Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 - Nie włącza sie w pełni- radio (nawigacja) rt4

03 Cze 2016 07:07 3171 13
  • Poziom 15  
    Witam

Od jakiegoś czasu nie działa mi fabryczne radio. Radio uruchamia sie po czym widać znaczek Peugeota i zawiesza się. Radio raz na jakiś czas się włączy (powiedzmy że raz na 10 po zresetowaniu przyciskiem dark). I pracuje normalnie przez cały czas do momentu zgaszenie i zapalenia auta.
    Peugeot Planet nie wykazuje żadnych błędów łączy się tylko wtedy gdy radio jest w pełni włączone.
    Softa w radiu zaktualizowałem do najnowszej wersji 8.31 ale to i tak nic nie dało.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam identyczny problem.
    Czy może już rozwiazałeś problem?
  • Poziom 2  
    Witam.
    Ja rozwiązałem problem.
    Okazał się padający HDD.
    Zrobiłem obraz starego dysku na nowy i wszystko gra.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich, podepne się pod temat - potrzebuje pomocy moje auto to 407 wersja gran turismo 2.0 HDI
    Problem jest z radiem RT3 z navi. W czasie jazdy bez glosnego słuchania muzyki (poziom głośności 2) radio sie wyłączyło a duzy ekran navi zrobił się czarny radio nie chce sie ani włączyć ani co dziwne też podświetlić wraz z resztą podświetlenia deski rozdzielczej.
    Sprawdzone zostały wszystkie bezpieczniki pod kierownicą w tym ten odpowiedzialny za radio oraz ten bezpiecznik z tyłu radia (15) wszystkie są OK.
    klimatyzacja jak i reszta podswietla sie i działa bez problemu po prostu radio jakby umarło. Nie działa też przycisk na manetce sterujący radiem oraz guzik manetki od sterowania komputerem (przełaczanie pomiędzy informacjami np. aktualnym spalaniem auta pokazywanym pomiedzy zegarami na pomarańczowym wyswietlaczu - sam pomarańczowy monochromatyczny wyswietlacz działa pokazyje przeprowadzenie TESTU itd)
    Sprawdzane było napięcie i jest na radiu więc nie wygląda na spalone tym bardziej że bezpiecznik jest cały.
    Nie słychać tez dźwięków od czujników cofania ale podejrzewam że to przez radio bo odtwarzane były poprzez głośniki. radio Odpinałem z kabli i podpinałem wyciągałem tez czarną wsuwaną baterię z radia i dociskałem kostki na panelu bezpieczników pod kierownicą - zero rezultatów. Czy ktoś może coś podpowiedzieć albo przerabiał coś takiego ??
  • Poziom 24  
    Umarlo radio, kup na szrocie lub allegro niektorzy sprzedawcy moga nawet zaprogramowac radio Twoim vinem i wersja wyposazenia, wtedy wyjmujesz i wkladasz i masz. A rt3 jest juz tak tanie ze szkoda czasu na naprawy
  • Poziom 10  
    nie mam pewności czy to RT3 co prawda na etykietce jest RT3 ale patrząc na nie bardziej powiedziałbym że to RT4 patrząc i porównując to ze zdjęciami w google. Czy na pewno to radio bo nie działa mi również przycisk w manetce który steruje też wyswietlaniem na ekranie pomiedzy zegarami..??
  • Poziom 10  
    auto z 2008r - najbardziej pasuje mi to zdjecie nr 2 (srodkowe) Peugeot 407 - Nie włącza sie w pełni- radio (nawigacja) rt4 Peugeot 407 - Nie włącza sie w pełni- radio (nawigacja) rt4 Peugeot 407 - Nie włącza sie w pełni- radio (nawigacja) rt4
  • Poziom 24  
    auto masz po lifcie, radio RT4 pierwszy obrazek pasuje tylko tyle ze mozesz nie miec wykrywania niedopompowania kol.
    wydrzyj radio rozbierz i zrob zdjecia w dobrej jakosci poszukamy uszkodzen w sekcji zasilania.
    btw podlaczales tester? znajduje wgl modul telematyki/radioodtwarzacza?

