Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

|Napęd bramy garażowej CAME HOME HG600 a jego niestandardowy montaż

01 Cze 2016 08:43 3276 5
 • Poziom 18  
  Witm. Mam zamiar kupić ten napęd, tylko, ponieważ moja brama jest osadzona w głębi ościeżnicy (patrząc od wewnątrz garażu), chciałbym zamontować napęd trochę inaczej niż mówi instrukcja. Najlepiej obrazuje to zdjęcie zapożyczone z innego wątku:
  |Napęd bramy garażowej CAME HOME HG600 a jego niestandardowy montaż
  Po pierwsze listwa napędu przykręcona była by pod samym sufitem |(odległość górnej krawędzi bramy od sufitu to jakieś 30cm)
  Po drugie, według instrukcji tył listwy w której porusza się łańcuch powinien sięgać profilu stanowiącego obramowanie bramy. U mnie kończył by się 26 cm wcześniej gdyż przykręcony byłby do ściany w której został wbetonowany podciąg (tak jak na zdjęciu).
  Oczywiście do tego wszystkiego musiał bym dorobić dłuższe cięgło łączące wózek napędu z bramą

  I teraz moje pytanie, czy tak zmieniona geometria napędu bramy nie zakłóci jego pracy?
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Witam,

  Takie rozwiązanie to nic nadzwyczajnego, powinno działać bezproblemowo przy założeniu ze, użyje Pan odpowiednio sztywnego cięgna.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 18  
  Dziękuję za odpowiedź. Cięgno pospawam z porządnego, odpowiednio grubego płaskownika. Boje się tylko o wózek. W tym zestawie, z tego co widziałem na zdjęciach i filmach, wykonany jest on z tworzywa. W moim rozwiązaniu siły obciążenia i nacisku na niego mogą się trochę inaczej rozkładać.
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Jeśli zapewnisz swobodną możliwość obrotu wspornika z wózkiem ( tak by nie powstałały inne naprężenia jak tylko na sworzeń wózka) to nic sie nie stanie. Ten element plastikowy jest "bezpiecznikiem" mechanicznym napędu.
 • Poziom 18  
  OK. Dziękuję za pomoc. Po montażu opiszę ewentualne trudności.

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Napęd zamontowany i rzeczywiście to że założyłem go przy suficie, odsunięty od bramy nie przeszkadza. Działa prawidłowo.
  Mam tylko pytanie odnośnie pilotów, czy jest możliwość przypisania do tego napędu "obcych" pilotów? Mam w bramie wjazdowej napęd Faac i pilot tej bramy ma jeden przycisk wolny. Próbowałem już ale się nie udało. Może jest jakiś sposób?
 • Poziom 18  
  Zauważyłem pewną "wadę" tego produktu. Urządzenie nie posiada osobnego zasilacza dla podtrzymania czuwania elektroniki. Znaczy to że dość spore trafo (widziałem wewnątrz transformator toroidalny) pracuje w nim non-stop narażając użytkownika na niepotrzebny pobór prądu ( około 7 W w standby). Po gwarancji trzeba będzie się temu przyjrzeć i zastanowić czy nie da się czegoś z tym zrobić.