Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodzi

młody-elektronik 01 Cze 2016 09:58 4056 7
  • #1 01 Cze 2016 09:58
    młody-elektronik
    Poziom 11  

Witam wszystkich
    Jak w temacie lodówka zamraża ale nie chłodzi

Co obserwuję obecnie:
    - agregat chodzi stale jest gorący pracuje cicho
    nie mam pewności ale grubsza rurka z cienką rurką jak udało mi się wyczytać to chyba kapilara ? delikatnie trącając wydaje dźwięk jakby w środku był piasek czy tak ma być ?
    - zamrażalnik otwieranie mocno trzyma drzwiczki aż trzeba szarpnąć paruje aż miło zamykanie widać przysysa drzwiczki
    - chłodziarka drzwi otwiera się lekko nie przysysa po zamknięciu
    górny lewy róg lekkie skraplanie
    rurka do skraplacza drożna
    lampka gaśnie po zamknięciu drzwi
    regulacja temp 1min 2śred 3max nie widać różnicy 0wyłącznik lodówki działa
    nie pokazuje "OK" nawet na 3
    cytrynka dostaje wąsika a mleko w butelce siada po kilku dniach

Co było nie tak dawno:
    był chwilowy okres że tylna ścianka chłodziarki pokryta była lodem
    dłużej jednak do niedawna problem był z wodą która zbierała się poniżej otworu odprowadzającego do skraplacza tj pod dużym pojemnikiem nazwijmy na owoce warzywa jak również w nim samym

Pomożecie uratować lodóweczkę?
    Dołączam zdjęcia
    Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodziIMAG05..jpg Download (615.23 kB) Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodziIMAG05..jpg Download (656.85 kB) Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodziIMAG05..jpg Download (716.38 kB) Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodziIMAG05..jpg Download (974.48 kB) Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodziIMAG05..jpg Download (760.05 kB) Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodziIMAG05..jpg Download (676.42 kB) Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodziIMAG05..jpg Download (651.14 kB) Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodziIMAG05..jpg Download (699.33 kB) Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodziIMAG05..jpg Download (639.33 kB)

0 7
  • #2 01 Cze 2016 10:11
    wiertacz
    Poziom 34  

Jeśli agregat pracuje non stop bez wyraźnego efektu to jest ubytek czynnika związany z nieszczelnością układu.
    Gdybyś rozmroził zamrażalnik to z pewnością by się już nie zamroził.
    Teoretycznie serwisant mógłby to naprawić ale tylko wtedy gdyby nieszczelność była na elementach dostępnych z zewnątrz i dało się ją usunąć.
    Jeśli nieszczelność jest na elementach ukrytych to pozostaje tylko utylizacja i zakup nowej lodówki.
    Sprawdź czy tylna płaszczyzna ściany wewnątrz lodówki nie jest odspojona od powierzchni parownika. Jeśli jest to rozszczelnienie tam nastąpiło i nikt nic nie pomoże.

0
  • #3 01 Cze 2016 10:29
    młody-elektronik
    Poziom 11  

rozmrożę i spróbuję zamrozić jak tylko uda mi się komuś zawartość podrzucić
    da radę jakoś sprawdzić samemu czy nieszczelność jest z zewnątrz?
    czy ta nieszczelność zew jest całkowicie naprawialna czy to tylko doraźne napełnienie czynnikiem chłodzącym i czekanie na ponowną awarię?
    Kiedyś mieliśmy podobny problem z inną lodówka za wizytę zapłacone za napełnienie zapłacone lodówka pochodziła jeszcze niedługi czas i tak trzeba było kupić nową
    Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodziIMAG05..jpg Download (669.36 kB) Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodziIMAG05..jpg Download (578.25 kB) Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodziIMAG06..jpg Download (514.82 kB) Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodziIMAG06..jpg Download (688.46 kB) Lodówka Whirlpool cb337w ... zamraża ale nie chłodziIMAG05..jpg Download (587.45 kB)

0
  • #4 01 Cze 2016 15:04
    wiertacz
    Poziom 34  

Na zewnętrznych rurkach możesz spróbować roztworem ludwika z wodą.
    Smarować podejrzane miejsca i połączenia rurek w czasie pracy agregatu i obserwować czy nie pojawiają się pęcherzyki.
    Robota żmudna i małe prawdopodobieństwo znalezienia czegoś konkretnego.
    Gdyby nieszczelność była na zewnętrznych elementach i to takich które są łatwo lutowalne to można by zalutować nieszczelność i napełnić na nowo.
    Napełnianie bez usunięcia nieszczelności nie ma sensu bo to jest tylko kwestia czasu i czynnik się ulotni.
    Ile lat ma ta lodówka ?
    Dziś się tak produkuje sprzęty aby długo nie żyły.
    Sam musiałem wymienić w ubiegłym roku dziesięcioletnią lodówkę z powodu nieusuwalnej nieszczelności.

0
  • #5 01 Cze 2016 15:37
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Prawie nic dodać nic ująć. Zamiast wody z bąbelkami obejrzyj czy nie ma tłustych miejsc na łączeniach rurek zanim je umyjesz tym ludwikiem. Tłuste miejsce to wyciek. W Twoim przypadku wyciek jest na 99% w miejscu niedostępnym. Napełnienie możliwe, bez gwarancji i bez sensu. Jeśli tylna ścianka odstaje w części chłodziarkowej (jak uciśniesz palcem to bąbel jakby powietrza) to nawet nie wołaj mechanika.

Zdarza mi się napełniać takie lodówki jeśli sytuacja ze słabym chłodzeniem części chłodziarkowej utrzymuje się długo. Montuję duży odwadniacz i zawór wielokrotnego napełniania. Kolejne dopuszczenie gazu to koszt 60zł.

0
  • #6 01 Cze 2016 16:03
    młody-elektronik
    Poziom 11  

nie zauważyłem ani nie wyczułem ani 1 bąbla
    jedynie to co na zdjęciu w zamrażalniku na lewej ściance wklęśnięcie

ile warta jest taka lodówka w tym stanie gdyby chcieć ją szybko sprzedać ?

1
  • #7 01 Cze 2016 17:58
    wiertacz
    Poziom 34  

W taki stanie nikt rozsądny jej nie kupi.
    Jedynie jakiś serwisant na części jeśli agregat jest całkowicie sprawny.
    Ja swoją w taki sposób właśnie sprzedałem za 50 złotych.

0
  • #8 28 Cze 2016 16:54
    młody-elektronik
    Poziom 11  

Lodówki już nie mam można zamknąć temat
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie

0