Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzysk Windowsa 7 z uszkodzonego laptopa.

01 Cze 2016 13:43 1062 8
 • Poziom 13  
  Witam,

  mam laptopa z Vistą, (nieszczęśliwie przywróconego z firmowo upgradowanego Windowsa 7 - niestety nie zapisałem klucza, dowody zakupu zniknęły więc Vista została) i innego laptopa całkowicie uszkodzonego, z nalepką Windows 7. Dysk twardy na pewno jest sprawny (można go podłączyć do stacjonarnego?).

  Czy w jakiś sposób, mogę stworzyć płytę instalacyjną z partycji Recovery?

  Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  To jest wersja systemu OEM , przypisana do jednego sprzętu i nielegalne jest używanie na innym sprzęcie .
 • Poziom 13  
  Wprowadzony przez Ciebie klucz produktu dotyczy prawdopodobnie oprogramowania preinstalowanego przez producenta urządzenia. Skontaktuj się z producentem urządzenia, aby poznać opcje odzyskiwania oprogramowania.

  Licencja jest typu Prem OA.

  Założyłem temat, bo chcę zrobić ten manewr co sprzedawcy na allegro. Mają laptopy z odzysku i jakoś sprzedają dalej te systemy i wszystko działa.
 • Poziom 11  
  Systemy fabrycznie preinstalowane z typem licencji OEM SLP są aktywowane lokalnie za pomocą zbiorowego klucza produktu SLP dla konkretnego producenta jak i wersji produktowej systemu. Jest on nawet ogólnodostępny w sieci internet. Sam klucz nie jest wiele warty bez zabezpieczeń wprowadzonych w biosie (slic table). Dopiero przy jego obecności oraz obecności certyfikatu (pliku producenta) w systemie taka kopia jest aktywowana i nie da się jej aktywować na sprzęcie innego producenta.
  Teraz - klucz produktu z certyfikatu COA. Jest on już jak zauważyłeś inny. Umowy między MS a producentami wymagają potwierdzenia obecności legalności oprogramowania a dwa, że ten klucz może być wykorzystany do instalacji czystej kopii i wykonania aktywacji przez telefon z automatem aktywacyjnym (to klucz COA SLP). I takie klucze sprzedają właśnie na Allegro , taki klucz nie czyni systemu legalnym a tylko go aktywuje i równie dobrze możesz pobrać jakiś aktywator z sieci

  Dodano po 5 [minuty]:

  jedynie co mi przychodzi do głowy to aktywacja telefoniczna z automatu i tu może przejść
 • Poziom 14  
  Warto jeszcze zauważyć, że system legalny a aktywowany to dwie różne rzeczy. Aktywowany jest również MS pobrany z internetu. System legalny powinien być potwierdzony dokumentem zakupowym i certyfikatem z kluczem.

  Czy dobrze rozumiem, że chcesz go odsprzedać ale jednocześnie dalej korzystać na laptopie?
 • Poziom 13  
  secspec napisał:

  Czy dobrze rozumiem, że chcesz go odsprzedać ale jednocześnie dalej korzystać na laptopie?


  ABSOLUTNIE NIE - uważam, ze byłoby to niebezpieczne i nieuczciwe, po prostu mam możliwość odzyskać (chyba) utracony Windows 7 przenosząc kopię z również zakupionego juz zepsutego laptopa.

  Wszystko przeczytałem, ale własnie jestem w biegu i odniose się do pozostałych wypowiedzi później.

  Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Nie ma legalnie opcji odzyskania takiego systemu i korzystanie z niego na innym sprzęcie , ciężko zrozumieć ? jest to piractwo i tyle , co innego gdyby miałby on nadal na zepsutym laptopie.

  Edytowałem.
  Nie cytuj w całości postu poprzedzającego, nie ma takiej potrzeby.
  RADU
 • Poziom 13  
  OK zdecydowaliśmy w domu, że Vista wystarcza do sprawdzania poczty i podobnych rzeczy.

  Kończąc temat i dziękując za udział dyskusji odwołam się do tego co napisał Tom2666.

  Pozdrawiam:)

  Edytowałem.
  Zbędne usunąłem.
  RADU