Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Grand Prime - dziwne zachowanie wyświetlacza u dołu ekranu

Isenq 02 Cze 2016 07:02 1143 0
    Isenq
    Poziom 1  
    Witam,

Piszę z prośbą o pomoc z bardzo dziwną przypadłościa Samsunga.

Od około roku posiadam Samsunga Galaxy Grand Prime. Wszystko działało bez zarzutu do tej pory.

Pojawił sie bardzo dziwny problem z ekranem dotykowym, a konkretnie jego dolną częścią (obszar około pół centymetra od krawędzi ekranu).

Zauważyłem, że w niektórych aplikacjach (nagminnie do wysyłania smsów, także w stockowej apce) nie mogę uaktywnić pola edycji, które znajduje się u dołu ekranu. Ekran nie reaguje. Jednocześnie działa dobrze w innych aplikacjach. Zauważyłem także "przeskoki", gdy poruszam się po menu androida, czasami gdy jakis przełącznik opcji ustawień znajdzię się u dołu ekranu przełącza się sam kilka razy, tak jakby ktoś fizycznie dotykał dołu ekranu. Zacząłem sprawdzać więcej aplikacji (w tym gier) i problem występuje sporadycznie. Przeważnie gdy u dołu ekranu znajduję się jakiś przełącznik opcji, pole edycji (np w przypadku sms) lub przewijana lista.

Przywracałem już ustawienia fabryczne, resetowałem telefon poprzez factory reset i czysciłem cache. Pokusiłem się także o downgrade Androida do wersji 4.4.4 - problem pozostał, wcześniej na pokładzie był Android 5.0.2. Zdjąłem także "szybkę" ochronną - również bez zmiam.

Problem nie jest może poważny, ale bardzo irytujący, zwłaszcza, że uniemożliwia korzystania z niektórych aplikacji, szczególnie tych, które edytują tekst, posiadają przyciski i przewijane listy u dołu ekranu.

Ekran nie jest w żaden sposób widocznie uszkodzony. Problem pojawił się nagle, nie był związany z żadną aktualizacją, nową aplikacją, wymianą elementów.

Może ktoś ma ochotę "pogłowić" o co chodzi:)

Z góry dzięki.
    Pozdrawiam.