Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Obliczenie spalania paliwa

Fusandstorm 02 Cze 2016 14:42 1740 5
  • #1 02 Cze 2016 14:42
    Fusandstorm
    Poziom 3  

Witam, czy moglbym prosic o pomoc w wybraniu funkcji do mojego arkusza. Ja niestety znam podstawy. Probowalem cos wykorzystac z innych temtow z forum ale nie zdalo to egzaminu. Otoz mam taki maly arkusz gdzie notuje tankowanie spisuje mth i czy zbiornik jest pelny. Chcialbym aby arkusz wyliczal spalanie na 1 mth z pomiedzy tankowan gdzir zbiornik byl od pelnego do pelnego. W zakladce spalnie wpisalem recznie dzialanie jak bym to widzi.

Jesli pomoc wymaga duzych nakladow czasu jestem sklonny do
    Zaplaty za prace. Jak by ktos chcial zarobic to mam rowniez inny arkusz gdzie obliczam godziny pracownikow. I tez musze go udoskonalic ale to juz na pewno odplatnie.

0 5
  • #2 02 Cze 2016 16:59
    JacekCz
    Poziom 36  

Dałeś temat który nie jest rzetelny (dlatego zajrzałem, bo coś tam nt paliw liczę i są z tego korzyści ekonomiczne).
    Słowo usprawnienie oznacza że działa, tylko chcemy uzyskać jeszcze więcej.
    Na pewno nie oznacza "zróbcie mi od podstaw".

A w arkuszu nawet liczby wprowadziłeś z niekonsekwentnie pisanym znakiem części dziesiętnej.

0
  • #3 02 Cze 2016 17:03
    Fusandstorm
    Poziom 3  

Chodzi mi o pkkazanie formuly jak to ma byc zbudowane i pomoc zrobic na jednym przykładzie.

Usprawnienie z tego wzgledu ze mialo to pozostac tak jak jest.

Ps. Co do znaku czesci dziesietnej to przez wprowadzanie danych na szybko przez telefon.

0
  • Pomocny post
    #5 02 Cze 2016 20:57
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Zaraz by zdzierali, łobuzy ;)
    Sprawa jest dość prosta, mimo przydługawych formuł. Trzeba znaleźć kolejne "F" odjąć, zsumować i podzielić. Do odszukania kolejnego efa, użyłem funkcję WIERSZ(). Gdybyś zmieniał zakresy - trza będzie to uwzględnić. Zamiast tego można ponumerować kolejne pełne tankowania (patrz kol O;P;Q)

0