Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Advance Acoustic X-A160 - Podłączenie Końcówki mocy

Exmind 01 Cze 2016 14:56 2142 13
  • #1 01 Cze 2016 14:56
    Exmind
    Poziom 10  

Witam serdecznie.
    Zakupiłem ostatnio końcówkę mocy marki Advance Acoustic X-A160 na moje fronty w kinie domowym.
    Obecnie posiadam:
    Amplituner Pioneer VSX-924
    Wzmak Stereo Pioneer A-30
    no i nowy dokupiony klocek Advance Acoustic X-A160 :)
    Problem tkwi w tym jak to wszystko podłączyć chodzi mi o osobne stereo z kinem.

Obecne podłączenie
    Amplituner> Pre Out >wzmak Stereo
    chciałbym podłączyć tą końcówke pod wzmaka stereo zeby zrobić osobne STEREO
    podpięte pod kino

Dodano po 3 [minuty]:

Dołączam fotki klocków żeby było łatwiej z podłączeniem Kabli

0 13
  • #3 03 Cze 2016 06:31
    Exmind
    Poziom 10  

Niestety Potencjometr głośności we wzmacniaczu nie działa i nie ma możliwości podgłoszenia sprzętu.

0
  • #4 10 Cze 2016 23:06
    Exmind
    Poziom 10  

Hm ktoś ma jakieś pomysły może jakieś inne propozycje? będę wdzięczny jak to solidnie podłączyć?

0
  • #5 11 Cze 2016 09:01
    Polon_us
    Poziom 40  

Czy ta końcówka mocy koniecznie musi być podłączona do wzmacniacza A-30?

Można by ją podłączyć również do wyjścia Pre-Out VSX-924. Ten VSX-924 jak widzę, jest tu jednostką centralną.

Do tego połączenia potrzebne będą dwa dwójniki CINCH, takie jak na poniższym zdjęciu.
    Moim zdaniem, powinno to działać.

Być może mała kompensacja głośności będzie konieczna po tym połączeniu.

0
  • #6 11 Cze 2016 19:20
    Exmind
    Poziom 10  

te dwa dwójniki niby do czego je mam podłączyć?

0
  • #7 11 Cze 2016 19:36
    Polon_us
    Poziom 40  

Heh,

Polon_us napisał:
    Można by ją podłączyć również do wyjścia Pre-Out VSX-924.

Wyjmuje kolega wtyczkę z wyjścia Pre-Out w VSX-924, która teraz łączy A-30.
    W to miejsce kolega podłącza dwójnik tj. do Pre-Out w VSX-924.
    Do jednego gniazda dwójnika kolega podłącza uprzednio wyciągniętą wtyczkę CINCH z A-30.
    W drugie gniazdo dwójnika kolega włoży wtyczkę przewodu, który łączy wzmacniacza Acoustic.

Tą samą operację trzeba wykonać dla drugiego kanału.

0
  • #8 11 Cze 2016 22:49
    Exmind
    Poziom 10  

Czy o takie podłączenie ci chodzi? Advance Acoustic X-A160 - Podłączenie Końcówki mocy

0
  • #9 12 Cze 2016 00:40
    Polon_us
    Poziom 40  

Tak, rysunek jest prawidłowy.

Ale mnie z kolei ogarnęły wątpliwości, czy te połączenie się sprawdzi ...

Proszę mi powiedzieć, czy zmiana głośności w VSX-924 powoduje zmianę głośności w A-30?

Jeśli "Tak" - to kolega może użyć tych dwójników CINCH.
    Jeśli "Nie" - to proszę moją sugestię zignorować i uznać za niebyłą.

