Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel VBA makro - Excel makro z dynamicznym hiperłączem

neocleo 31 Maj 2016 12:07 1170 4
  • #1 31 Maj 2016 12:07
    neocleo
    Poziom 2  

Witam!
    Przeszukałem fora, tutoriale straciłem sporo czasu ale problem nie rozwiązany pozostał:

PROBLEM:
    W komórce a1 mam już hiperłaczę które jest hiperłączem dynamicznym opartym na formule (=HIPERŁĄCZE("#ARKUSZ1"&ADRES(PODAJ.POZYCJĘ(ARKUSZ2!W6K2;ARKUSZ1!W5K9:W136K9;0)+4;1);"Skopiuj dane i kliknij TU!")
    Teraz próbuje zbudować makro które skopiuje mi tekst umieszczony w b1:c6, następnie przeniesie mnie pod wskazany adres za pomocą hiperłacza z komórki A1, następnie wklei dane uwzględniając przesunięcie o 7 kolumn w prawo i wklei skopiowany wcześniej tekst.
    Znajdzie się ktoś odważny kto by pomógł zbudować takiego mutanta?

0 4
  • #2 31 Maj 2016 17:13
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Makrorekorder nie pomaga?

0
  • #3 31 Maj 2016 17:37
    neocleo
    Poziom 2  

Nie, z uwagi na dynamiczny zakres formuły. Nagrywanie nic nie pomoże!Makro należy moim zdaniem napisać w taki sposób który by uwzględnił zmienność komórki z formułą oraz przepisywalo skopiowane wcześniej dane również w oparciu o formułę.

0
  • #4 02 Cze 2016 08:50
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Rozwiązanie jest proste, komplikuje je hiperłącze :)

Jak rozumiem, chcesz dane z Arkusza2 umieścić w kolumnie 1 Arkusza1, w wierszu wynikającym z wyniku funkcji PODAJ.POZYCJĘ. Tak/Nie - niepotrzebne skreślić.

Z drugiej strony... nie potrzeba makra, ani hiperłącza z "prikazem" - wystarczyłyby warunkowe odwołania z przesunięciem (tak mi się wydaje).

Przydałby się przykładowy arkusz, żeby nie błądzić...

0
  • #5 02 Cze 2016 09:24
    neocleo
    Poziom 2  

Po problemie poradziłem sobie poniżej kod VBA

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0