Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz od głośników dziwnie buczy- czy to normalne

30 Maj 2016 20:13 1890 31
  • Poziom 9  
    Witam posiadam głośniki HARMAN KARDON SoundSticks Wireless Bluetooth 2.1 po podłączeniu do prądu dziwne buczenie dochodzi z zasilacza, czy to normalne dodam też że głośniki przestały grać
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 43  
    pawel1986s napisał:
    dziwne buczenie dochodzi z zasilacza, czy to normalne dodam też że głośniki przestały grać
    To pytanie, czy stwierdzenie faktu?
    Jeszcze napisz jak bardzo się grzeje.
  • Poziom 9  
    Pytanie rzecz jasna, chodzi mi o to czy to normalne? W głośniku wymieniłem już prawie wszystko, ale dalej nie działa.
  • Poziom 43  
    pawel1986s napisał:
    czy to normalne ?
    Wątpię.
    A co z:
    398216 Usunięty napisał:
    jak bardzo się grzeje.
    ?
    pawel1986s napisał:
    W głośniku wymieniłem już prawie wszystko
    A po co? Wymienia się uszkodzone elementy. A żeby wiedzieć co jest uszkodzone trzeba najpierw sprawdzić.
    Wymieniając "na oślep" niczego nie osiągniesz - może być np. tak, że uszkodzony został Jakiś układ/element, który "pociągnął za sobą" kolejny układ/element. Wymieniając ten drugi uszkodzisz go przez wadliwy pierwszy element. I dalej nie będzie działać...
    Mierzyłeś chociaż jakieś napięcia? np. na wyjściu z trafa? Po mostku?
  • Poziom 9  
    trafne stwierdzenie , dla mnie elektronika to czarna magia . Mój znajomy któremu oddałem do naprawy głośniki stwierdził że tak będzie szybciej . Jest jakaś możliwość oceny co mogło się zepsuć poprzez nagłe przejście z cichego na maks ? Czy może to być zasilacz ? Albo gniazdo podłączenia ?

Dodano po 2 [minuty]:

Może ktoś ma schemat do tych głośników ? Na którym byłoby opisane poszczególne napięcia ? Albo coś równie przydatnego .
  • Poziom 30  
    pawel1986s napisał:
    Jest jakaś możliwość oceny co mogło się zepsuć poprzez nagłe przejście z cichego na maks ? Czy może to być zasilacz ? Albo gniazdo podłączenia ?

Zasilacz tak,gniazdo nie.Jeżeli buczy to znaczy że na wyjściu z transformatora jest zwarcie.Jak odłączysz zasilacz od głośników to zasilacz dalej buczy?Jakie jest napięcie na wyjściu z zasilacza bez głośników a jakie z podłączonymi głośnikami?
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 9  
    Tak jak jest podłączony to buczy i jak odłączam dalej buczy. A napięcia będę musiał pomierzyć.
  • Poziom 43  
    pawel1986s napisał:
    co mogło się zepsuć
    Końcówka mocy, zasilacz. Bez sprawdzenie tych elementów należy zacząć.
    Znajomy któremu dałeś do naprawy najprawdopodobniej też się nie zna na tyle, żeby to sprawdzić - skoro stwierdził, że "najszybciej" jest wymieniać po kolei elementy.
    Daj ten sprzęt do serwisu, to Ci naprawią (jak rozgarnięty serwisant, to nawet bez schematu powinien sobie poradzić).
  • Poziom 30  
    Pomierz napięcia i wtedy będziemy wiedzieć coś więcej. W zasilaczu jest bezpiecznik? Może się po prostu przepalił?
  • Poziom 9  
    Dziękuje za pomoc :)

Dodano po 1 [minuty]:

Bezpiecznik wymieniany był na nowy , pomierzę i dam znać . Dodam też że jak włączam to słychać strasznie cicho muzykę.

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Jak tylko będę miał miernik napięcia to pomierzę , ale niestety będę potrzebował pomocy . :) A tak na marginesie czy jak zasilacz byłby zepsuty czy było by słychać cichą muzykę ? Wczoraj było wyrazne burczenie , a dzisiaj tylko cichy pisk .
  • Poziom 13  
    pawel1986s napisał:
    czy było by słychać cichą muzykę ? .

nie było by słychać, zależy jeszcze jakie uszkodzenie.
    pawel1986s napisał:
    Wczoraj było wyrazne burczenie , a dzisiaj tylko cichy pisk
    .

może choroba postępuje
  • Poziom 9  
    osoba która naprawia twierdzi ze procesor dzwięku jest posadzony opłaca się naprawa?
  • Poziom 13  
    przecież to zasilacz buczy... sprawdziłeś go?
  • Poziom 9  
    osoba która naprawia głośnik wszystko sprawdzała , powiedział ze jest zepsuty moduł chodzi o chip kontrolujący całość przez niego nie dziala regulacja głośności i moduł bluetooth

Dodano po 1 [minuty]:

a zasilacz jest ok bo mam nowy i taki sam dzwięk wydaje:/
  • Poziom 13  
    To może z głośników taki dźwięk się wydobywa? Pisanie, że z zasilacza jest mylące
  • Poziom 9  
    Wiem co piszę , myślałem że buczenie jest nienaturalne , ale taki sam dzwięk jest w nowym zasilaczu ....
  • Poziom 13  
    Ale czy na pewno wydobywa się z zasilacza? Jeśli jest to kiepski zasilacz lub tradycyjny transformatorowy to jest możliwe ciche buczenie o częstotliwości 50Hz.
  • Poziom 9  
    niskotonowe

Dodano po 1 [minuty]:

a zasilacz orginalny nie jakiś zamiennik więc chyba jest to normalne
  • Poziom 13  
    Nie bardzo normalne żeby zasilacz buczał.
    Masz czym zmierzyć napięcie na wyjściu zasilacza przy włączonym wzmacniaczu?
    Jeśli wzmacniacz jest uszkodzony i robi zwarcie to wtedy może buczeć.
  • Poziom 9  
    zmierzę i napisze :)
  • Poziom 43  
    Od 31 maja nie miałeś jak tego zrobić? Nie wiem po co więc pytasz, skoro prosząc o pomoc w odnalezieniu przyczyny BUCZENIA I BRAKU SYGNAŁU ("dziwne buczenie dochodzi z zasilacza, czy to normalne dodam też że głośniki przestały grać") nawet nie sprawdziłeś żadnej z podanych opcji?
    398216 Usunięty napisał:
    pawel1986s napisał:
    co mogło się zepsuć
    Końcówka mocy, zasilacz. Bez sprawdzenie tych elementów należy zacząć.
  • Poziom 9  
    Dokładnie nie sprawdziłem ponieważ głośnik jest u osoby która go naprawia , ta osoba pracuije jak i ja i nie zawsze ma czas mamy kontakt na fb i w miarę możliwości przekazuje mu cenne uwagi na które warto zwrócić uwagę , które dostaje od osób na elektrodzie

Dodano po 40 [sekundy]:

Więc proszę o wyrozumiałość

Dodano po 7 [minuty]:

temu też się pytam czy za te wszystkie objawy może być odpowiedzialny ten moduł?
  • Poziom 13  
    Takie gdybanie nie ma sensu ale - tak. Sprawdza się wszystko po kolei, poczynając od zasilania.
  • Poziom 9  
    Napięcie na zasilaczu jest w porządku, na gnieździe ładowania jest normalne czyli zarówno zasilacz jak i gniazdo są sprawne.
  • Poziom 9  
    sporo rzeczy jest już wiadomych , takich jak Napiecie jest ok
    Przedwzmacniacz tez
    Glowny wzmacniacz rowniez
    Kondensatory ok
    Jedyne czego nie moge sprawdzic to ten czip
    A przez niego idzie polaczenie do drugiej plytki - modulu bluetooth

Dodano po 30 [minuty]:

Zasilacz od głośników dziwnie buczy- czy to normalne Gdzie mogę kupić części pod tą płyte , bądz też cała płyte ? Czy w serwisie będą mieli , czy trzeba szukać na ebay,allegro itd

Dodano po 33 [minuty]:

Tam jest z 8 układow scalonych
    W sumie
    Ale działają jak jeden układ czy mogę je gdzieś kupić czy w grę wchodzi wymiana całej płyty? I czy jest możliwość kupienia całej płyty.?
  • Poziom 9  
    Już po poradach? Dziękuje mimo wszystko za poświęconą uwagę :)
  • Poziom 13  
    pawel1986s napisał:
    Napięcie na zasilaczu jest w porządku, na gnieździe ładowania jest normalne czyli zarówno zasilacz jak i gniazdo są sprawne.

Mierzyłeś napiecie na zasilaczu podczas pracy czy na jałowo?
    pawel1986s napisał:
    Gdzie mogę kupić części pod tą płyte , bądz też cała płyte ? Czy w serwisie będą mieli , czy trzeba szukać na ebay,allegro itd

Ty masz ten wzmacniacz, widzisz jakie są oznaczenia na scalakach, poszukaj ich w większych sklepach elektronicznych na necie, na allegro też możesz. Sklepy:
    http://sklep.avt.pl
    http://pl.farnell.com/
    http://pl.rs-online.com/web/
    http://tme.eu/pl
  • Poziom 9  
    Wszystko było mierzone i podczas pracy jak i bez podłączenia doszlismy do problemu w tych układach scalonych które są odpowiedzialne za prace bezprzewodową jak i problem z głośnością
  • Poziom 13  
    to nie tłumaczy buczenia zasilacza, czyż nie?
  • Poziom 9  
    tak właśnie może i masz racje , z tyn że identyczne :buczenie: mam w zasilaczu od tv jak i od laptopa .. pytanie czy części moga być zaprogramowane pod dany sprzęt ?Tak jak te podzespoły które są odpowiedzialne za bezprzewodowe połączenia ?