0
  • #10 12 Cze 2016 13:17
    Exmind
    Poziom 10  

Witam po naciśnięciu we wzmaku Pioneer a-30 [Power Amp Direct] wchodzi w stan końcówki mocy i nie ma regulacji głośności we wzmaku ani basem ani treble.Jedynie w Amplitunerze reguluję moc głośności.
    I są włączone 3 klocki do oglądania Filmów bądz słuchania Programów muzycznych hm.W
    Stereo owszem zdaje to egzamin Wzmak +Koncówka mocy .

A mam pytanie czy takie rozwiązanie jest dobre i czy nie uszkodzę sprzętu?

Obecnie tak mam podłączone i powiem że nie mogę uwierzyć że ta Końcówka tak mocno podbiła Bass oraz moc muzyczną poprostu jest wykurwiś..e
    Z Amplitunera wyprowadziłem 2x RCA do Końcówki Mocy Advance Acoustic X-A160 .
    Z końcówki mocy wyprowadziłem 2x RCA po 2 przewody na sekcję niskotonową kolumn pod dolne zaciski.
    A górną sekcję wyprowadziłem z Amplitunera też po 2 przewody RCA z L+R Front Amplitunera.
    Po dokonanej kalibracji to gra !! i to mocno:)

Czy to rozwiązanie jest dobre?

Dodano po 13 [minuty]:

Do słuchania Muzy stereo zostałem zmuszony użyć Pendriva i podpiąć go pod Amplituner pod USB tylko mi to zostało,niestety będę musiał się pożegnać ze Wzmakiem Pioneer a-30.

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem by było zakup nowego wzmaka stereo z wyjściem
    Pre Out.
    Tylko pytanie który z nich by był dobry są dość drogie :(

Marantz PM8005 > Cena: 4,100zł > ma wyjścia > Pre Out / Power Amp Direct
    Pioneer A-50 DA > Cena: 3,500zł > ma wyjścia > Line Out / Power Amp Direct

i tu jest kolejny problem czy Line Out równa się z Pre Out ? czy to jest to samo?

Denon PMA1520 AE > Cena: 4,500zł > ma wyjścia > Pre Out / Power Amp Direct

0
  • #11 12 Cze 2016 17:32
    Polon_us
    Poziom 40  

Moim zdaniem, problem sprowadza się do tego, że w obecnym układzie nie ma możliwości sterowania mocą wzmacniacza Acoustic.
    Przy połączeniach które kolega wykonał, wzmacniacz ten gra na "cały gwizdek".
    Czy kolega ma jakąś kontrolę nad poziomem basu? Rozumiem, że tę część kolumn napędza Acoustic.

Reasumując, moim zdaniem, zamiast wydawać pieniądze na kolejny wzmacniacz, lepiej byłoby zakupić porządny przed-wzmacniacz który kontrolowałby wzmacniacz Acoustic.
    I pozostawić posiadane wzmacniacze. Nie wspomnę, że koszt byłby niższy. A efekt w sumie ten sam, o ile nie lepszy.

0
  • #12 12 Cze 2016 20:17
    Exmind
    Poziom 10  

Kontrola Basu na Końcówce Mocy hm dziwna sprawa ale takich opcji nie ma jedynie Kalibracja wykonała swoja robote i jak włącze opcje w Amplitunerze STEREO mam możliwość ustawienia Bass,Treble i inne opcje oraz jest Możliwość Volume:)
    Poza tym w Kinie jest wszystko ok Fronty graja masywniej , mięsiście oraz szczegółowo każdy detal jest słyszalny.
    Tyły oraz centralny nabrały też z 30% więcej mocy .
    Od wczoraj gra to i nic nie śmierdzi żeby się paliło a co lepsze ze jak na Końcówce mocy przełącze z tyłu na opcję - High Bias- to załącza sie klasa A i jest oddawane na każdy kanał 40W i to jak to ładnie gra ale fakt że się strasznie grzeje prawie w półce osiągnął
    60 oC przez 8 h grania muzy:(

Dodano po 7 [minuty]:

