Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Formatowanie warunkowe

01 Cze 2016 14:39 876 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam zrobioną w excelu tabelę z dokumentami jakie mają spłynąć do firmy.
    Mam jedną kolumnę w której mam określoną datę kiedy dany dokument musi najpóźniej do mnie dotrzeć, w drugiej kolumnie natomiast chce wpisywać datę w której dokument do mnie faktycznie spłynał.
    Interesuje mnie takie formatowanie:
    chciałbym, żeby kolumna z terminem ostatecznym przyjmowała kolor czerwony, jeżeli termin ostateczny = "Dziś". Jednocześnie ta sama kolumna podświetlała się na zielono, jeżeli data faktycznego dostarczenia dokumentu (wpisana przez ze mnie) będzie wcześniejsza lub równa dacie terminu ostatecznego.
    Jeszcze ostatnia sprawa, że jeżeli termin faktycznego spłynięcia dokumentu jest późniejszy niż termin ostateczny, podświetlenie ma pozostać czerwone.

Czyli w skrócie kolor czerwony jeżeli dzisiaj wypada deadline lub jeżeli faktyczny termin zostanie przekroczony
    Kolor zielony jeżeli termin został dotrzymany

Proszę o w miarę łopatologiczną instrukcję, gdyż nie mam za bardzo wiedzy na temat warunkowego formatowania (torchę się bawiłem na podstawie informacji jakie znalazłem ale nie działa mi tak jak powinno).

Z góry dzięki za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jeśli dobrze zrozumiałem intencję, to potrzebne są 2 reguły, dla koloru czerwonego:
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    dla koloru zielonego:
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Jako zakres formatowania należy podać kolumnę z datami ostatecznymi. Adresy w formułach formatowania warunkowego odnoszą się do pierwszej komórki formatowanego zakresu.
  • Poziom 2  
    Dzięki, chodziło właśnie o coś takiego.