Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz od głośników dziwnie buczy- czy to normalne

pawel1986s 30 May 2016 20:13 2352 31
    pawel1986s
    Level 9  
    Witam posiadam głośniki HARMAN KARDON SoundSticks Wireless Bluetooth 2.1 po podłączeniu do prądu dziwne buczenie dochodzi z zasilacza, czy to normalne dodam też że głośniki przestały grać
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    398216 Usunięty
    Level 43  
    pawel1986s wrote:
    dziwne buczenie dochodzi z zasilacza, czy to normalne dodam też że głośniki przestały grać
    To pytanie, czy stwierdzenie faktu?
    Jeszcze napisz jak bardzo się grzeje.
    pawel1986s
    Level 9  
    Pytanie rzecz jasna, chodzi mi o to czy to normalne? W głośniku wymieniłem już prawie wszystko, ale dalej nie działa.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    pawel1986s wrote:
    czy to normalne ?
    Wątpię.
    A co z:
    398216 Usunięty wrote:
    jak bardzo się grzeje.
    ?
    pawel1986s wrote:
    W głośniku wymieniłem już prawie wszystko
    A po co? Wymienia się uszkodzone elementy. A żeby wiedzieć co jest uszkodzone trzeba najpierw sprawdzić.
    Wymieniając "na oślep" niczego nie osiągniesz - może być np. tak, że uszkodzony został Jakiś układ/element, który "pociągnął za sobą" kolejny układ/element. Wymieniając ten drugi uszkodzisz go przez wadliwy pierwszy element. I dalej nie będzie działać...
    Mierzyłeś chociaż jakieś napięcia? np. na wyjściu z trafa? Po mostku?
    pawel1986s
    Level 9  
    trafne stwierdzenie , dla mnie elektronika to czarna magia . Mój znajomy któremu oddałem do naprawy głośniki stwierdził że tak będzie szybciej . Jest jakaś możliwość oceny co mogło się zepsuć poprzez nagłe przejście z cichego na maks ? Czy może to być zasilacz ? Albo gniazdo podłączenia ?

Dodano po 2 [minuty]:

Może ktoś ma schemat do tych głośników ? Na którym byłoby opisane poszczególne napięcia ? Albo coś równie przydatnego .
    zdzichra
    Level 30  
    pawel1986s wrote:
    Jest jakaś możliwość oceny co mogło się zepsuć poprzez nagłe przejście z cichego na maks ? Czy może to być zasilacz ? Albo gniazdo podłączenia ?

Zasilacz tak,gniazdo nie.Jeżeli buczy to znaczy że na wyjściu z transformatora jest zwarcie.Jak odłączysz zasilacz od głośników to zasilacz dalej buczy?Jakie jest napięcie na wyjściu z zasilacza bez głośników a jakie z podłączonymi głośnikami?
    pawel1986s
    Level 9  
    Tak jak jest podłączony to buczy i jak odłączam dalej buczy. A napięcia będę musiał pomierzyć.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    pawel1986s wrote:
    co mogło się zepsuć
    Końcówka mocy, zasilacz. Bez sprawdzenie tych elementów należy zacząć.
    Znajomy któremu dałeś do naprawy najprawdopodobniej też się nie zna na tyle, żeby to sprawdzić - skoro stwierdził, że "najszybciej" jest wymieniać po kolei elementy.
    Daj ten sprzęt do serwisu, to Ci naprawią (jak rozgarnięty serwisant, to nawet bez schematu powinien sobie poradzić).
    zdzichra
    Level 30  
    Pomierz napięcia i wtedy będziemy wiedzieć coś więcej. W zasilaczu jest bezpiecznik? Może się po prostu przepalił?
    pawel1986s
    Level 9  
    Dziękuje za pomoc :)

Dodano po 1 [minuty]:

Bezpiecznik wymieniany był na nowy , pomierzę i dam znać . Dodam też że jak włączam to słychać strasznie cicho muzykę.

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Jak tylko będę miał miernik napięcia to pomierzę , ale niestety będę potrzebował pomocy . :) A tak na marginesie czy jak zasilacz byłby zepsuty czy było by słychać cichą muzykę ? Wczoraj było wyrazne burczenie , a dzisiaj tylko cichy pisk .
    tomasz249
    Level 14  
    pawel1986s wrote:
    czy było by słychać cichą muzykę ? .

nie było by słychać, zależy jeszcze jakie uszkodzenie.
    pawel1986s wrote:
    Wczoraj było wyrazne burczenie , a dzisiaj tylko cichy pisk
    .

może choroba postępuje
    pawel1986s
    Level 9  
    osoba która naprawia twierdzi ze procesor dzwięku jest posadzony opłaca się naprawa?
    tomasz249
    Level 14  
    przecież to zasilacz buczy... sprawdziłeś go?
    pawel1986s
    Level 9  
    osoba która naprawia głośnik wszystko sprawdzała , powiedział ze jest zepsuty moduł chodzi o chip kontrolujący całość przez niego nie dziala regulacja głośności i moduł bluetooth