Ale kolego po co mam kupować przedwzmacniacz jak mogę kupić Wzmacniacz Zintegrowany STEREO z możliwością podłączenia go pod Amplituner oraz wyjścia z niego z Pre Out wzmaka na Końcówkę mocy.
    To już lepsze jest rozwiązanie.
    Amplituner Pre Out > Power Amp Direct > Denon PMA 1520 AE
    > Marantz 8005 albo ten Pioneer ale nie jestem pewny.
    Ze wzmaka bym wyszedł przez Pre Out i podłączył Końcówkę Mocy.
    Miałbym wtedy Kino ze wzmakiem który robi jako końcówka mocy na fronty oraz
    Sprzet STEREO nie włączając Amplitunera w podłączeniu BI- AMPING

0
  • #13 13 Cze 2016 00:15
    Polon_us
    Poziom 40  

Przyznam się, że pogubiłem się w tym temacie ...

Miałem wrażenie, że regulacja poziomem mocy wzmacniacza Acoustic jest tu problemem.

Co miałem powiedzieć, powiedziałem ...

Życzę powodzenia.

0
  • #14 18 Cze 2016 04:54
    Exmind
    Poziom 10  

Dzięki damy rade.
    Na początku myślałem podłączyć to wszystko w kupę razem ale no cóż nie da się :(
    Nawet ze wzmaka nie ma wyjść na Końcówkę Mocy....
    Jedynym rozwiązaniem na dzień dzisiejszy jest to podłączenie>
    [Pioneer VSX-924] Amplituner > Pre Out Front > Końcówka Mocy [Advance Acoustic X-A160]
    Przeprowadzona Kalibracja sprzętu no i gra i buczy i to Ostro !!!!!!!!

Sekcja niskotonowa > Podłączamy pod Końcówkę Mocy +/- > wyjścia niezbalansowane zaciski dolne Kolumn.
    Sekcja wysokotonowa > Podłączamy pod Amplituner z wyjść Front L+P +/- > zaciski górne Kolumn. [Pamiętamy o zdjęciu zwór z kolumn] !!!!
    Mała Kalibracja sprzętu Opcja Bi-Amping ,potem przełączamy na tryb STEREO hi hi hi i miodzio.
    Amplituner wykonuje pracę jako przedwzmacniacz wielofunkcyjny z opcja wysterowania kolumn >Sekcja Nisko-tonowa oraz wysoko-tonowa.
    Jedynym minusem takiego rozwiązania to ,brak opcji podbicia basu oraz treblle ale to nic bo w Opcji Amplitunera mamy opcję podbicia Basiku i Treble na+6 !! moim zdaniem jest to wystarczająca ilość :)
    Jeszcze jak podłączymy Subwoofer aktywny z wbudowanym wzmakiem do Amplitunerka to już całkiem porządnego to ma kopa.

Taka Opcja podłączenia zaleca się gdyż dysponujemy Potężną Końcówką Mocy :)
    Zalecam podłączać Wzmaka Zintegrowanego jeśli mamy takowe podłączenie [Power Amp Direct] gdy podłączymy Wciskamy guzik [Power Amp Direct ].
    Takie podłączenie daje nam lekkiego kopa:) ale ja nie zauważyłem ,i odciąża nam Amplituner z odjętych nam Kanałów .
    Zalecam takie podłączenie gdy dysponujemy słabym Amplitunerem bo w moim przypadku takie podłączenie nie zrobiło różnicy, no może troszkę ^^
    Amplituner dysponuje mocą 7 x 150W 6 [Ohm]na każdy kanał w STEREO 2x
    Wzmak dysponuje mocą 2 x 70W 6 [Ohm]na każdy kanał

Ale ogólnie dziękuje wszystkim zwłaszcza Polon_us za pomoc ,rozważę te podłączenie które mi proponowałeś te z dwójnikami :) chociaż nie mam pewności co do podłączenia .

Załączam Mały Filmik podłączenia w Opcji [Bi-Amping]

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo