Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk gazowy Predom-Termet Typ G87-01 płomienie ognia wydobywające sie na zewn

Andrzej Gdz 31 Maj 2016 17:51 975 3
  • #1 31 Maj 2016 17:51
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Witam !

Posiadam na działce zamontowany piecyk gazowy Predom-Termet Typ G87-01 wygląda identycznie jak ten http://olx.pl/oferta/nowy-gazowy-grzejnik-z-b...-wody-przeplywowej-termet-CID628-IDeWHSb.html
    Problem jest tego typu ze po odkręceniu pokrętła z ciepłą po kilku sekundach poprzez nagrzewnice wydobywają się górą płomienie ognia.
    Woda ciepła wypływa normalnie.
    Czy to oznacza uszkodzenie wężownicy , membrany w zespole wodnym czy możne jeszcze coś innego ?

EDIT EDIT EDIT

Sytuacje opanowałem , zdjąłem główne pokrętło i tam na środku jest taka śrubka , ona potrzebowała regulacji.

0 3
  • #2 01 Cze 2016 07:07
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

To może znaczyć że podgrzewacz przystosowany do spalania gazu ziemnego na działce spala gaz płynny bez odpowiedniego przezbrojenia. Ale chyba byś o tym wiedział.

0
  • #3 01 Cze 2016 07:11
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

wawrzeczko_t napisał:
    To może znaczyć że podgrzewacz przystosowany do spalania gazu ziemnego na działce spala gaz płynny bez odpowiedniego przezbrojenia. Ale chyba byś o tym wiedział.

Na działce mam gaz ziemny.
    Wyregulowałem tą śrubkę i jak na razie jest ok, właśnie zauważyłem ze jak ją za mocno odkręcałem to ten ogień szedł górą.

0
  • Pomocny post
    #4 01 Cze 2016 14:33
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

Piecyk musiał być bardzo rozregulowany. Po pierwsze, trzeba sprawdzić, czy ten konkretny egzemplarz piecyka był fabrycznie przystosowany do spalania tego samego rodzaju gazu, który tam jest. Jeśli tak - konieczna regulacja. Jeśli nie - przezbrojenie (powinien to robić serwis piecyków gazowych) i regulacja. Może był też palnik czyszczony poprzez przepychanie otworów grubym drutem i zostały one rozkalibrowane. Wtedy dysze trzeba wymienić. Śrubka pod pokrętłem służy do regulacji układu krzywkowego (właśnie w piecykach PG-6, PG-11, G8,7, G17,4) i właściwa regulacja to taka, kiedy w położeniu ) piecyk jest całkowicie wyłączony świeczka też całkowicie gaśnie), w położeniu na samym początku rozszerzającego się czerwonego pola powinien się zapalać palnik na minimalną moc (początek tego pola to granica pomiędzy zapalonym a zgaszonym palnikiem głównym) i pokręcanie pokrętła w lewo powinno dawać stopniowe zwiększenie mocy palnika (a nie skokowe). Maksymalną moc reguluje się przepustnicą gazu - jest to takie pokrętło, które znajduje się z tyłu, nad zespołem gazowym (a za palnikiem głównym). Regulacja powinna być przeprowadzona przynajmniej według wskazań gazomierza (przy ustawieniu pokrętła gazu na piecyku na max. (czyli w lewo) zużycie gazu powinno być zgodne z danymi technicznymi). Dokładniejsza regulacja to taka z użyciem odpowiedniego manometru i króćca pomiarowego, ale to musi robić fachowiec - serwisant piecyków gazowych.

0