Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Splitter HDMI 1080p 1X2 - Nie działa z komputerem

rumcajs2003 02 Cze 2016 13:59 1053 8
  • #1 02 Cze 2016 13:59
    rumcajs2003
    Poziom 5  

Witajcie.
    Chciałem obraz z PC (płyta główna AsRock Z97 Extreme6 ze zintegrowaną grafiką) wyświetlić jednocześnie na monitorze i TV. W związku z tym zakupiłem splitter HDMI stąd: http://www.banggood.com/1080p-1X2-Split-1-in-...-Display-For-HDTV-DVD-PS3-Xbox-p-1051381.html
    Splitter dotarł, ale nie udaje mi się uzyskać obrazu na żadnym z wyjść w przypadku podłączenia komputera, ALE w przypadku podłączenia np. Android TV Box, obraz mam na obu urządzeniach.
    Testowałem na kilku różnych kablach HDMI, dwóch niezależnych zasilaczach 5V, również z portu USB komputera i nic.
    Macie jakiś pomysł?

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • #2 02 Cze 2016 14:30
    2749043
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • #3 02 Cze 2016 15:24
    rumcajs2003
    Poziom 5  

A da się coś z tym zrobić, lub chociaż upewnić się, że taka jest przyczyna?

1
  • #4 02 Cze 2016 17:50
    Polon_us
    Poziom 41  

Czy w przypadku podłączenia laptopa do Tv i monitora bezpośrednio to obraz z laptopa pojawia się na ekranie danego urządzenia?

0
  • #5 02 Cze 2016 18:24
    rumcajs2003
    Poziom 5  

Bezpośrednie połączenie peceta do monitora lub TV jest ok. Kable są w porządku.
    Tak jak wcześniej napisałem "w przypadku podłączenia np. Android TV Box, obraz mam na obu urządzeniach".

0
  • #6 04 Cze 2016 02:19
    Polon_us
    Poziom 41  

rumcajs2003 napisał:
    "w przypadku podłączenia np. Android TV Box, obraz mam na obu urządzeniach".

Wiem, przeczytałem to.
    Teraz, czy podłączając do PC tylko jedno urządzenie w danej chwili poprzez ten rozdzielacz HDMI, też nie ma obrazu?
    Proszę przetestować oba urządzenia indywidualnie.

Tak swoją drogą, dlaczego kolega zdecydował się na ten rozdzielacz HDMI?
    Z opisu płyty głównej wynika, że oprócz gniazda wyjściowego HDMI, są jeszcze gniazda DVI-I i Display Port.
    Zdecydowanie lepiej jest podłączyć TV i monitor bezpośrednio do karty graficznej, takie jest moje zdanie.

0
  • #7 04 Cze 2016 17:39
    rumcajs2003
    Poziom 5  

Polon_us napisał:

Teraz, czy podłączając do PC tylko jedno urządzenie w danej chwili poprzez ten rozdzielacz HDMI, też nie ma obrazu?
    Proszę przetestować oba urządzenia indywidualnie.

Nie ma obrazu na żadnym. Wygląda na to, że obraz z portu HDMI komputera jest "nieczytelny" dla splittera.

Polon_us napisał:

Tak swoją drogą, dlaczego kolega zdecydował się na ten rozdzielacz HDMI?
    Z opisu płyty głównej wynika, że oprócz gniazda wyjściowego HDMI, są jeszcze gniazda DVI-I i Display Port.
    Zdecydowanie lepiej jest podłączyć TV i monitor bezpośrednio do karty graficznej, takie jest moje zdanie.

Sądziłem, że w ten sposób uzyskam obraz na obu odbiornikach w najlepszej jakości i nie byłem pewien (w sumie nadal nie jestem) czy podpinając oba bezpośrednio do płyty głównej, na obu jednocześnie będzie obraz.

