Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SEC3659 - Niewielkie cienie w rogach matrycy

azertaker 31 Maj 2016 16:08 432 4
  • #1 31 Maj 2016 16:08
    azertaker
    Poziom 11  

Jedna rzecz jeszcze nie daje mi spokoju. 3 letni HP, matryca Samsunga LED SEC3659.

Na całej długości górnej i bocznych krawędzi wskaźnik traci trochę bieli, lekko szarzeje, a właśnie przy górnych rogach następuje poszerzenie na szerokość 2x kursora myszy. Zauważalne w normalnym używaniu(po prostu mniejsza jasność), a od razu rzuca się w oczy na białym tle. Nie jest to ostro odznaczający się obszar, raczej płynne przejście. Ogólnie ekran świeci ok.
    Zależy mi na informacji, czy to może być objaw jakiejś usterki, która się będzie rozwijać? Czy po prostu starość i też się może rozszerzyć? Nie wiem, czy ten ekran był rozkręcany - możliwe, że tak.

0 4
  • #2 31 Maj 2016 18:10
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Podświetlenie szlag trafił, albo syf. Niedawno zmagałem się z podobnym temat. Jeżeli cienie na brzegach są równomiernie rozłożone, to raczej podświetlenie. Jeżeli to 3 letni notebook, to naprawa będzie prawdopodobnie droższa niż nowy. Chyba, że znajdziesz gdzieś jakąś używaną matrycę.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3205956

1
  • #3 31 Maj 2016 18:54
    azertaker
    Poziom 11  

Rozumie, tyle że u mnie to jest na stokrotnie mniejszą skalę niż na twoich zdjęciach. Na pierwszy rzut oka można tylko zaobserwować, że coś jest w rogach. Czy to podświetlenie może w taki subtelny sposób padać?

0
  • #5 01 Cze 2016 22:04
    azertaker
    Poziom 11  

Gdyby było tak, źle jak na niektórych fotach to bym nawet tu nie pytał :) Pozbyłem się problemu, pozbywając się laptopa - szkoda bo to dobry laptop był.

0