Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom DSIW74 - Wyszukiwanie kanałów na konwerterze Monoblock

PiotrPitucha 30 Maj 2016 19:21 1587 5
  • #1 30 Maj 2016 19:21
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Im bardziej zaawansowane odbiorniki, tym większe problemy z prostymi funkcjami :(.
    Jak tuner Sagemcom DSIW74 zmusić do skanowania zarówno Astry jak i HotBirda?
    Mam Monoblocka i usiłuję znaleźć w menu ustawienie Diseq, macie z tym jakieś doświadczenia?
    Z góry dziękuję za porady.

• #2 30 Maj 2016 20:20
    _kli_
    Poziom 29  

Nie możesz sobie sam zeskanować Astry, bo nc+ narzuca swoją listę. Kanały Astry dostępne są od pozycji 650.

Instrukcja Sagemcom DSIW74 napisał:
    Na liście kanałów znajdują się wybrane kanały niekodowane dostępne nieodpłatnie z satelitów HOT BIRD oraz ASTRA. Do odbioru kanałów z satelity ASTRA wymagana jest specjalna instalacja z dwoma konwerterami lub z wykorzystaniem konwertera Monoblock. Dekoder jest fabrycznie skonfigurowany do współpracy z przełącznikiem Diseqc (wejście A – HOT BIRD, wejście B – ASTRA).

W razie dalszych problemów dzwoń na infolinię techniczną.

• #3 30 Maj 2016 22:07
    mihal2002
    Poziom 43  

PiotrPitucha napisał:
    macie z tym jakieś doświadczenia?

Tak, kupić sobie dekoder. :D

• #4 30 Maj 2016 22:30
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    mihal2002 Nie kupię dekodera bo to nie mój :) ale rada całkiem sensowna wbrew pozorom.
    Mam jakiś stary swój i sprawdzę jak się ten monoblock zachowuje, bo tam mam jawnie zadawane parametry.
    _kli_ od kanału 650 nie mam nawet śladu sygnału, więc albo nie jest zestrojony albo coś nie tak z monoblockiem.
    Dla jasności antena wcześniej była ustawiona na HB, sygnały na monoblocku na HB są lekko lepsze niż na poprzednim konwerterze, monoblok zainstalowany w ten sposób, że promiennik od HB jest na wprost anteny a Astra zezuje.
    Ponieważ HB chodzi idealnie bez przestrajania podejrzewam że tak ma być, bo niestety w ustawienia Diseq nie mam wglądu.
    Nie spisałem wersji oprogramowania, ale zakładam że na każdej powinno działać poprawnie.
    Pozdrawiam

• #5 31 Maj 2016 02:45
    mihal2002
    Poziom 43  

PiotrPitucha napisał:
    Nie kupię dekodera bo to nie mój

Nikt nie każe CI kupować tego co masz w urzyczeniu.
    PiotrPitucha napisał:
    Dla jasności antena wcześniej była ustawiona na HB

Dla jasności, anteny sat.mają różne rozmiary.

Dodano po 5 [minuty]:

PiotrPitucha napisał:
    od kanału 650 nie mam nawet śladu sygnału, więc albo nie jest zestrojony albo coś nie tak z monoblockiem.

Tam się nic nie stroi. Nie każdy monoblock będzie działać z w/w dekoderem tym bardziej nie wiadomo jaki.

• #6 31 Maj 2016 08:37
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Ok wszystko już gra, właściciel pomylił kanały i sprawdzał Astrę deczko niżej :).
    mihal2002 wiem że nie trzeba kupować dekodera, ale są na rynku takie z lepszą funkcjonalnością, miałem klientów którzy chcieli oglądać kanały w językach niedostępnych na Astrze i HB i wtedy wolę sam wstrajać kanały niż ograniczać się do tego co mi dała NC+.
    Wiem że są różne anteny :) kiedyś ustawiałem ich ponad tysiąc...
    Zadbałem by monoblock był do anteny średnicy już wiszącej i do transponderów odległych o około 6°.
    Nie każdy monoblock będzie działał? Każdy powinien spełniać normy i powinien działać, nigdy nie miałem problemów z monoblocklami, większy problem był z przełącznikami, ale to załatwiała konfiguracja tunera.
    Ponieważ wszystko gra, zamykam temat.
    Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo