Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei B315s-22 (Orange) - Router nie widzi kabla RJ45 od drukarki/kopiarki

CrooQ 30 Maj 2016 21:41 1026 3
  • #1 30 Maj 2016 21:41
    CrooQ
    Poziom 9  

Witam,
    mam problem jak w temacie, czyli router nie widzi kabelka LAN od drukarki (CANON iR2018). Po wpięciu samego kabla od drukarki ikonka LAN nie świeci (wszystkie inne wypięte), po podłączeniu kompa jest OK. Tym samym kablem podpinam do starego routera COMTRENDA i drukarka śmiga. Mam jeszcze jakiś stary router Netgeara i ta sama sytuacja, czyli podpinam kompa i świeci, podpinam CANONA na tym samym kablu i lipa.
    Czy ten router już tak ma że nie idzie podpiąć drukarki przez LAN??
    Może spróbować przez jakiegoś switcha i dopiero do tego Huaweia? (Comtrend najprawdopodobniej jest do zwrotu do operatora :/ więc odpada jako przelotka)
    Ew może ktoś podpowie jak wykonać podpięcie przez usb. Jak podpinam kablem USB do routera to w USTAWIENIACH widzę drukarkę, mam włączoną Sambę, w ustawieniach użytkownika mogę ustawić nazwę użytkownika, hasło, odczyt/zapis, oraz jaki katalog ma być widoczny lub wszystko. Innych ustawień nie ma. Wklepałem użytkownika "drukarka" dałem hasło, odczyt/zapis i wszystko widoczne. Jednak drukarki nadal nie wykrywa mi żaden komputer podłączony do tego routera przez wifi. Co robię źle, albo czego nie robię wcale a powinienem :P ?

0 3
  • Konica Minolta
  • #2 30 Maj 2016 22:02
    sosarek
    Poziom 43  

Po podłączeniu drukarki przez USB dodałeś ją na nowo w systemie jako drukarkę sieciową?

0
  • Konica Minolta
  • #3 30 Maj 2016 22:50
    hermes-80
    Poziom 43  

Lepiej podłączyć ja przez LAN.

0
  • #4 30 Maj 2016 22:56
    CrooQ
    Poziom 9  

Najpierw zainstalowalem ja na jednym kompie bezpośrednio przez usb i później próbowalem jako drugą sieciową i niestety laptop nie znalazł żadnego urządzenia. Canon ma ustawione stałe ip 192.168.8.125 (zakres od 100 do 200) a router 192.168.8.1. Gdzieś znalazłem filmik z istrukcjami jak ustawić drukarkę usb ale po wpisaniu \\192.168.8.100\ (bo mialem wpisać ip kompa na ktory chce zainstalować, wyskoczyly mi wszystkie drukarki jakie sa zainstalowane na tym kompie i m in ten Canon ale po naciśnięciu dalej nic się nie zmieniło czyli nadal była jako po usb bezpośrednio do kompa.

Cytat:
    Lepiej podłączyć ją przez LAN

Rozwiń twoją wypowiedź bo narazie nic nie wnosi. Chciałbym skorzystać z tej możkiwości ale niestety jak napisałem w pierwszym poście nowy router nie widzu kabla a na starym chodzi.

Tak jak przypuszczałem nowy router czyli Huawei czegoś nie ma lub jest zblokowane, zresztą jak sprzęty Netgear'a (switch FS608 v3 oraz WGT624 v3) ponieważ na tych urządzeniach kabel nie jest widziany. Natomiast jak już wcześniej pisałem Comtrend VI-3223u , switch Tp-Link (modelu nie pamiętam, okazał się mieć uszkodzone 2 gniazda i poszedł do śmietnika, mimo to kabel widział) oraz Cisco Wrt160N v3 - widzą kabel od drukarki i wyżej wymieniona została wykryta. Tak więc nie wiem co dany router/switch musi mieć żeby niektóre sprzęty były widziane, ale nie wszystkie to mają jak widać.

Gdyby ktoś znał tą tajemną wiedzę i nie bał się nią podzielić to bardzo proszę o PW, chyba że uda mi się gdzieś dogrzebać w necie to się też podzielę tą informacją.

0