Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron 15 5558 - Low battery error w BIOS'ie i czarny ekran

juras10 02 Cze 2016 12:55 537 1
  • #1 02 Cze 2016 12:55
    juras10
    Poziom 10  

Kupiłem nowy laptop Dell Inspiron 15 5558 z i5 5200u, dysk ssdSSD 256gbGB, ramRAM 8gbGB, nvidia 920m, system Windows 10.
    Problemy zaczęły się po ok. miesiącu użytkowania - co jakiś czas otrzymuje po starcie laptopa komunikat biosuBIOS'u "Low battery error". BiosBIOS zatrzymuję się na tym komunikacie - mam już ich sporo w logach biosuBIOS'u itp. daję continue i system startuje. Problem pojawia się gdy komputer pracuje na samej baterii - przy odpaleniu laptopa pojawia się czarny ekran i biały kursor - wciskam power dłużej i laptop się wyłącza. Potem muszę wyjąć baterie i na samym zasilaczy rusza bez problemu, na baterii nie wstaje. Po takich czynnościach działa już na samej baterii i na zasilaczu obojętnie bez problemu do czasu aż znowu pojawia się ten sam problem. Bateria jest prawie nowa. Robiłem testy dysku - wszystko ok , robiłem dell diagnostic - wszystko niby ok. I tak jest zawsze - ten sam objaw - low battery error i potem świrowanie na baterii. Zasilacz jest wykrywany i pokazuje ,że ładuje, bateria ładuję się niby na 100%. Jak sprawdzić baterie ?

• #2 02 Cze 2016 13:03
    Epic
    Poziom 26  

juras10 napisał:
    Kupiłem nowy laptop Dell Inspiron 15 5558

W takiej sytuacji, najlepiej od razu oddać laptop na gwarancję, czy nawet reklamacje.

Problemem może być też bateria CMOS, ale w nowym laptopie na pewno nie powinno to mieć miejsca.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo