Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire 5336 - Laptop Acer Aspire 5336 po wymianie gniazda dalej nie ładuje

djram 30 May 2016 18:07 993 11
    djram
    Level 10  
    Witam, mam pytanko. Dostałem do naprawy laptopa Acer Aspire 5336. Z ładowarką od laptopa benq, dodam że sprawdzałem ładowarkę miernikiem następnie pod laptopem asus i działa. Więc wziąłem się za wymianę gniazda. Gniazdo wymienione ale nadal nie ładuje. Jaki może być problem ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    sosarek

Level 43  
    Od kiedy to gniazdo odpowiada za ładowanie? Skoro laptop działał na zasilaczu gniazdo nie ma tu nic do rzeczy - zacznij od sprawdzenia baterii, układu ładowania - albo daj go komuś kto wie co robi.
  • Multimetr Fluke
    djram
    Level 10  
    Nie działał na zasilaczu !! Przed wymianą i po wymianie.
    geryon
    Level 17  
    sprawdź czy jak wsadzisz zasilacz to napięcie wchodzi na płytę z gniazda, to podstawa, jesli wchodzi to odpuść gniazdo, problemów może być wiele.
    sosarek

Level 43  
    djram wrote:
    Nie działał na zasilaczu !! Przed wymianą i po wymianie.

Yrgo nie napisałeś, sprawdź czy nie masz zwarcia na wejściu.
    Endrju111
    Level 22  
    zacznijmy od tego, że acer ma gniazdo pod wtyki 5,5x1,7mm, zaś ładowarka od benq posiada wtyk 5,5x2,5mm, co za tym idzie fizycznie będzie pasować, ale pin środkowy nie będzie stykał, a więc nie będzie ładował.
    occip
    Level 9  
    Sprawdż też czy rdzeń w kablu zasilacza nie jest wygięty. U mnie rdzeń (przewodnik) był wygięty i dotykał ścianki metalowego wtyku.
    Endrju111
    Level 22  
    Przecież przed chwilą pisał, że zasilacz okazał się ok.
    occip
    Level 9  
    Quote:
    Przecież przed chwilą pisał, że zasilacz okazał się ok

Zasilacz a kabel do zasilacza to chyba różnica?
    Endrju111
    Level 22  
    Teoretycznie tak, jednak jeśli zasilacz działa w innym komputerze, to istnieje spora szansa że jest sprawny (zasilacz jak i kabel od zasilacza), zwłaszcza że omawiany tu zasilacz nie pasuje (a co za tym idzie nie powinien działać) z tym laptopem.
    archetyp255
    Level 8  
    Endrju111 wrote:
    zacznijmy od tego, że acer ma gniazdo pod wtyki 5,5x1,7mm, zaś ładowarka od benq posiada wtyk 5,5x2,5mm, co za tym idzie fizycznie będzie pasować, ale pin środkowy nie będzie stykał, a więc nie będzie ładował.

Miałem w acerze aspire tak ze po zakupie niby dedykowanego zamiennika bodajże Movano wtyk był luźny i latał w gnieździe (oryginalny wtyk wchodzi z wyczuwalnym tarciem). Co z tym idzie zasilacz w ogóle nie ładował, ale na innym lapku spasował, więc też radziłbym to sprawdzić.