Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junak901 - motorower gaśnie nie trzyma obrotów

30 May 2016 19:44 1482 2
  • Level 9  
    Witam wszystkich kilkanaście dni temu kupił syn Junaka 901 ,od znajomego u którego stał 4 lata i przejechane 75 km .Kolega przyznał sie ze majstrował przy gaźniku bo coś było z obrotami ,jak kupiliśmy motorek był słaby ,syn pojechał do mechanika i z 2 km pchał go bo gaz mu na światłach i nie chciał odpalać ,mechanik wymienił olej wyregulował gaźnik i młody wracał do domu ale po przejechaniu paru km znowu zaczął mu gasnąć ,jakoś dojechaliśmy do domu ,zadzwoniłem do mechanika ten poradził żeby sprawdzić gaźnik (bo cały czas podejrzewał ze gaźnik jest uszkodzony )przytkać wylot filtra powietrza ,i tak zrobiliśmy i motorek już nie gasł ,ponownie pojechaliśmy do mechanika ten wyciągnął papier z wylotu filtra i motorek ponownie zaczął wariować słabszy i gasł, pojechałem kupic nowy gaźnik ,po założeniu nowego motorek ożył ,młody jak wracał to później mówił jak by dodatkowego kuca dostał .I to było ostatnie cieszenie młodego bo kilku godzinach motorek nie chciał odpalić ,na pych odpalił ale gasł sprawdziłem świece duży nagar i (nie znam sie na motorach ale iskra bardzo słaba )i tu działo sie cos dziwnego bo młody z kopki odpalał ale na saniu ,po chwili wyłączał i jechał nawet przestał gasnąć .Ale jak chciał ponownie zapalić to tylko udawało sie na saniu ,ale motorek jechał młody sie przejechać przy okazji ze jechaliśmy na weekend i wszystko ok do czasu ze mu zgasł i miał problem odpalić nawet na saniu ,jak wrócił do domu opowiadał ze po drodze przygasał mu i słabszy sie stał .Na razie nawet świecy nie wymieniliśmy nie było czasu na poniedziałek znowu do mechanika,i tu wielka prośba jakieś sugestie ja całe zycie autem a młody to pierwszy jego dwu kołowiec z silnikiem ,żal mi jest jego bo odkładał na motorek a tu taki zong ,co może być wiem ze nie naprawia sie przez internet ale wielokrotnie uzyskałem pomoc ,i przepraszam za taki wywód ale inaczej nie oddał bym tego co sie dzieje
    pozdrawiam i czekam na podpowiedzi
    A proszę powiedzcie tak wychodzi ze aku siadł bo nie trzyma pojemności ,dziś pochodził parę min i odpalał z rozrusznika ,a poprzednio jechał parę kilometrów i aku kompletnie nie przyjęło ani grama napięcia,wrecz teraz podejrzewam ze możne tez obciążać prądnice,i cze te wszystkie objawy nie mogą być ze aku do d....y
  • Helpful post
    Moderator of Cars
    O ile w instalacji nie ma jakiegoś dużego zwarcia to akumulator nie jest mu potrzeby "do szczęścia". Sprawa od której należałoby zacząć to paliwo - jeśli jest stare (dłużej niż rok w zbiorniku) to mogą się dziać cuda... jeśli zbiornik skorodował to też będą problemy. Sugeruję wymienić paliwo i dołożyć filterek za kranikiem (przy okazji sprawdzić drożność kranika).
  • Level 9  
    Dziękuje za odpowiedz ,podejrzewam aku ze padł bo nie trzyma ,a jak trzyma to chwile (młody przejechał z 4km i aku nie naładowało sie ) a teraz 10 min i odpalał z rozrusznika ,co do paliwa to masz racje stare chociaż wlałem juz 80% świeżego ,ale mogły jakieś syfy zostać filtr jutro kupie ,a co ciekawe kraniku nie możną zakręcić musiało skorodować ,cały czas jest otwarty może też przez to coś z paliwem ,szkoda mi syna tak był szczesliwy jak sobie kupił