Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat 2.0 kombi auto szarpie i przerywa

Kubus05 29 Jun 2005 21:25 3413 12
    Kubus05
    Level 11  
    Mam passata kombi 2.0 2e, 1993 rok. Przy wciśnięciu gazu auto zwalnia, przerywa i szarpie, i nie może się rozpędzić, a po chwili ma takiego kopa ze wgniata w fotele. Wymieniłem już świece, kopułkę, palec, filtry, potencjometr przepustnicy i dalej to samo! Nie wiem co to może być, ludzie pomóżcie!!!
    mada33
    Level 1  
    spróbuj podmienic modul zaplonowy [/tex]
    Kubus05
    Level 11  
    ale ja mam moduł z cewką

Dodano po 1 [minuty]:

i cewke tez wymieniłem... i dalej mam problem!
    User removed account
    User removed account  
    toldec
    Level 11  
    Miałem podobny problem wymieniłem moduł z cewką ale pomogło tylko na miesiąc. Czy u ciebie ten problem jest za każdą jazdą czy tylko czasami ?
    Pozdrowienia.
    ksiu600
    Level 13  
    tez miałem podobny przypadek z tym ze szrpał niemiłosiernie przy 3- 4,5 tyś obrotów i były masy na kompie za słabe, po podaniu bezpośrednio z akumulatora problem znikł

p.s. jaki masz kod silnika ?? moze 2E

zacznij moze od przepływomierza powietrza, zobacz czy nie jest wytarty i czy sie nie przycina
    Kubus05
    Level 11  
    Tak, mój silnik to 2E. Wymieniłem przepływomierz ale to nie on jest przyczyną tych szarpań. Znalazłem przetarty kabel od sondy, zaizolowałem i jest duzo lepiej, ale jeszcze ma dziwne, króciutkie szarpniecia, tak jakby nagły przypływ mocy, najbardziej odczuwalny przy jeżdzie pod górę.
    jozek75
    Level 12  
    witam wszystkich , ja mam taki same objawy jak ty Kubus05 tylko że ja mam silnik 1,8 ABS , wymieniłem już świece,palec, kopułke,filtr powietrza zastanawiam sie czy niewymienić potencjpmetru przepustnicy
    k631
    Level 18  
    Witam odnośnie motorka 1,8 ABS sprawdz pierścien gumowy pod gaznikiem.
    jozek75
    Level 12  
    k631 wrote:
    Witam odnośnie motorka 1,8 ABS sprawdz pierścien gumowy pod gaznikiem.
    jak mi zakładali gaz to mówili ze pierścien pod monowtryskiem jest oki:cry:u mnie uciążliwe jest to jak np. chcę gwałtownie ruszyć ze skrzyżowania to nieraz jest tak że ruszy a po trzech metrach jest brak reakcji na pedał gazu obroty spadają do takich jak na biegu jałowymto trwa to około 2 sekund ,dzisiaj by mi gość zapakował w bok, bo sie praktycznie zatrzymałem na skrzyżowaniu. doradzcie co zrobić
    Kubus05
    Level 11  
    Może być przyczyn kilka, czy sprawdzałes ciśnienie paliwa??Ja miałem podobne objawy przy uszkodzonej sondzie.
    pepe
    Level 23  
    Przy ruszaniu miałem podobny "dołek" i dodatkowo gasł czasem. Okazało się że była zasyfiona przepustnica. Motor 2E
    Kubus05
    Level 11  
    Na 99% znalazłem przyczynę tego szarpania, okazało sie ze to sonda, wymieniłem ja i narazie jest ok!!!