Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Camry CR 7407 - Koc elektryczny - schemat

antares2000 25 Lis 2017 12:03 4554 33
 • #31
  m_joker
  Poziom 15  
  Przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale trafiając na ten temat zastanawiam się, dlaczego nikt z bardziej doświadczonych forumowiczów nie zwrócił autorowi uwagi czym grozi pominięcie przewodu ochronnego?!

  Skoro jest to ekran, a grzałka ma przebicie to na tym właśnie ekranie pojawia się niebezpieczne dla życia napięcie!
  Gdzie tu jakakolwiek ochrona przeciwporażeniowa?

  A teraz moje pytanie.... Czy da się pominąć automatyczne wyłączanie po 90minutach?
 • PCBway
 • #32
  klamocik
  Poziom 27  
  Odgrzewasz temat a nie wiesz że do grzałki wcale nie doprowadza się przewodu ochronnego bo pozostała elektronika ma wyłączyć grzejnik nim gorące przewody wylazą na wierzch a czas jest dla ludzi często nieświadomych pod czym śpią.
 • PCBway
 • #33
  Bog_Sol
  Poziom 9  
  Przepraszam chciałbym sie podpiąć pod temat.
  Mam koc CURAmed GT-HD-02 niestety nie działa. Kupiłem niedziałający (zdechnięty) - miał uszkodzony bezpiecznik termiczny 102 st.C.
  Po zrobieniu cienkiej zworki wyświetlacz ruszył, ale wyświetla "F" czyli chyba błąd. Lekko nagrzewa się koc i mocno grzeje zworka, od razu wyłączam. na wyjściach miernik pokazuje napięcie po ok. 120V.
  Mierzyłem oporność złączki koca (2 obwody):
  - środkowe = ~ 160OHm
  - zewnętrzne = ~ 0,5k
  Nie wiem gdzie dalej szukać uszkodzenia.
  RATUJCIE - robi się zima.Camry CR 7407 - Koc elektryczny - schemat
  Camry CR 7407 - Koc elektryczny - schematCamry CR 7407 - Koc elektryczny - schematCamry CR 7407 - Koc elektryczny - schemat
 • #34
  al-czerniawski
  Poziom 10  
  Pozwalam sobie kolejny raz na forum zabrać głos w tej samej sprawie. Bo chodzi nie tylko o pieniądze ale też bezpieczeństwo użytkowników naprawianych koców.
  Cały poruszany problem niegrzejących koców jest źle opisywany, moim zdaniem, przez większość odpowiadających. Zepsuty koc to w znakomitej większości uszkodzony, przegrzany, stopiony przewód grzewczy a nie same sterowniki. Tu nieco więcej napisałem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic955192.html.

  A w przypadkach rzeczywistej awarii sterownika, przy pełnej sprawności samego koca może być opłacalna adaptacja sterownika kupionego z "niegrzejącym kocem" za 1 zł na Allegro. Teraz zaawansowane sterowniki posiadają większe zakresy regulacji tyrystorami i posiadają wyłączniki czasowe. Rada oczywiście dla "ogarniających" elektronikę i prostą elektrykę.

  Temat stary ale może ktoś uniknie błędów z naprawą praktycznie nienaprawialnych koców elektrycznych kupowanych za 1 zł na Allegro.