Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka końcówka mocy do kolumn LDM GDP-612 PRO

01 Cze 2016 16:21 960 6
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich Rodaków.
    Proszę o pomoc w wyborze końcówki mocy.

Posiadam mikser Mackie Pro FX, a ostatnio kupiłem nowe kolumny LDM GDP-612PRO 4Ohm. Posiadam jeszcze aktywny subwoofer Proel Flash na głośniku 15". Sprzętem tym chcę nagłaśniać imprezy typu wesela, zabawy (DJ lub zespół 3 osobowy). W mniejszych lokalach będę wykorzystywał tylko LDMy, w średnich dołożę aktywnego suba, a na duże sale coś pożyczę lub dokupię (sub).

Budżet przewidziany na wzmacniacz to ok. 2500zł. Chciałbym kupić nową końcówkę.
    Wzmacniacz powinien mieć dobre brzmienie, odpowiednią moc do moich LDMów, być mało awaryjny i pracować w klasie AB.

Bardzo proszę o sugestie.
  • Poziom 9  
    Dzięki DJMapet. Hand Box ATX 2000 to ciekawa propozycja. Zapomniałem o tej polskiej firmie i nie brałem jej pod uwagę, ponieważ czytając to zacne forum głównie polecane są firmy: T.Amp, Behringer, DAP, ADS i inne.

Czy Hand Box ATX 2000 jest lepszy brzmieniowo od np. ADS LX 1400 ? Dla mojego pokolenia 45+ wszystko co było zrobione na mosfetach reprezentowało górną półkę i było lepsze od konstrukcji na tranzystorach bipolarnych. Tymczasem na tym forum natrafiłem na wiele komentarzy krytycznie oceniających brzmienie ADSów.
    Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    Ads nie ma szału z brzmieniem. Plx już lepiej ale to jeszcze nie to. Jolly Roger rodzima produkcja, którą z czystym sercem polecę.
  • Poziom 43  
    Moje pokolenie zaczynało od lamp (Telosy, MV-ki, Tesle, Regenty itp) a co do wyższości jednych tranzystorów od drugich, poczytaj: http://livesound.pl/tutoriale/artykuly/4356-b...ar-kontra-mosfet-ktory-jest-lepszy-i-dlaczego
    Co do brzmienia wzmacniaczy, to nie będę się powtarzał, więc też poczytaj: http://www.estradowiec.pl/forum/printview.php?t=3301&start=0
    A szczególnie wypowiedzi userów; Dr_Aus, Piotrekmarek, i SilverSound - niekwestionowanych autorytetów/konstruktorów z dziedziny PA.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    PANICZKAMIL napisał:
    Ads nie ma szału z brzmieniem. Plx już lepiej ale to jeszcze nie to. Jolly Roger rodzima produkcja, którą z czystym sercem polecę.

Zależy mi na nowym wzmacniaczu (bez bagażu historii), a w przypadku końcówek Jolly Roger nie wiem czy są jeszcze produkowane. Nigdzie nie mogę znaleźć producenta/sklepu, a szkoda :cry: bo opinie o tych końcówkach są bardzo dobre.

Dodano po 10 [minuty]:

DJMapet dzięki za linki :D
    To bardzo ciekawa lektura. Na kilka spraw technicznych znalazłem odpowiedzi. Jednak laikowi trudno wyciągnąć z tego jednoznaczny wniosek, ponieważ sami eksperci od brzmienia końcówek różnią się zasadniczo między sobą w ocenach i komentarzach.
    Jedno można powiedzieć, że na brzmienie końcówki wpływa technologia, jakość użytych podzespołów, wykonanie i montaż elektroniki.

Nadal bardzo poważnie biorę pod uwagę zakup Hand Box ATX 2000, ale ostatnio "wyczaiłem" jeszcze Dynacord SL1800, Electro Voice Q99 i Yamaha P7000S. Dwie pierwsze przekraczają mój zakładany budżet, ale mógłbym się sprężyć gdyby było warto. Natomiast Yamaha ma na zachodnich forach bardzo dużo doskonałych opinii, jest na mosfetach i jest to klasa H. W znanym, łódzkim sklepie muzycznym można ją kupić 600zł taniej niż u Thomanna !!! ...mam nadzieję, że to nie podróbka jak na Alibaba.com
    Jeszcze raz proszę o sugestie dotyczące tych 3 ostatnich końcówek pamiętając że mają napędzać LDM GDP-612 PRO.
    Pozdrawiam :D
  • Poziom 43  
    VanJack napisał:
    eksperci od brzmienia końcówek różnią się zasadniczo między sobą w ocenach i komentarzach.

Co do sedna tematu, to praktycznie się nie różną. Jedynie co niektóre teorie, wysnute przez Silvera, budzą ostrą reakcję Ausa. Draus i Jasiński, to odwieczni adwersarze. :-)

VanJack napisał:
    na brzmienie końcówki wpływa

... głównie księgowy i marketingowiec. :-)

Z wymienionych, postawił bym na Q-99. HB nie powinien być gorszy od niego a jak chcesz coś praktycznie niezniszczalnego, to PLX-2400 - notabene projekt jednego z ekspertów, J. Drausa.

VanJack napisał:
    Yamaha ma na zachodnich forach bardzo dużo doskonałych opinii

Trochę krytycznych też kiedyś znalazłem.

VanJack napisał:
    można ją kupić 600zł

Podejrzana sprawa - nie wchodził bym w to, bez gruntownego dochodzenia, dlaczego tak tanio.

Pozdrawiam.