Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

smartfon z androidem 250-350 zł

bebok12345 01 Cze 2016 23:00 783 6
  • #1 01 Cze 2016 23:00
    bebok12345
    Poziom 10  

Chciałbym kupić nowy smartfon z androidem, co najmniej 3.1, Wi-Fi i dobrym aparatem fotograficznym. Powinien mieć pojemną baterię.
    Telefon ma służyć głównie do oglądania filmów, surfowania po internecie, grania i robienia zdjęć. Jako, że "mocne" samsungi kosztują majątek, to oglądam się za mniej znanymi markami, ale obawiam się "chińczyków".

Nie wiem czy średnica ekranu 4 cale i rozdzielczość 800x480 będzie odpowiednia do oglądania filmów i seriali. Czy lepiej kupić coś z wyświetlaczem 5 calowym?

Mam na oku kilka modeli:

Philips s309
    Lenovo s880
    Kruger & Matz Move 3 lub 5
    Manta quad titan

Proszę o poradę.

0 6
  • CControls
  • #2 02 Cze 2016 00:35
    weryfany
    Poziom 24  

Manta - daruj sobie tą firmę, warto dołożyć troszkę gotówki i kupić coś lepszego bynajmniej innego od manty

Żadnego z tych które wymieniłeś nie miałem nawet w ręku ale weź pod uwagę jeszcze LG L70
    ja go 6 miesięcy temu kupiłem w cenie 350zł nowy teraz chyba powinien być nawet tańszy,
    dodam że zamawiając go miał być L65 a że zbrakło otrzymałem L70 (z NFC - mimo że nie używam tego bajeru), wyświetlacz 4.5', parametry zbliżone do pozostałych. Telefon kupiłem dla żony, filmy czasem internet, sms-y i prostsze gry, zdjęcia jak na 5Mpix dobre.

Sam fakt odblokowania i zablokowania przez podwójne puknięcie w ekran LCD uzależnia jak zobaczyłem w jaki sposób to działa po jednym dniu zabawy nim nie mogłem się pogodzić że może być wygodniej i sam zakupiłem dla siebie LG G3.
    Jest moc ;) ale kosztem baterii i wypasionego wyświetlacza w rozdzielczości 2k i wielkość 5 cali (tylko po co komu 2k), ale przyznam się że na nim robię wszystko, dosłownie wszystko. Tylko cena... . Drugi raz bym go nie kupił, wystarczył by mi już niższy model G2.

Obejrzyj kilka recenzji LG L65/70 lub nawet lepszy,wyższy model jeśli funduszy Ci wystarczy.

1
  • CControls
  • #4 02 Cze 2016 15:54
    cxzcxz123
    Poziom 32  

Witam. Odpuść sobie takie marki jak np. Kruger & Matz, Goclever czy Manta. Ich telefony to niskobudżetowy szmelc. Wymagania trochę duże jak na nowy telefon w tym budżecie. Lepiej poszukać używany Galaxy s3, Nexus 4, LG G2 mini.

0
  • #5 02 Cze 2016 22:36
    bebok12345
    Poziom 10  

Przyjrzałem się samrtfonom z serii LG L 60, wyglądają nieźle. Sam znalazłem ciekawy model, chyba nieco lepszy od L 60, mianowicie LG swift L9. Pytanie czy jest wystarczający do moich potrzeb?

BTW. Da się podłączyć pendrive bezpośrednio pod telefon?

0
  • #6 03 Cze 2016 07:34
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!

bebok12345 napisał:

Bezpośrednio to nie, ale za pomocą przejściówki microUSB (męskie)-USB (żeńskie).
    Poza tym smartfon musi posiadać standard microUSB OTG.

1
  • #7 03 Cze 2016 11:25
    cxzcxz123
    Poziom 32  

bebok12345 napisał:
    Sam znalazłem ciekawy model, chyba nieco lepszy od L 60, mianowicie LG swift L9. Pytanie czy jest wystarczający do moich potrzeb?

Jeśli musi to być nowy smartfon to ten LG jakimś złym wyborem by nie był ale ma 4 GB pamięci wbudowanej z czego pewnie trochę poniżej 2 GB jest dostępne dla użytkownika (wiadomo, że resztę zajmuje system) i na pewno by jej brakło na gry, a niektóre gry HD to w ogóle by się nie zmieściły w pamięci wewnętrznej (wtedy tylko root i przenoszenie na kartę pamięci). Poza tym procesor też w tym telefonie nie powala.

Ja na Twoim miejscu gdybym miał kupować NOWY telefon do 350 zł to kupiłbym sobie Sony Xperia SP. Na allegro można dostać w tej cenie (oczywiście wysyłka z Polski a nie z za granicy)

bebok12345 napisał:

Tak jak pisał Buczo11. Żeby podłączyć pendriva to:
    1.Smartfon musi mieć micro USB OTG
    2.Musisz mieć przejściówkę, albo pendrive z wejściem micro USB - np. takim jak na zdjęciu.

1