Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza)

01 Cze 2016 19:40 2883 37
  • Poziom 10  
    Komputer się zawiesza problem pojawił się nagle , ekran z pulpitem bez ruchu obraz się wyświetla myszka stoi zero reakcji temperatury i napięcia w normie
    gdy zrobię test OCCT temperatura skoczy do 55 stopni i komputer stoi zawiesza się . pasty i nowe chłodzenie założone reakcja ta sama

płyta : ASUS M5A99X REV 2 - AMD PHENOM 960T ZASILACZ XFX TS 650 NOWY
    RAM CRUCILL BALISTIC DDR3 1600 DYSK SSD KINGSTONE V 300
    karta MSI GTX 650 TI CYCLONE

Dodano po 6 [minuty]:

Zdążyłem złapać przed zacięciem

Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    2x 4gbGB bez OC. Standardowe ustawienia biosuBIOS'u, ramRAM nowy.
  • Poziom 43  
    Temperatury masz dobre. Zasilacz jeśli wierzyć programowi stabilnie stoi jak skała.
    Dla pewności pokaż screeny z programu CPU-Z - zakładka 1,3,4 i dwa razy 5 z kością 1 i 2
    Upewnimy się że jest to ustawione jak powinno być.

Dodatkowo przejrzyj dzienniki sytemu. Zarządzanie komputerem - podgląd zdarzeń - dzienniki systemu Windows - karty "aplikacje" i "system". Tam poszukaj czy są jakiekolwiek wpisy czasowo odpowiadające zawieszeniu systemu.
  • Poziom 14  
    Pokaż screena z menedżera zadań który proces jest najwięcej obciążony.
  • Poziom 10  
    W windows 10 ciężko coś znaleźć screeny z CPU Z
    Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza)

Dodano po 11 [minuty]:

Myślę nad wymianą past na chłodzeniu mostka i chyba sekcji zasilania jest bardzo gorąca jeśli się mylę to i tak nie zaszkodzi

Dodano po 25 [minuty]:

Przeprowadziłem teraz nowy test 10 minut bez zawieszki reszta screenów w załączniku
    Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza)

EDIT
    coś takiego znalazłem

Posty scaliłem. RADU23
  • Poziom 43  
    Wymiana past to nie koniecznie dobry pomysł. Tam mogą być termopady i kleje termoprzewodzące. Oczywiście da się skoro to jest gorące to nie ma potrzeby... Skoro radiator jest gorący to odbiera ciepło czypi wymiana pasty nic nie da.

ziomek559 napisał:
    W windows 10 ciężko coś znaleźć

Zarządzanie komputerem - podgląd zdarzeń - dzienniki systemu Windows - karty "aplikacje" i "system". To jest tak samo w win10... Piszę z tego systemu. Prawym na "Ten komputer" i "zarządzaj". Albo w panelu sterowania narzędzia administracyjne podgląd zdarzeń.

W CPU-Z widać że RAM pracuje wolniej niżby mógł. Za to procesor jest podkręcony. Bus masz 217MHz zamiast 200. To może być przyczyna. Ustaw domyślnie i sprawdź.
  • Poziom 43  
    Błędów trochę jest ale to szukanie igły w stogu siana. Jak pisałem to co istotne pokrywa się w czasie z awarią. Musisz sobie notować datę z godziną i minutą jak się zawiesi. Wtedy ten błąd który będzie poprzedzał zawieszenie za każdym razem będzie istotny.
  • Poziom 10  
    zanotowałem i znalazłem tylko jak to naprawić teraz

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

jednak po dokładny sprawdzeniu i nagminny dziś zawieszaniu się komputera to będzie ten błąd KERNEL POWER 41
    dokładny opis w załączniku
  • Poziom 43  
    Kernel power nie jest przyczyną problemu a skutkiem. Ten błąd pojawia się w chwili startu systemu po awarii (jak jest opisany).

System jest wolny od infekcji, nie masz jakiegoś dziadostwa po instalowanego?
    Spróbuj poskanować i wyczyścić tym co tu opisane:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1044160.html
    Po czyszczeniu daj logi z FRST. FRST pokaże nie tylko infekcje ale i podejrzane sterowniki, wpisy rejestru inne obiekty. Czasem udaje się w logu wykopać jakieś problemy.
  • Poziom 17  
    Sprawdzałeś dysk twardy i raport SMART ? Przeskanuj powierzchnie, odłącz wszystkie inne urządzenia zostawiając tylko grafike,hdd z systemem

W jakich okolicznościach występuje usterka ? System może postawić na nowo.
  • Poziom 10  
    Najczęściej zacina podczas przeglądania internetu jak włączę grę to nic się nie dzieje procka nie podkręcam bios ustawiony na auto czyli ma włączony turbo core program asusa jest zainstalowany ale na win 10 nie działa poprawnie nie użytkuje go , przeglądałem net za tym błędem i dużo jest takich osób co ma taki problem on jest po stronie win 10 w ustawieniach zasilania ale to umie nie działa robiłem różne kombinacje i nic nie pomogło , mam jeszcze jedna płytę M4A89GTD PRO USB3 i jak nic nie pomoże to zamienię ją na niej miałem ATHLON 2 X 4 640 i win 10 ze względu na to że często używam programu CAD Pro/ENGINEER i się zacinało ostro przesiadłem się na obecny sprzęt cada nie instalowałem bo po paru dniach zaczął się problem
    smart dysków bady są ok więc nie daję

Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza)
  • Poziom 43  
    ziomek559 napisał:
    asusa jest zainstalowany ale na win 10 nie działa poprawnie

Znam ten ból - usunąć też się nie daje poprawnie go ;) Odinstaluj co się da z tych asusowych wodotrysków i jeszcze raz daj logi z FRST. Podrzucę ci naprawę w tym zakresie. Może to one robią problem. Masz dwie usługi od tego softu aktywne.
    Dysk 750GB się przegrzewa jeśli wierzyć SMART, sprawdź jego temp. np. HWiNFO w trybie "sensor only". Ten 500GB z errorem na parametrze C7 - wymień kabel SATA bo to problem z komunikacją najczęściej kabel.
    Dla pewności może rozłącz i podłącz ponownie zasilacz (zasilanie CPU 4/8pin ATX i 24pin ATX).

