Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa 1.0 z lpg duże spalanie

02 Cze 2016 21:30 1113 7
  • Poziom 10  
    Witam o jakiegoś czasu Opel Corsa 1.0 z gazem sekwencja STAG 4 instalacja 3 letnia na bieżąco serwisowana dużo pali.Jak paliło 7 do 7,5 litra gazu to teraz 10 l.zaświeca czasami przy zimnym silniku czek engine ale jak zgasze po zagrzaniu auta i zapale to gaśnie kontrolka.zaslepiony zawór rg oszukana sonda podawany impuls dla dobrej mieszanki sam się reguluje.nie kopci nie bierze oleju przy pełnym dodaniu gazu przytłamci i jakby brak mocy.nie wiem gdzie szukać.albo przepływa albo od domu problem.prosze o wskazówki
  • Poziom 10  
    Ale po mimo wszystkich modernizacja było wszystko ok coś siadło i teraz nie wiem gdzie szukać.jak na razie nie mam możliwości podpiąć się pod kompa a tym bardziej w Krakowie nie wiem gdzie i w miarę tanio.ostatnio gość w Krzywaczce podpioł mi i policzył 30 zł a robi wieczorami prawie mi pasuje po pracy tylko trochę daleko.
  • Poziom 37  
    Sonda na nową, ewentualnie wycieki / wtryski / reduktor i ponowna regulacja problem rozwiąże.
  • Poziom 25  
    A nikt o przepływce nie wspomniał....
  • Poziom 10  
    Filtry wymieniam na bieżąco co 10 tys obydwa na raz bo to groszowe sprawy.Podpiołem się do kompa staga przez bluetooth przeprowadziłem kalibrację i nie mogę zmnieszyś obrotów kalibracja oczywiście nie przebiegła do końca bo wyszedł bład za wysokie ciśnienie w kolektorze i silnik zgasł.Sprawdziłem przewody podciśnienia i wszystko ok.Jakieś sugestie co to może być ? Sonda pokazuje z emulatora napięcie 0.41 i skacze do 0.45
  • Poziom 10  
    Witam ponownie znalazłem jedna przyczynę a mianowicie przesunołem na emulatorze na tryb ręczny i podkreciłem na potecjometrze na napięcie 0.27 i przyjechałem z 200 km po odczycie spalanie w trybie mieszanym miasto korki ciężka noga wyszło ku mojemu zdziwieniu 7.2 l na 100.Troszke go muli na większym gazie ale mi to nie przeszkadza bo robię dużo kilometrów
    A chodzi mi tylko żeby mało paliło i jazda była tańsza.temat zakończony