Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogłoszenia spawarek na OLX - uwaga na oszustów.

Grzegorz-33 03 Jun 2016 11:34 4641 14
    Grzegorz-33
    Level 9  
    Ogłoszenie dotyczy informacji dla wszystkich którzy chcą kupić w okazyjnej cenie spawarkę. Tak jak wiele innych osób zostałem oszukany na OLX. Proszę nie kontaktować się z osobami które w okazyjnej cenie chcą sprzedać spawarkę (tak jak w tytule). Spawarka BESTER Magster 280 Migomat
    Taka sama spawarka została ponownie wystawiona na ogłoszeniu OLX. Spawarki przeważnie są wystawiane przez osoby nowo zalogowane w miastach a raczej wsiach poza ścisłym centrum Polski. Proszę nawet nie podejmować żadnej współpracy z tymi osobami. Nawet adresy przy odbiorze osobistym są celowo blednie podane aby u osoby kupującej wzbudzić zaufanie. Proszę nie wpłacać żadnych zaliczek itp.
    Z tego co ustaliłem wiele już osób zostało tak oszukanych .
    W chwili obecnej ponownie ukazują się osoby które usiłują oszukać domniemanych kupujących. Proszę aby osoby pokrzywdzone oraz oszukane kierowały sprawę na Policję lub Prokuraturę.
    Z chęcią udzielę pomocy oraz porady jak należy właściwie załatwić sprawę .
    Blabucha
    Level 1  
    Witam. Też zostałem oszukany na Olx, ogłoszenie dotyczy migomatu Bester 1801 za 800zł. Miejscowość SULERZYŻ.
    User removed account
    User removed account  
    janek1815
    Level 38  
    Jeszcze nic nie kupiłem na Olx bez odbioru osobistego. Żona czasem coś kupi ale za jakieś niewielkie pieniądze. Olx nie daje żadnego bezpieczeństwa kupującemu. W końcu to ogłoszenia lokalne więc jesteście sobie sami winni. W dzisiejszych czasach przejechanie kilkaset kilometrów aby odebrać coś osobiście to nie problem.
    dzg4
    Level 26  
    Kupowałem na OLX kilka rzeczy, zawsze jechałem i odbierałem osobiście, bez zaliczek i innych kombinacji, nigdy nie miałem problemu.
    baracer
    Level 9  
    Nie kumam Cie gosciu.
    Jak uważaj,jakie przestrzegam?
    Zapłaciłeś osiem paczek za coś czego nie jesteś w stanie dotknąć robiąc dwa kroki?
    No owacje na stojąco!!!
    Pare dych to jeszcze zrozumiem,ale 8 secin?Człowieku,zacznij sie rozgladać po własnej chacie jak jesteś.Przyjdą,ograbią i okaże się,że coś Ci umknęło gdy zorientowałeś się że masz same ściany.

Ja mam tam wystawioną niezłą maszynke,ale jak tu taki PR odwalasz to nic dziwnego,że nawet nikt nie jąknie do słuchawki.
    Przestrzegam przed takimi prz:estrzegającymi :-)
    bols13
    Level 9  
    I ja muszę się pochwalić zakupem OLX-gdzie klient zrobił mnie w trąbę (kupiłem płytę komputerową-180 zł,uwierzyłem sprzedawcy bo bardzo przyjemna prowadził ze mną korespondencję --przelałem kasę-czekałem tydzień gdy zacząłem dzwonić -odebrał ale gdy zapytałem o przesyłkę od razu się rozłączył,po paru wysłanych esm -bez odpowiedz .Zgłosiłem na policje po tygodniu zadzwonił sprzedawca -że przeprasza i odeśle pieniądze.I TAK SKOŃCZYŁY SIĘ MOJE ZAKUPY NO OLX--
    -----TĘPIĆ NIE UCZCIWYCH SPRZEDAWCÓW-----UWAŻAĆ NA TYCH NA ---OLX----
    :cry:
    baracer
    Level 9  
    Ooooo kiryliejsonie!!!

Przecież jest opcja za pobraniem na naszej wspaniałej PP.
    Też sprzedaje na OLX i zależy jak rozmowa sie toczy to wysyłam zanim kasa brzdęknie na koncie,czasem kupujący wiciska pobranie,czasem ja nie naeaje póki grajcary nie wylądują.
    Nienwiemm,robie to już sporo czasu i żadnego nawet niezadowolonego kupca nie miałem.
    Swoją drogą OLX powinno zrobić taki ranking na bazie ocen.

Dodano po 8 [minuty]:

Dzisiaj naprzykład kupiłem troche mosiądzu do węży.Już zapłacone,a wysyłka w poniedź.aNie wiem czemu,ale jestem pewien,że wysyłka dotrze do mnie.Wyczuwam scieme nawet przez ekran tabletu :-)
    janek1815
    Level 38  
    Już u Chińczyków na alliexpress są pewniejsze zakupy niż na Olx. Włos się języka co wy opisujecie.
    baracer
    Level 9  
    janek1815 wrote:
    Już u Chińczyków na alliexpress są pewniejsze zakupy niż na Olx. Włos się języka co wy opisujecie.

Haha Tjaaa.Kiedyś paczke śrubek zamówiłem.Już zapomniałem o tym a tu listowy puka.
    Krzakami nadrapane na kopercie.Dotarło!!! 4 miechy ponad szło.Jakieś 10 dolców.

Chyba ten sprzedawca sam rozwozi.Tobołek na plecy,do dłubanki i przez ocean macha :-)

Dodano po 26 [minuty]:

A z tą besterką to jakoś troche huczniej było.Gdzieś to słyszałem już.

Dodano po 6 [minuty]:

goście stukneli sporrrą grupe tkanki społecznej
    Tourne po kraju robili z meldunkami.Ciach,skubnął z 5 tysiączków rozpieżchał sie z miejscówki jak bąk na wietrze.
    User removed account
    User removed account  
    dzg4
    Level 26  
    Nie dawno kupiłem na OLX miernik UM 200 za 20PLN z przesyłką, jak to mawiają wśród białych i czarna owca się znajdzie, nie tylko cwaniaki tam handlują, miernik skalibrowałem i jest super, do cyfrówki mu trochę brakuje ale pomiar U i I działa bez baterii. Ogłoszenia spawarek na OLX - uwaga na oszustów.
    Grzegorz-33
    Level 9  
    Proszę uważać na kolejne ogłoszenia tego złodzieja. Codziennie loguje się na nowe konta Olx i proponuje sprzęt spawalniczy używany za 1/3 ceny.