Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane ii 1,5 DCI - Problem z odpaleniem auta

02 Cze 2016 23:33 19617 15
  • Poziom 6  
    Witam mam problem z odpaleniem autka , zrobiło się to paru dniu , wczesniej miał problem z odpaleniem na ciepłym za to na zimny od razu odpalił , teraz odpala za 5-6 razem i na zimnym i na ciepłym . Przy włożeniu karty wciskam start , auto normalnie kręci ale nie odpala i wyskakuje ' injection fault ' . Sprawdziłem wtryski i z tego co mi się wydaje to do jednego wtrysku nie dochodzi paliwo , bo wygiełem trochę wężyki od wtryskow i na 3 słychać paliwo w nich . Co może być przyczyną ? Wtrysk , pompa , przekaźnik od pompy ? Ktoś może miał podobny problem ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 24  
    Spróbuj na początek podłączyć go pod CLIPa , co na nim wyjdzie , bo inaczej nie opanujesz tego.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 18  
    Temat rzeka. :arrow:
    Co tu ukrywać, układ paliwowy jest najczęstszą przyczyna awarii w tych jednostkach.
    Co można zobaczyć metodą domową :idea:
    Zajrzyj na dno filtru paliwa , jeżeli znajdziesz samorodki złota to niedobrze, po wakacjach.
    Jeżeli będzie tylko naturalny brud to jest nadzieja że zostanie na wakacje.
    filtr rozcinamy / rozrywamy, nie tniemy bo nasypiemy do niego.
    filtr niestety drogi ale pewnie jeszcze nie wymieniałeś, a nowy się przyda.
  • Poziom 6  
    Filtr nie był wiemieniany , ale jest możliwość ze przez to nie odpala ?
  • Poziom 18  
    Raczej filtr nie jest problemem,chyba że jest totalnie zapchany. :arrow:
    Miałem na myśli zobaczenie czy w filtrze są opiłki z pompy wysokiego ciśnienia, które krążąc po obiegu uszkadzają wtryskiwacze, filtr paliwa i pompę w efekcie czego cały układ jest do naprawy.
  • Poziom 30  
    Gorzii1910 napisał:
    do jednego wtrysku nie dochodzi paliwo , bo wygiełem trochę wężyki od wtryskow i na 3 słychać paliwo w nich .

Niezła metoda. Układu paliwowego nie bada się na słuch. Jeśli już, to zrób test przelewowy. Na moje oko nie ma ciśnienia paliwa i dlatego długo kręci ale co można na odległość...
    Jeśli chodzi o 1.5 dci to jest bardzo problemowy silnik. Znam takich co wydali po 5-8 tys naprawę silnika i dalej nie jest jak ma być więc jak badasz układ paliwowy na słuch to sam raczej nie ogarniesz tematu z pozytywnym skutkiem. I do pierwszego lepszego warsztatu tez nie dawaj auta bo zaraz polecą wtryski, pompa cr, czujniki, rozrzad itp a nie wiadomo jaki będzie tego efekt. No i diagnostyka komputerowa to podstawa
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Podczas jazdy nie ma żadnych zmian , auto jedzi normalnie , nie traci mocy , nie kopci . Akumulator był kupowany nowy w styczniu i rozrusznik rowniez był kupiony jakos na początku roku .
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Witam!
    Przedewszystkim nie grzeb po omacku.Zacznij od diagnostyki(podlączenie kompa diagnostycznego).Nie wymieniałeś filtra paliwa WYMIEN!(wymiana co 30tys km).
    To kochany silnik,tylko trzeba mu dać czego potrzebuje!Sam takim jeżdżę 140tys km i zadnych problemów.Warto też pomyśleć o swiecach żarowych.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 6  
    Dzis zauważyłem dziwne stukanie przy odpaleniu , nie za kazdym razem ale sie zdarza . Do tego dopisze ze jezeli auto juz jakos odpale i zgasze silnik na dosłownie 1 min to pozniej odpala normalnie za pierwszym razem , za to jak postoi dłużej to juz cieżko z odpaleniem ,
  • Poziom 30  
    Wiec tak jak pisałem wcześniej prawdopodobnie masz problem z ciśnieniem paliwa a stukanie może się brać choćby z lejacej końcówki wtryskiwacza. Weź wreszcie coś zrób a nie tylko piszesz bo sens w tym żaden
  • Poziom 10  
    Zrób jak radzi kol. Szymon i ja wczoraj.
    Powodzenia!!

Dodano po 2 [minuty]:

Pardon! dzisiaj o 8:09

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji, nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 6  
    W poniedziałek jade do mechanika i wszystko bedzie wiadome , napisze co mu dolegało .
  • Poziom 10  
    Tak trzymaj!

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji, nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 43  
    Byle był to mechanik, który ma CLIP-a i jakiekolwiek pojęcie o silnikach dCi.

Pozdrawiam.