Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei y5 lte - Problem z danymi w tle

31 Maj 2016 18:20 1062 3
  • Poziom 18  
    Witam! Od kilku dni mam następujący problem z tym telefonem polegający na tym iż nieustannie przetwarzane są dane w tle co przekłada się na krótszy czas czuwania a pomaga jedynie włączenie ograniczenia danych, ale to powoduje że nie działa poczta ani sklep Google Play. Jak ustalić która aplikacja pożera mi dane i powoduje drenaż baterii? Z góry dziękuje za pomoc.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 32  
    Witam. Przecież możesz w opcjach sprawdzić w zużyciu danych komórkowych która aplikacja ile pobiera danych oraz ile poszczególne aplikacje zużywają baterii.

Aby aplikacje nie działały w tle a tym samym nie przetwarzały danych to można zrobić roota, a następnie zainstalować aplikacje o nazwie Greenify a ona będzie hibernowała wybrane przez Ciebie aplikacje podczas wyłączonego ekranu, więc aplikacje nie będą działać w tle tzn. gdy ich nie używasz (czyli nie będą zużywały baterii oraz nie będą przetwarzały danych).
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 18  
    Dziękuje za odpowiedź. Okazało się że to Google Play działało w tle, ale nadal mam problem z baterią króra trzyma mi jeden dzień przy umiarkowanym użytkowaniu. Kilka sms-ów, trochę internetu przez Opera Mini, a procenty baterii lecą nawet jak go nie używam i mam wyłączoną transmisje danych.
  • Poziom 32  
    Sprawdź w ustawieniach ("zasilanie" czy coś takiego powinno być w ustawieniach), co zużywa najwięcej baterii.

Albo możesz zainstalować sobie ze sklepu Google play aplikacje "Battery doctor". Po polsku nazywa się ona "Oszczędzacz baterii". Możesz dzięki niej sprawdzić co możesz zrobić, żeby telefon mniej tej baterii zużywał. Możesz zobaczyć co zużywa baterię oraz możesz zamknąć aplikacje działające w tle - i to jest bardzo ważne: Te wszystkie oszczędzacze baterii z Google play potrafią zamykać aplikacje działające w tle ale to nic nie daje, ponieważ one i tak po jakimś czasie same się wybudzą. Żeby się nie wybudzały to zostaje tylko zrobienie roota i zainstalowanie "Grennify".

Ostatecznie można jeszcze zmnienić w ustawieniach tryb sieci, ale nie wiem czy jest sens jeżeli korzystasz z internetu mobilnego a nie z wifi. No i jeszcze jest taka sprawa, że na 2G (czyli WCDMA) jakość połączeń będzie (a przynajmniej powinna być) trochę gorsza.
    - Automatyczne GSM/WCDMA/LTE albo
    - Automatyczne GSM/WCDMA
    te tryby pożerają najwięcej baterii, ponieważ telefon ciągle przeszukuje BTS-y zużywając baterię bez opamiętania.
    - Tylko GSM (tzw. 3G)
    - Tylko WCDMA
    Te tryby zużywają mniej baterii, ale należy pamiętać, że przy ustawieniu 2G (WCDMA) jakość połączeń może być słabsza.

Poza tym to ten Huawei y5 LTE pojemnością swojej baterii nie powala, więc według mnie codzienne ładowanie to norma i nie wiem czy da się coś z tym zrobić.