Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

koncentrator tlenu jaki kupić?

zlotowinfo 02 Cze 2016 20:17 7728 14
  • #1 02 Cze 2016 20:17
    zlotowinfo
    Poziom 16  

Na allegro jest tego masa, od 500zł do kilku tysięcy.
    http://allegro.pl/listing/listing.php?string=tlen%20koncentrator

Chcę kupić ojcu urządzenie które popracuje kilka lat. By był dostęp do części wymaganych do jego pracy, z tego co wiem filtr się tam wymienia i nie wiem co jeszcze.

• #2 16 Sie 2016 10:39
    michalmwl
    Poziom 1  

Nie ma "wiecznych" koncentratorów, poza wymianą filtrów powietrza trzeba wymieniać wkłady absorbujące azot. Ważne zatem jest aby do danego koncentratora był dostępny serwis. Czasami zdarzają się też awarie sprężarki. Zobacz np. rehafund.pl

• #3 16 Sie 2016 10:56
    robokop
    Moderator Samochody

Koncentrator zużywa się - zużywają się sita molekularne, wypełnione zeolitem, tak że nie ma co liczyć na to, że używany kilka lat podziała - owszem, będzie pompował, ale z coraz mniejszą koncentracją tlenu. Można "przysępić" parę zł i kupić używany - z loteryjnym szczęściem - albo będzie w niezłym stanie i podziała, albo szybko przestanie spełniać swoje zadanie, lub wręcz się popsuje. Nie potrafię w tej chwili nic bliżej powiedzieć, ale proponuję zbadać możliwość uzyskania refundacji sprzętu nowego - część refunduje OPS, część chyba PFRON - wtedy będzie pewność że "polata". Nie radzę korzystać z ofert "regenerowaczy" - większość z nich wymienia tylko warte parę zł filtry, bo naprawa złoża jest zwykle zbyt droga w stosunku do wartości urządzenia. Jeśli ojciec wymaga stałego dostępu do tlenu, to sugeruję w awaryjne zaopatrzenie się w małą butlę tlenową z reduktorem - na potrzeby transportu, czy zaników prądu. To akurat z autopsji piszę.

• #4 16 Sie 2016 18:03
    zlotowinfo
    Poziom 16  

Właśnie pytałem AeroMedika o ten zeolit i mówią że jak się skończy to wysyła się do nich i oni uzupełniają.

Stałego nie potrzebuje, ale lekarz go raz zabrał na takie dotlenienie
    podpytałem i mówił że w jego stanie warto by coś takiego kupić.
    78 lat, 1/3 płuc usunięte, serce słabe

• #5 28 Sie 2016 18:03
    Rodzice
    Poziom 9  

michalmwl napisał:
    Nie ma "wiecznych" koncentratorów, poza wymianą filtrów powietrza trzeba wymieniać wkłady absorbujące azot. Ważne zatem jest aby do danego koncentratora był dostępny serwis. Czasami zdarzają się też awarie sprężarki. Zobacz np. rehafund.pl

Jak często wymienia się filtry?
    Bo tez planuje zakupów

• #6 25 Gru 2016 18:05
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

Jak często to zależy od wielu czynników. Pamietajcie, że filtry molekularne bardzo szybko załatwia wilgoć!

• #7 26 Gru 2016 20:45
    robokop
    Moderator Samochody

Rodzice napisał:
    Jak często wymienia się filtry?
    Bo tez planuje zakupów
    Zależy to od kilku czynników - przede wszystkim od tego, jak to zażyczył sobie producent w instrukcji obsługi. Nie chcę palnąć teraz głupoty, ale urządzenie z którym miałem do czynienia miało bodaj co 1000h pracy. W praktyce to zależało będzie od obciążenia maszyny - intensywności eksploatacji i czystości powietrza w którym pracuje.

Dodano po 1 [minuty]:

daro31ie napisał:
    Pamietajcie, że filtry molekularne bardzo szybko załatwia wilgoć!

Dlatego też w instrukcji każdego urządzenia stoi, że na czas przerwy w użytkowaniu należy zamknąć zawór regulujący wydajność.

• #8 13 Cze 2017 21:53
    master9
    Poziom 20  

Zajmuje się tego typu sprzętem 10 lat. I tak tu się naczytałem !! Dosłownie magia.
    I tak jeśli chodzi o filtry co 1000h to jakaś głupota lub chiński aparat. Niektórzy we własnych instrukcjach może i tak pisali. Ale policzmy:
    Pacjent z POCHP korzysta średnio 17h/dobę to daje 510h czyli filtry wymieniamy co 2 miesiące!!!! Drogo by było.
    Filtry w zależności od aparatu wymienia się od 3000h do 5000h. W niektórych są tzw. LONG LIFE to wtedy 5000h.
    Nowy aparat to nie znaczy dobry, bo dużo starszych modeli jest lepszych niż te nówki.
    Zeolit co możecie kupić to jest tzw. pierwszej generacji, nigdzie o tym nie przeczytacie, także jest do starszych aparatów.
    Jeśli chodzi o butle to średni pomysł ale to również jakieś rozwiązanie. Teraz są przenośne koncentratory bateryjne co prawda cena to 10000zł i w górę. I przestrzegam przed taniochą co daje 28% a nie 90% tlenu. Coś tu jest jeśli chodzi o informacje elektrotechmed.com
    I ostatnia sprawa to z wilgocią nie chodzi żeby zakręcać kurek od tlenu tylko nie używać w łazience bo niektórzy wystawiają że głośny. Wilgoć przez kurek wylotowy się nie dostanie tylko chodzi o miejsce pracy.
    Jakby ktoś miał jakieś pytania zapraszam.