Dodano po 1 [minuty]:

a zasilacz jest ok bo mam nowy i taki sam dzwięk wydaje:/
    tomasz249
    Level 14  
    To może z głośników taki dźwięk się wydobywa? Pisanie, że z zasilacza jest mylące
    pawel1986s
    Level 9  
    Wiem co piszę , myślałem że buczenie jest nienaturalne , ale taki sam dzwięk jest w nowym zasilaczu ....
    tomasz249
    Level 14  
    Ale czy na pewno wydobywa się z zasilacza? Jeśli jest to kiepski zasilacz lub tradycyjny transformatorowy to jest możliwe ciche buczenie o częstotliwości 50Hz.
    pawel1986s
    Level 9  
    niskotonowe

Dodano po 1 [minuty]:

a zasilacz orginalny nie jakiś zamiennik więc chyba jest to normalne
    tomasz249
    Level 14  
    Nie bardzo normalne żeby zasilacz buczał.
    Masz czym zmierzyć napięcie na wyjściu zasilacza przy włączonym wzmacniaczu?
    Jeśli wzmacniacz jest uszkodzony i robi zwarcie to wtedy może buczeć.
    pawel1986s
    Level 9  
    zmierzę i napisze :)
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Od 31 maja nie miałeś jak tego zrobić? Nie wiem po co więc pytasz, skoro prosząc o pomoc w odnalezieniu przyczyny BUCZENIA I BRAKU SYGNAŁU ("dziwne buczenie dochodzi z zasilacza, czy to normalne dodam też że głośniki przestały grać") nawet nie sprawdziłeś żadnej z podanych opcji?
    398216 Usunięty wrote:
    pawel1986s napisał:
    co mogło się zepsuć
    Końcówka mocy, zasilacz. Bez sprawdzenie tych elementów należy zacząć.
    pawel1986s
    Level 9  
    Dokładnie nie sprawdziłem ponieważ głośnik jest u osoby która go naprawia , ta osoba pracuije jak i ja i nie zawsze ma czas mamy kontakt na fb i w miarę możliwości przekazuje mu cenne uwagi na które warto zwrócić uwagę , które dostaje od osób na elektrodzie

Dodano po 40 [sekundy]:

Więc proszę o wyrozumiałość

Dodano po 7 [minuty]:

temu też się pytam czy za te wszystkie objawy może być odpowiedzialny ten moduł?
    tomasz249
    Level 14  
    Takie gdybanie nie ma sensu ale - tak. Sprawdza się wszystko po kolei, poczynając od zasilania.
    pawel1986s
    Level 9  
    Napięcie na zasilaczu jest w porządku, na gnieździe ładowania jest normalne czyli zarówno zasilacz jak i gniazdo są sprawne.
    pawel1986s
    Level 9  
    sporo rzeczy jest już wiadomych , takich jak Napiecie jest ok
    Przedwzmacniacz tez
    Glowny wzmacniacz rowniez
    Kondensatory ok
    Jedyne czego nie moge sprawdzic to ten czip
    A przez niego idzie polaczenie do drugiej plytki - modulu bluetooth

Dodano po 30 [minuty]:

Zasilacz od głośników dziwnie buczy- czy to normalne Gdzie mogę kupić części pod tą płyte , bądz też cała płyte ? Czy w serwisie będą mieli , czy trzeba szukać na ebay,allegro itd

Dodano po 33 [minuty]:

Tam jest z 8 układow scalonych
    W sumie
    Ale działają jak jeden układ czy mogę je gdzieś kupić czy w grę wchodzi wymiana całej płyty? I czy jest możliwość kupienia całej płyty.?
    pawel1986s
    Level 9  
    Już po poradach? Dziękuje mimo wszystko za poświęconą uwagę :)
    tomasz249
    Level 14  
    pawel1986s wrote:
    Napięcie na zasilaczu jest w porządku, na gnieździe ładowania jest normalne czyli zarówno zasilacz jak i gniazdo są sprawne.

Mierzyłeś napiecie na zasilaczu podczas pracy czy na jałowo?
    pawel1986s wrote:
    Gdzie mogę kupić części pod tą płyte , bądz też cała płyte ? Czy w serwisie będą mieli , czy trzeba szukać na ebay,allegro itd

Ty masz ten wzmacniacz, widzisz jakie są oznaczenia na scalakach, poszukaj ich w większych sklepach elektronicznych na necie, na allegro też możesz. Sklepy:
    http://sklep.avt.pl
    http://pl.farnell.com/
    http://pl.rs-online.com/web/
    http://tme.eu/pl
    pawel1986s
    Level 9  
    Wszystko było mierzone i podczas pracy jak i bez podłączenia doszlismy do problemu w tych układach scalonych które są odpowiedzialne za prace bezprzewodową jak i problem z głośnością
    tomasz249
    Level 14  
    to nie tłumaczy buczenia zasilacza, czyż nie?
    pawel1986s
    Level 9  
    tak właśnie może i masz racje , z tyn że identyczne :buczenie: mam w zasilaczu od tv jak i od laptopa .. pytanie czy części moga być zaprogramowane pod dany sprzęt ?Tak jak te podzespoły które są odpowiedzialne za bezprzewodowe połączenia ?