Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzysk Windowsa 7 z uszkodzonego laptopa.

01 Cze 2016 13:43 1062 8
  • Poziom 13  
    Witam,

mam laptopa z Vistą, (nieszczęśliwie przywróconego z firmowo upgradowanego Windowsa 7 - niestety nie zapisałem klucza, dowody zakupu zniknęły więc Vista została) i innego laptopa całkowicie uszkodzonego, z nalepką Windows 7. Dysk twardy na pewno jest sprawny (można go podłączyć do stacjonarnego?).

Czy w jakiś sposób, mogę stworzyć płytę instalacyjną z partycji Recovery?

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    To jest wersja systemu OEM , przypisana do jednego sprzętu i nielegalne jest używanie na innym sprzęcie .
  • Poziom 13  
    Wprowadzony przez Ciebie klucz produktu dotyczy prawdopodobnie oprogramowania preinstalowanego przez producenta urządzenia. Skontaktuj się z producentem urządzenia, aby poznać opcje odzyskiwania oprogramowania.

Licencja jest typu Prem OA.

Założyłem temat, bo chcę zrobić ten manewr co sprzedawcy na allegro. Mają laptopy z odzysku i jakoś sprzedają dalej te systemy i wszystko działa.
  • Poziom 11  
    Systemy fabrycznie preinstalowane z typem licencji OEM SLP są aktywowane lokalnie za pomocą zbiorowego klucza produktu SLP dla konkretnego producenta jak i wersji produktowej systemu. Jest on nawet ogólnodostępny w sieci internet. Sam klucz nie jest wiele warty bez zabezpieczeń wprowadzonych w biosie (slic table). Dopiero przy jego obecności oraz obecności certyfikatu (pliku producenta) w systemie taka kopia jest aktywowana i nie da się jej aktywować na sprzęcie innego producenta.
    Teraz - klucz produktu z certyfikatu COA. Jest on już jak zauważyłeś inny. Umowy między MS a producentami wymagają potwierdzenia obecności legalności oprogramowania a dwa, że ten klucz może być wykorzystany do instalacji czystej kopii i wykonania aktywacji przez telefon z automatem aktywacyjnym (to klucz COA SLP). I takie klucze sprzedają właśnie na Allegro , taki klucz nie czyni systemu legalnym a tylko go aktywuje i równie dobrze możesz pobrać jakiś aktywator z sieci

Dodano po 5 [minuty]:

jedynie co mi przychodzi do głowy to aktywacja telefoniczna z automatu i tu może przejść
  • Poziom 14  
    Warto jeszcze zauważyć, że system legalny a aktywowany to dwie różne rzeczy. Aktywowany jest również MS pobrany z internetu. System legalny powinien być potwierdzony dokumentem zakupowym i certyfikatem z kluczem.

Czy dobrze rozumiem, że chcesz go odsprzedać ale jednocześnie dalej korzystać na laptopie?
  • Poziom 13  
    secspec napisał:

Czy dobrze rozumiem, że chcesz go odsprzedać ale jednocześnie dalej korzystać na laptopie?

ABSOLUTNIE NIE - uważam, ze byłoby to niebezpieczne i nieuczciwe, po prostu mam możliwość odzyskać (chyba) utracony Windows 7 przenosząc kopię z również zakupionego juz zepsutego laptopa.

Wszystko przeczytałem, ale własnie jestem w biegu i odniose się do pozostałych wypowiedzi później.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Nie ma legalnie opcji odzyskania takiego systemu i korzystanie z niego na innym sprzęcie , ciężko zrozumieć ? jest to piractwo i tyle , co innego gdyby miałby on nadal na zepsutym laptopie.

Edytowałem.
    Nie cytuj w całości postu poprzedzającego, nie ma takiej potrzeby.
    RADU
  • Poziom 13  
    OK zdecydowaliśmy w domu, że Vista wystarcza do sprawdzania poczty i podobnych rzeczy.

Kończąc temat i dziękując za udział dyskusji odwołam się do tego co napisał Tom2666.

Pozdrawiam:)

Edytowałem.
    Zbędne usunąłem.
    RADU