Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon do słuchawek - Jak podłączyć mikrofon do słuchawek z pominięciem Pc?

taimao 02 Cze 2016 18:18 606 4
  • #1 02 Cze 2016 18:18
    taimao
    Poziom 3  

Hejka ! Mam do Was prośbę ;)
    Jak podłączyć mikrofon do słuchawek, by słuchawki "słyszały" to co "słyszy" mikrofon? (z pominięciem komputera, żeby było niezależne, takie przedłużone uszy)
    Chodzi mi o taki układ, by na jednym kabelku był mikrofon i słuchawki, no i oczywiście zasilanie ;) Żeby w słuchawkach słyszeć to co rejestruje mikrofon.
    Czy jest to możliwe ? (bez jakiś kosmicznych rozwiązań)
    Jestem "trochę lepszy" od całkowitego zera, lecz tylko pod względem teorii ;) Liczę na waszą pomoc, najlepiej łopatologiczną ;)
    Mam nadzieję, że wyjaśniłem się jasno/ nie powielam tematu/ wybrałem dobry dział.
    Pozdrawiam i Dzięki ! ;)

0 4
  • Pomocny post
    #2 02 Cze 2016 18:59
    JacekCz
    Poziom 36  

wzmacniacz mikrofonowy, wzmacniacz słuchawkowy, takie są gotowce i tego pełno.
    Użyty tylko jeden z nich da nie pasujące parametry (nie pasujące do słuchawki, lub mikrofon nie będzie mu pasował - ale coś tam bidnie będzie)

z pewnością można wykonać 2w1, nie mam gotowego linku.

Przeczuwam, że czegoś oczekujesz, np odległość większa niż integralne słuchawki z mikrofonem?

0
  • #3 02 Cze 2016 19:10
    taimao
    Poziom 3  

Ma/będzie służyć to bezpośredniego podsłuchiwania instrumentu dętego, żeby słyszeć dźwięk, bez zanieczyszczeń zewnętrznych. Być może przy odpowiednim ustawieniu/wielkości z wnętrza.
    Rozumiem ,że mam pokombinować z wzmacniaczem mikrofonowym i wzmacniaczem słuchawkowym ?
    Sam mikrofon będzie musiał być dobrej klasy, więc wolałbym go nie spalić ;)

0
  • #4 02 Cze 2016 19:16
    JacekCz
    Poziom 36  

jeśli rozumiem nie tzreba będzie osiągać skrajnych czułości.
    Mikrofony wyższej klasy niekoniecznie są elektretowymi jak komputerowe, to zmienia sposób budowy wzmacniacza i przyłączenie.

0
  • #5 02 Cze 2016 19:52
    taimao
    Poziom 3  

Jeśli dobrze rozumiem to tak, częstotliwość będzie w miarę organiczna.
    Zostałem trochę wybity, nie sądziłem że, są jakieś inne rodzaje mikrofonów. Muszę doczytać.
    Rozumiem jednak ,że przy odrobinie kombinowania jest to najbardziej możliwe ? Czy ten inny rodzaj utrudnia, czy ułatwia ?

0