Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Octavia I - Centralny szaleje.

Farmerownia 01 Cze 2016 05:32 1362 4
  • #1 01 Cze 2016 05:32
    Farmerownia
    Poziom 2  

Witam forumowiczów.

Posiadam Octavie I, 1.8 125 KM, 1998r.
    Borykam się z centralnym zamkiem, a objawy są następujące:

- Przy otwieraniu drzwi z kluczyka od strony kierowcy, otwiera się ten, a reszta stoi w miejscu.

- Przy mechanicznym naciśnieciu od wewnątrz również nie uruchamia się centralny.

- Na drzwiach kierowcy są dwa przyciski: zamykania(kluczyk) i otwieranie (otwarte drzwi). Przy losowym wciskaniu, albo jednego albo drugiego zamek robi ruch ale zostaje w tej samej pozycji, a po 2-3 kliknięciach zamyka się tył i otwiera przód i odwrotnie, dość losowo, ale nigdy nie ma tak, że otworzy się i tył i przód.

- Jedyny zamek który uruchamia centralny i otwieranie/zamykanie szyb to zamek w klapie bagażnika, niestety również tylko pół auta. Dodam jeszcze, że zamki prawy i lewy są dorabiane(inny kluczyk, a bagażnik oryginalny).

Teraz pytanie, oczywiście pomijając sprawdzenie wszystkich przewodów, czego jeszcze nie zrobiłem, to co może być tego przyczyną? Nie reagujący centralny na otwarcie z kluczyka, to możliwa awaria zamka, albo jakiegoś lutu (przy aktualnej cenie zamka, nie będe bawił się w rozbieranie i lutowanie, kupie cały nowy).
    Dlaczego otwiera się pół auta, a drugie pół nie? w tylnych prawych drzwiach, spadł mi ten dings od otwierania do środka drzwi, ale i tak potrafi je zamknąć.

Myślalem nad instalacją tego chińskiego sterownika do centralnego na pilota, może to by pomogło. :) Zacznę raczej od sprawdzenia wiązki do zamka i ewentualną wymianę zamków.

Troszkę namieszałem ale jestem przekonany, że Ci zdolniejsi coś z tego ogarną.

Pozdrawiam i liczę na konretne propozycje. :)

0 4
  • #2 01 Cze 2016 06:22
    leonov
    Poziom 41  

Farmerownia napisał:
    Zacznę raczej od sprawdzenia wiązki do zamka
    Jak to zrobisz będziemy później dalej myśleć w zależności co wyjdzie.
    Farmerownia napisał:
    i ewentualną wymianę zamków
    Jak już to siłowników ;-)

0
  • #3 01 Cze 2016 09:44
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Zdemontuj zamek kierowcy, otwórz go i zobacz jak wygląda płytka. Lubia pękać ścieżki na płytce przez co moduł komfortu nie widzi w jakiej pozycji jest zamek i czy chcesz otworzyć/zamknąć drzwi.

1
  • #4 03 Cze 2016 06:55
    Farmerownia
    Poziom 2  

Sprawdziłem narazie przewdoy przednich drzwi do zamka (na oko) nie ciupałem miernikiem bo nie mam czasu na rozbieranie całej wiązki,a tym bardziej nie jestem elektrykiem. Za to miałem chwilkę żeby podłączyć do waga i pomijając kilka innych błędów to wybiło błąd w każdym zamku oprócz lewego tyłu. Nie chce mi się wierzyć, że wszystkie zamki są padnięte, a mimo tego, da się zamknąć i otworzyć wszystkie, ale nie naraz. Wygląda mi to raczej na zgłupiałą elektronikę. Jak dotąd wszystkie objawy wskazują na mikroswitch w zamku kierowcy, jednak nie będę go regenerował, a raczej kupie nowy. 70 zł zamiennik z gwarancją 2 lata na alledrogo.
    Nie działa mi również alarm, lampka przy otwarciu drzwi nie swieci i brzęczyk od świateł co wskazuje na problem z zamkiem kierowcy. Błąd w prawych drzwiach przednich to chyba tylko kwestia, że wkładka się tam kręci w kółko i na nic nie reaguje. Bezpieczniki wszystkie śmigają. Jeszcze wyskoczyły błędy, że coś jest na rzeczy z przyciskami szyb, ale wszystkie działają.

Podsyłam raport.

9 Faults Found:
    00950 - Central Locking Motor - tailgate (V53); UNLOCK
    25-10 - Unknown Switch Condition - Intermittent
    01329 - Convenience System Data Bus in Emergency Mode
    35-00 - -
    00931 - Locking Module for Central Locking; Rear Right (F223)
    54-10 - Incorrectly Equipped - Intermittent
    00928 - Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220)
    27-00 - Implausible Signal
    00943 - Heated Exterior Mirror; Driver Side (Z4)
    35-00 - -
    01358 - Internal Central Locking Switch; Driver Side (E150)
    27-10 - Implausible Signal - Intermittent
    00913 - Window Regulator Switch; Front Right Driver (E81)
    27-10 - Implausible Signal - Intermittent
    00929 - Locking Module for Central Locking; Front Passenger Side (F221)
    27-00 - Implausible Signal
    00944 - Heated Exterior Mirror; Passenger Side (Z5)
    35-00 - -

Przy otwieraniu kluczykiem bagaznika, działa centralny ale otwiera i zamyka jedynie tylne drzwi. Działa za każdym razem tak samo.

0
  • #5 03 Cze 2016 08:56
    robokop
    Moderator Samochody

Zamki w obydwu przednich drzwiach, plus wiązki w przelotkach. Od wiązek bym zaczął - znikną błędy grzałek lusterek i sterowania szyb. Zobacz czy nie ma wody w kostkach w przednich słupkach.

0