Visuala C++ też są i może warto rozważyć zakup.

0
  • #3 30 Maj 2016 17:45
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

@marcinj12, jednakże świetna Symfonia to pozycja obowiązkowa (must have) moim zdaniem. Dalej będzie z górki jak piszesz, kwestia poznania różnic, środowiska i najlepiej gotowe działające kody z netu przeglądać, kompilować i uruchamiać aby zobaczyć jak to działa.

0
  • #4 31 Maj 2016 18:21
    lukagrom
    Poziom 15  

Uczenie C++ w aspekcie Visual C++ to wyłącznie aplikacje konsolowe po odpowiednich przeróbkach. Jeśli wejdziesz w komponenty to się kłania C++/CLI będącą hybrydą C++, która więcej ma wspólnego z C# niż C++. Generalnie większość "kumatych" odradza naukę tego tworu, na rzecz nauki C#. Ja jako stary "Builderowiec" czasami sięgam do tej składni i coś tłumaczę na ten dziwaczny C++/CLI ale w porównaniu do C# wsparcie jakie uzyskuję jest znikome.
    Wg mnie jedyny plus owego C++/CLI to to, że "łyka" wszystkie biblioteki C/C++, jednkakże główną ideą, jest nie korzystać z owych bibliotek a skoncentrować się na technologii .NET, która nie ma żadnych wspólnych relacji z tradycyjnym C/C++.

0
  • #5 31 Maj 2016 21:05
    mudzinx
    Poziom 3  

Czyli polecasz bardziej naukę C#?
    Lecz co na dzisiaj sie liczy bardziej lub do czego dążyć, skoro większość aplikacji jest okienkowa, mało kto korzysta już z aplikacji konsolowych.
    Trochę cieżko czytać 1000 str książki, która da mi jakiś % wiedzy nt. Danego kodu, choć nie do końca nauczy mnie programować aplikacje okienkowe.
    Słyszałem tez o Pythonie, jest to niby najbardziej zrozumiały dla zwykłego laika jak ja, lecz cieżko go skompilować do pliku .exe.

0
  • #6 01 Cze 2016 01:50
    marcinj12
    Poziom 40  

W styczniu już o to pytałeś, sam Ci polecałem C#.
    W lutym polecał Ci go inny kolega.
    Widzę po postach, że i coś z Visual Basiciem próbowałeś działać...
    Teraz jednak znowu wracasz do tematu C++ i chcesz wejść w Pythona...

Czego oczekujesz zadając wciąż to samo pytanie? Innych odpowiedzi?

Wskazówki dostałeś, spójne, a i tak robisz po swojemu - naprawdę nie rozumiem, czego jeszcze oczekujesz.
    Zamiast "dumać" co będzie lepsze polecam się na coś zdecydować i zacząć wreszcie pisać - bo to jedyny skuteczny sposób na naukę. Od samego czytania książek pływać i programować nikt się jeszcze nie nauczył...

Tak naprawdę te języki, choć składniowo inne, będą do siebie dość podobne - nie znajdziesz nic "prostszego", nakład pracy potrzebny na wykonanie "czegoś" będzie podobny, choć elementy składowe - różne.

0
  • #7 10 Cze 2016 09:56
    WalkerEr
    Poziom 5  

Visual Studio to tylko środowisko programistyczne, jedno z wielu, na początek moim zdaniem ucz się na Code::Bloksie, później jak już dobrze opanujesz C++ to przestaw się na Visual Studio. Żadna książka cię nie nauczy korzystania z tego programu. Wiadomo są jakieś tutoriale, ale najlepiej poznawać takie rzeczy samemu, wtedy poszerzasz swoją wiedzę ;)

* Oczywiście możecie się ze mną nie zgodzić, każdy inaczej patrzy na świat kodera ;)

0