Czyli, jeśli splitter nie zda egzaminu, to co?
    Kabel HDMI-DVI, czy kabel HDMI-HDMI + przejściówka HDMI-DVI? Mam jedynie kilka kabli HDMI-HDMI, przejściówka wyjdzie taniej.

0
  • Pomocny post
    #8 05 Cze 2016 02:23
    Polon_us
    Poziom 41  

rumcajs2003 napisał:
    Wygląda na to, że obraz z portu HDMI komputera jest "nieczytelny" dla splittera.

Raczej powiedziałbym, że PC nie może skontaktować się z TV czy monitorem.
    rumcajs2003 napisał:
    Sądziłem, że w ten sposób uzyskam obraz na obu odbiornikach w najlepszej jakości

Rozumiem ten punkt widzenia. Ale to samo kolega uzyska poprzez bezpośrednie podłączenie do karty graficznej.
    rumcajs2003 napisał:
    nie byłem pewien (w sumie nadal nie jestem) czy podpinając oba bezpośrednio do płyty głównej, na obu jednocześnie będzie obraz.

Widzę, że ma tu zastosowanie zasada, której hołdują moi koledzy z pracy. Brzmi ona "Prawdziwi mężczyźni nie czytają instrukcji" (w oryginale "Real men do not read manuals") :)))
    A tak poważnie, wg specyfikacji ta płyta główna, a w zasadzie zintegrowana karta graficzna może obsłużyć trzy monitory jednocześnie. Także nie ma problemu.
    rumcajs2003 napisał:
    Czyli, jeśli splitter nie zda egzaminu, to co?
    Kabel HDMI-DVI, czy kabel HDMI-HDMI + przejściówka HDMI-DVI? Mam jedynie kilka kabli HDMI-HDMI, przejściówka wyjdzie taniej.

Reasumując, sugerowałbym nie używanie tego rozdzielacza, jeśli mówimy o podłączeniu do komputera.
    Widać wyraźnie, że stanowi on zaporę nie do przejścia dla komunikacji pomiędzy komputerem a urządzeniem - TV czy monitor.
    Sytuacja jest co nieco bardziej skomplikowania niż przy połączeniu Android Box.
    Moim zdaniem, tego rodzaju urządzenia nie sprawdzają się połączeniu z komputerem. Odtwarzacz DVD/BD czy inne to czemu nie, można próbować.

Osobiście jestem zwolennikiem jak najmniejszej liczy przejściówek czy adapterów. I generalnie sugerowałbym kable HDMI-DVI.
    Ale jeżeli kolega już ma te przewody HDMI, to można spróbować adapter DVI-HDMI.
    Tylko proszę nie kupować z najniższej półki, tak jak ten rozdzielacz. Coś z średnich poziomów od uznanego producenta.

Proszę pamiętać, że na samym połączeniu tych urządzeń nie skończy się.
    Należy pamiętać o konfiguracji karty graficznej i audio. Kolega znajdzie sobie informacje o trybach pracy karty graficznej
    tj. "klonowanie" i "rozszerzony pulpit" i wybierze opcję, która będzie odpowiednia do swoich wymagań.

Urządzenie, które będzie podłączone poprzez DVI nie będzie miało możliwości odtworzenia dźwięku z PC.
    Także, należy odpowiednio przemyśleć połączenia i odpowiednio skonfigurować ustawienia audio również.

Powodzenia :)

1
  • #9 07 Cze 2016 16:53
    rumcajs2003
    Poziom 5  

Zakupiłem kabel HDMI-DVI. Obraz jest na obu odbiornikach. Dźwięku nie potrzebowałem, bo mam zewnętrzną kartę dźwiękową. Z podłączeniem i konfiguracją nie miałem problemu. Póki co nadal nie wiem czemu splitter nie dał rady z komputerem. Teraz będą się martwić Chińczycy, bo im podeślę filmik (twierdzą, że powinno działać).
    Dzięki za pomoc :)

0