Dodano po 17 [minuty]:

taniej jak 800 radia nie znalazlem, jak nie uda sie naprawic centralki to lepiej wyjdzie przejsc na RNEG1 lub RNEG2( kolo 2 tyszl). Zestaw rneg1 masz w cenie centralki do rt4 ;/ tyle ze daloby Ci to mozliwosc rozmow tel bluetooth i mozliwosc wgrania aktualnych map.
  • Poziom 10  
    Ok postaram się rozebrać to na części i porobic zdjęcia - dzis wyciągałem HDD bo gdzies czytalem ze moze byc wina ze sie rozpieło, próbowałem go tez podłączyć do kompa poprzez przejsciówke do dysku - tak się złożyło że miałem takie cudo ale komp nie wykrywał dysku tj. dysk pracował cos tam świszczał jakby był sprawny ale nie wykrywalo go... nie wiem czemu, może za mało energii -niestety nie mam kabla żeby 2x usb spiąc. Czy przez trafiony dysk może byc taki objaw że radio nawet sie nie podswietla ?

Pamiętam że jakoś przed tym zanim radio zdechło dość głośno pracowało, nawet myslalem że płyta sie kręci tak głośno ale po jej wyciągnięciu dopiero po jakims czasie radio cichlo .. czy może to być wina uwalonego wentylatora ?

-najbardziej zastanawia mnie czemu nie działa przycisk na manetce sterujący kompem i wyswietlaniem tego małego ekranu miedzy zegarami....? oraz to czemu radio nie podswietla sie nawet wraz z resztą deski rozdzielczej... ?

Mam dostep do radyjek z systemem androida bo sporo handluje z chinami i mam tam chińskich przyjaciół pogliby ogarnąc mi radyjko za ok 500-700 zl ale najbardziej boje sie że nie będą działały dzwieki z systemu czujnikow parkowania, bo ponoc to czesto sie zdarza. Nie za bardzo jaram sie mozliwościami androida bardziej zalezy mi na czujnikach bo parkowanie tym autem tylem robie codziennie w garażu a na czuja to jakas masakra.
  • Poziom 24  
    padniety hdd raczej by sie radio restartowalo. Moglo sie przegrzewac, nie miales problemu z restartami lub czasowym sciszeniem radia?
    a czy to cinckie radyjko bedzie pokazywac temp klimy i strefy nawiewow? ja na Twoim miejscu poszedlbym w rneg2 bo nie lubie tanizny i gunwnianych ekranow lcd :P
  • Poziom 10  
    nie było ani restartów ani ściszania sie w momencie jak przestało dzialc potencjometr byl na 2 kresce bo rozmawialem w aucie jedyne co moglbym przypisac to to ze od jakiegos tygodnia jak odpalalem auto to glosno chodzilo przez chwilę ale pozniej sie normowalo i bylo slychac ze tam cos po prostu chodzi ... nie wiem jak cicho powinno pracowac bo w sumie auto mam od 2 miesiecy - tyle ze od tyg jakos glosniej wlasnie chodzilo to radio. wgralem tam tylko polskie menu jakis miesiac temu.
    co do chinoli z androidem to sa to te same radia ktore ludzie kupują poprzez aliexpress czy poprzez sklepy w pl czy allegro tyle ze na aliexpress sa duzo drozsze a na allegro to juz wiadomo cena ok 1600. Nie boje sie że tanie w chinach latam i nawet nowy tel od sony xz4 mam za 300 zl w przeliczeniu.
  • Poziom 24  
    Tylko czy te chinczyki bd pokazywac temp klimatyzacji itp komunikaty ktore wyrzuca fabryczne radio na ekranie?
    Co do przycisku w manetce to nie dziala 100% przez radio, bo ten przycisk programuje sie w radiu ci ma robic
  • Poziom 10  
    myslę że pokazywac bedą, najbardziej tylko przeszkadzalo by mi to ze nie pilot przy kierownicy do multimediow moze nie dzialac i czujniki... nie lubie atrap w aucie wiec nie wiem czy chce sie bawic w androida, zaraz rozbiore radio porobie zdjecia .. czy masz moze whatsapp ? jak tak wyslij prosze w pv bedzie latwiej to ogarniac