Opisz jeszcze dokładnie jak to zawieszenie wygląda. Zamraża się i resetujesz przyciskiem na obudowie czy coś tam działa jeszcze? Trochę to jest niespójne - gry działają ale jednocześnie zawiesza się w przeglądarce i OCCT. Czyli jak? Jest OK przy "średnim" obciążeniu ale przy niskim i wysokim nie?
  • Poziom 10  
    Zawieszka jest dziwna bo nigdy nie wiem w którym momencie morze się to stać przeglądam neta lub szukam czegoś na dysku a tu nagle STOP wszystko się wyświetla ale zero reakcji Ctrl+Alt+Delete nie reaguje mysz nie reaguje tylko zostaje reset nawet już czekałem 10 minut może się obudzi ale nie patrzyłem na kontrolkę dysku tez nie świeci w tym momencie wszystko zamarło , te śmieci asusa wywaliłem najpierw wyłączyłem w menadżerze zadań proces a później folder do kosza i opróżnianie kosza inaczej się nie dało , a dyski np. 750 to już tak ma na każdym programie a temperatura 38 stopni , a 500 to już trzeci kabel i jest tak samo przepnę w wolne gniazdo na płycie i sprawdzę kable były nowe od płyty nie rozpakowane
  • Poziom 43  
    ziomek559 napisał:
    a 500 to już trzeci kabel i jest tak samo

Ten parametr (C7) nie zmaleje po usunięciu usterki, raz zanotowana wartość pozostaje, ważne aby ona nie wzrastała.
  • Poziom 10  
    Czyli co zrobić? Remap dysku pomoże? On na obecna chwile jest pusty.

Dodano po 10 [minuty]:

Zrobiłem z ciekawości benchmark ssd SSD czy to jest prawidłowy wykres Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza)
  • Poziom 43  
    Nie - to nic nie zmieni. Ten parametr ma po prostu nie rosnąć. Obserwuj go - jeśli ma taką samą wartość to OK, ona nigdy nie zmaleje. Problem jest tylko wtedy gdy to rośnie.

Za dużo po asusowych programach nie zostało. W załączniku fixlist - skopiuj plik do folderu w którym masz FRST. Uruchom FRST i kliknij napraw. Kilka zbędnych wpisów z rejestru zniknie ale to raczej nie jest źródło problemu.

PS wykres wygląda normalnie. A sam ten test to jest nic nie wart ;) jest bo jest - w niczym nie pomaga w niczym nie szkodzi.

Wróćmy do CPU - masz bus speed ustawiony na 217MHz ustaw na 200 tak jak powinno być. Jeśli masz na auto to wyłącz auto OC. Ma działać na nominalnych zegarach.
  • Poziom 10  
    jak na razie po wywaleniu asus śmieci do tej pory nic się nie dzieje nie zaciął się ani razu
    auto oc wyłączone
    Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza) Komputer się zawiesza podczas gdy jest wysoka temperatura (55 stopni Celsjusza)
  • Poziom 43  
    To wyłączenie auto OC więcej raczej pomogło ;). W OC nie ma nic złego - temperatury miałeś dobre więc to może działać ale nie na auto. OC to osobna historia na odrębny temat.
    Może będzie już dobrze. Przy OC z napięciem na auto czasem procesor nie wyrabia w idle - brzmi dziwnie ale wtedy ma niskie napięcie - jeśli za niskie to i wtedy potrafi błąd wygenerować.
  • Poziom 10  
    Ale czemu taki timing kości jest 11 a było 9
  • Poziom 10  
    Chyba pomogły te zabiegi. Nic na razie się nie zacięło. Jeszcze go przetestuję przez parę dni.
  • Poziom 43  
    Szczerze to nie wiem z tymi timingami. W SPD masz ciekawie to napisane - nawet nie wiedziałem że tak można. Wszystkie warianty są dla 800MHz tylko timingi różne. Raczej tego nie zauważysz nawet że jest wolniej. Możesz też ręcznie ustawić timingi zawsze.
  • Poziom 10  
    Noto za długo się nie pocieszyłem przed chwila znowu zawieszka przeglądałem forum i nagle stop zero reakcji zostaje instalacja win 7 lub zmiana płyty
  • Poziom 10  
    Panowie a może być przyczyną spadek napięcia w instalacji elektrycznej czasem mrugają światła w pokoju jak siedzę może lepiej zajrzeć do rozdzielni
  • Poziom 43  
    a czym to zasilasz? Markowy sprawny zasilacz powinien sobie radzić ze spadkami w granicach rozsądku. Ale owszem kiepskie zasilanie może dać i taki efekt.

Dobra już widzę
    ZASILACZ XFX TS 650 NOWY
    Ten zasilacz powinien sobie dać radę ze spadkami. Nie mniej warto sprawdzić.
  • Poziom 43  
    310artur napisał:
    a czym to zasilasz?

Post 1 (już się poprawiłeś)

Wadliwa instalacja może takie rzeczy powodować.
  • Poziom 10  
    umie mruganie nie trwa mili sekundy tylko kolo 5 10 sekund