Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błąd "Wysuwanie karty graficznej Nvidia"

dizelzomo 02 Jun 2016 18:27 2961 3
    dizelzomo
    Level 2  
    Witam,

Od wczoraj tj. 01.06.2016 moja karta graficzna Gigabyte GTX 960 4GB OC wysypuje się przy każdej grze i benchmarku. Po odpaleniu gry wszystko jest ok, przez jakiś czas wszystko śmiga, po czym wyskakuje błąd o treści "Urządzenie nvidia nie jest wymienne i nie można go wysunąć ani odłączyć". Gdyby nie drugi monitor podpięty pod zintegrowaną kartę nie zobaczyłbym nawet tego błędu, ponieważ znika obraz, jest brak sygnału a program OC GURU momentalnie nie widzi karty, jakby znikła.

Karta jest stockowo podkręcona od kilku miesięcy, bez podkręcenia dzieje się to samo, od ok 2mc działała na tym samym sterowniku graficznym. Wczoraj formatowałem komputer dysk i wgrałem od nowa Windows 7, zaktualizowałem sterowniki do najnowszych - bez zmian. Wyłączyłem również zintegrowaną kartę graficzną, odpaliłem benchmark i wciąż ten sam błąd, znika obraz, dźwięk zostaje.
    Karta nie przegrzewa się, była czyszczona z kurzu utrzymuję temperaturę w spoczynku 30-35st w stresie od 40-60, co jest normalne dla tych kart.

Czy może być to błąd ze strony płyty głównej?

Nic nie majstrowałem w BIOS-ie
    Dodam, że jest to już moja druga karta graficzna, pierwsza uległa spaleniu przez wadę fabryczną, płyta główna była w nietkniętym stanie, a aktualna karta wytrzymała ok 6mc.
  • Helpful post
    310artur
    Level 43  
    Możliwe że masz pecha - o kartach gtx9x0 dość często są tu tematy, często zdarza in się nie dożyć końca gwarancji.
    Sam objaw oprócz karty może wskazywać na zasilanie karty (czyli kable dodatkowego zasilania lub sam zasilacz). Płyta główna raczej nie - gdyby to była płyta to raczej nie wywalałoby tak powtarzalnie przy obciążeniu (bez obciążenia też raczej byłyby objawy).
  • Helpful post
    Robert B
    Level 43  
    dizelzomo
    Level 2  
    Zasilacz do najlepszych nie należy, jest to Modecom 600 ATX o mocy "600W"

Chwilowo problem ustał, zmieniłem kable zasilające grafikę i wszystko śmiga.
    Dzięki za pomoc :)
    Błąd "Wysuwanie karty graficznej Nvidia"