Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa C 1.2 - Centralny zamek nie zamyka drzwi

02 Jun 2016 15:24 4440 5
  • Level 15  
    Witam,

Mam pewien problem z oplem corsa C 1.2 benzyna a dokładnie auto stało ponad 1.5roku nie używane. Podłączyłem drugi akumulator (stary martwy) i auto odpaliło bez problemu od pierwszego "strzała".
    Autem krótko pojeździłem tj. wykonanie przeglądu, zatankowanie oraz umycie karoserii.

Sprawa dotyczy centralnego zamka. Zaraz po założeniu drugiego akumulatora centralny zamykał i otwierał drzwi bez problemu. Niestety po umyciu auta i próbie zamknięcia auta centralny zamyka i za chwilę otwiera auto. Jak dłużej przytrzymam zamek w drzwiach kierowcy w pozycji zamkniętej to zamykają się tylko drzwi kierowcy. Ręcznie wszystkie drzwi z rygla się zamykają bez problemu.

Czy winna otwierania się auta może być woda gdzieś w gniazdach doprowadzania przewodów do drzwi? Czy może to że akumulator nie jest już pierwszej świeżości i daje za małe napięcie?

Co wówczas gdy np akumulator będzie słaby że auto nie odpali to czy centralny będzie działać czy nie?

Moderated By CameR:

Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

[Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 17  
    W niektórych fabrycznych centralkach jest zabezpieczenie przeciwrozładowaniowe akumulatora ale tyczy sie to tylko do zamknięcia, otworzyć musi zawsze.
  • Level 22  
    Masz całkowitą rację ,krople wody w przyciskach drzwiowych powodują sygnał że drzwi są otwarte.
  • Level 15  
    Jeśli chodzi o zamek centralny to sprawdzałem każdy pojedynczo czy dochodzi napięcie i czy siłownik działa - wszystko było ok.

Powodem otwierania się centralnego zamka było słabe napięcie na akumulatorze.
    Z tego co wypatrzyłem była źle złożona obudowa podszybia tak że woda padała prosto na akumulator i musiała zrobić jakieś spięcie/zwarcie.

Podłączyłem akumulator pod prostownik i po naładowaniu auto zamyka się i otwiera bez problemu.

Czyli wychodzi na to że niskie napięcie powodowało brak możliwości zamknięcia poprzez centralny zamek jedynie zamykanie manualne.
  • Level 22  
    Totalne bzdury, kompletnie nielogiczne , w ciągu bardzo wielu lat doświadczenia nigdy nie słyszałem że takie cuda się zdarzają.