• #9 13 Cze 2017 22:31
    zlotowinfo
    Poziom 16  

Nadal nie kupiłem ojciec miał mieć badania, ale nie miał siły w płucach by przejść jakieś spirometryczne badanie, więc mu koncentratora nfz nie przydzielił.

Zatem moje pytanie nadal aktualne, co kupić na allegro:
    - trwałe
    - długo wydajne
    - tanie i łatwo dostępne wymienne elementy/filtry
    - przystępne cenowo dla emeryta, na allegro widziałem za 500zł od arsmedika
    - najlepiej z łatwą wymianą wszystkich filtrów (powietrza, azotu, itp.)

Jeżeli wszystkiego nie da się spełnić, to wynaleźć jakiś kompromis, między ceną i kosztem utrzymania w sprawności.
    W tym arsmedika nie podoba mi się że to im trzeba wysyłać, chyba że nie da się inaczej...

• #10 13 Cze 2017 22:36
    master9
    Poziom 20  

To z aero.... to bez komentarza.
    Nie ma idealnego rozwiązania bo kwestia jest tego typu że wszystko zależy od tego co aparat przeszedł.

• #11 12 Wrz 2017 12:25
    cedar83
    Poziom 1  

Hmm nie wiem czy bym się zdecydowała na zakup czegoś używanego, bo jak ktoś wyżej wspomniał nie jest znana historia takiego sprzętu. A może rozważ wypożyczenie takiego sprzętu? Poszukaj w sieci wypożyczalni Patronus - wiem, ze oni sporo takiego sprzętu mają. I generalnie wygoogluj sobie tego typu miejsca. Popatrz, porównaj oferty i zobacz czy to nie lepsza opcja.

• #12 02 Lis 2017 11:13
    998
    Poziom 11  

Ja proponuję bezwzględnie INVACARE 5. Łatwo go samemu sprawdzić. Po pierwsze nie więcej niż kilkanaście tysięcy godzin na liczniku, po drugie uruchomić przy przepływie ok. 2 l/min. odczekać, aż zapali się zielona lampka kontrolna. Następnie odkręcić na 5 l/min, pracować, co najmniej 30min. nie powinna się zapalić lampka żółta. Jeśli do tego w czasie zimnego rozruchu nie będzie słyszalny gwiżdżący dźwięk ze sprężarki brać bez zastanowienia. Lepsze to od tych wszystkich nowych (mam teraz ponad rocznego Perfecto2 na warsztacie, coś ponad 9 tyś godz sprężarka złom, sita molekularne też na wykończeniu, naprawa kompletnie nieopłacalna, gdyby kupić nowe części). INVACARE 5 przy prawidłowej eksploatacji potrafią pracować ponad 5 tys. godzin (jedyny mankament dość drogie filtry oryginalne).
    Znajomy kupił ostatnio taki model z przebiegiem 3100 godz. z 2006 r. (po numerze fabrycznym pierwsze dwie cyfry przed literą) za coś około 1400 zł.)

• #13 02 Lis 2017 12:18
    master9
    Poziom 20  

Kolego wszystko by się zgadzało ale na pewno nie uwierzę w to że Perfecto2 miało rozwaloną sprężarkę i sita. Bo to było Perfecto V a to znaczna różnica. Także jeśli sprawdzamy coś na słuch to fajnie. Ktoś mógłby mi na osłuchanie sprawdzić Poloneza kombi :-)..
    Faktycznie Invacare 5 najmocniejszy sprzęt na rynku a u nas w Warszawie mamy po 800zł.

• #14 03 Lis 2017 09:11
    998
    Poziom 11  

master9 napisał:
    Kolego wszystko by się zgadzało ale na pewno nie uwierzę w to że Perfecto2 miało rozwaloną sprężarkę i sita. Bo to było Perfecto V a to znaczna różnica. Także jeśli sprawdzamy coś na słuch to fajnie. Ktoś mógłby mi na osłuchanie sprawdzić Poloneza kombi :-)..
    Faktycznie Invacare 5 najmocniejszy sprzęt na rynku a u nas w Warszawie mamy po 800zł.

Jeśli mam być precyzyjny PERFECTO 2V z 04-2016 roku ok. 9490 godz. Tych ze sprężarką THOMAS'a i dużymi sitami już dawno nie produkują, niestety. Z poprzednich lat standardem były popękane denka sit po kilku tys. godzin pracy. A co do reszty, no cóż, to mnie nie dziwi, jako mieszkaniec prowincji, jestem przyzwyczajony. Pozdrawiam.

• #15 03 Lis 2017 09:50
    master9
    Poziom 20  

I tu kolejne sprostowanie jeśli chodzi o Perfecto 2 to teraz kończą produkcję, ale u dystrybutorów sprzęt jeszcze w sprzedaży jest. W zasadzie to też fajnie to trochę tych Perfecto V się będzie robić. Pozdro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME