Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.2 - Brak reakcji na pedał gazu, wariująca elektronika

seicoproblem 02 Cze 2016 17:31 1569 6
  • #1 02 Cze 2016 17:31
    seicoproblem
    Poziom 7  

Witam serdecznie, potrzebuję pomocy, bo ręce opadają po każdej następnej wizycie u mechanika,zwłaszcza, że jestem kobietą i nie chcę wymienić wszystkich elementów auta, zanim poprawnie zdiagnozują usterkę. Mam skode fabie z 2004 roku, silnik 1.2, 47 kW, przebieg 177 tyś, auto ma zamontowaną instalację gazową firmy Landirenza. Auto zachowywało się przyzwoicie, aż do zeszłego roku, kiedy pedał gazu jakby przestał reagować,zwłaszcza na niższych obrotach. Czasem było tak, że 400 km auto jechało normalnie, potem po ruszeniu ze świateł, znowu brak mocy, jakby nie dostawał paliwa (benzynę i gaz tankuje na jednej, sprawdzonej stacji). Dodam, że jak auto traci moc, to czasem włącza się kontrolka EPC. Czasem zaświeci się check od silnika, ale zwykle te błędy same po jakimś czasie gasną. Po podpięciu pod komputer, pokazało błąd pt. Zbyt uboga mieszanka paliwowa, mechanik powiedział, że to w sumie normalne przy instalacji gazowej. Druga sprawa, nie wiem, czy ma związek z poprzednią, to wariująca elektryka. Kiedy w aucie był zazbrojony alarm, w ciągu dwóch dni potrafił się latem całkiem rozładować akumulator. Były też problemy z centralnym zamkiem - nie zawsze dało się otworzyć wszystkie drzwi, czy odpalić, tak jakby immobilizer blokował dostęp. Z racji problemów, auto stało rok, bo nie chciałam go brać w zagraniczną delegację. Po uruchomieniu go doszły kolejne problemy. Przycisk od szyby elektrycznej działa tylko w jedną stronę i to a odwrót, a stacyjka czasem wariuje, bo np. po wyjęciu kluczyka silnik dalej pracuje, albo świecą się kontrolki, np. wywala informację o rozladowanym akumulatorze i oleju, a akumulator jest nowy, olej, filtry i świece wymieniane były wczoraj. Wiem, że najprościej byłoby sprzedać auto, ale jestem z nim emocjonalnie związana i chciałabym doprowadzić je do porządku. Czy ktoś ma jakiś pomysł, co i gdzie? Co zasugerować mechanikowi, co może być przyczyną? Z góry dziękuję za pomoc.

1 6
  • #2 02 Cze 2016 21:26
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

Ja Ci zasugieruje zmień mechanika.

1
  • #3 02 Cze 2016 22:09
    1769758
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 03 Cze 2016 07:37
    seicoproblem
    Poziom 7  

Fabia była u czterech mechaników, z których każdy robi też elektrykę plus u dwóch gazowników, którzy finalnie stwierdzili, że nie robią takich instalacji. Więc to nie tak, że jestem do któregoś przywiązana. Jestem z Dąbrowy Górniczej k. Katowic.

1
  • #5 03 Cze 2016 08:26
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

Przełącz na benzynę i zobacz czy jest tak samo. Błędy nie gasną, gaśnie kontrolka błędy zostają. Co do reszty usterek to nie są związane z lpg. wiec niech mechanik nie ściemnia tylko powie że nie potrafi.

0
  • #6 03 Cze 2016 09:06
    seicoproblem
    Poziom 7  

Na benzynie jest podobne. Problem nasila się na mniejszych biegach, na piątym biegu zwykle nie występuje. Czy dobrze wnioskuję, że jakaś regulacja instalacji czy jej przegląd pomoże? Jeden z mechaników wspominał o przepustnicy. A ta stacyjka? Ktoś może polecić dobrego mechanika, elektryka, gazownika w okolicy Dąbrowy Górniczej czy tu rejonu? Co powinnam mu zasugerować albo wiedzieć, żeby nie kazali mi wymienić po kolei wszystkich elementów?

0
  • #7 03 Cze 2016 11:46
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

Skoro na benzynie jest tak samo to na chwile obecną nie masz czego szukać w instalacji lpg. Co do stacyjki to może kostka lub główny przekaźnik jest kilka opcji. Przepustnica też może być winna co do obrotów.

0