Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V50 2008 - Moduł SRS - coś sie sypło ale co?

03 Cze 2016 13:07 2196 3
  • Poziom 21  
    Wiec tak: Auto przyjechało z kontrolka poduszek i błedem Internal fault. Sterownik wysłany do serwisu do naprawy, przeprogramowania. Po odebraniu i podłaczeniu wszystko ładnie....do nastepnego dnia. Klient odbiera auto a to zonk... SRS lampka i tym razem VIDA zgłasza brak kontaktu z modułem SRS. Powtórne odesłanie do serwisu, podpinam moduł i to samo: brak kontaktu z SRS. Napiecia na sterowniku są. Tzn znalazłem 2x12V i 8V po can.

Volvo V50 2008 - Moduł SRS - coś sie sypło ale co?
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 21  
    Jedno 12v to wg. Vidy "confort" a drugie to supply oba są w porzadku. Z tym canem soś żle miałem w pamięci, sorki. Sprawdziłem ponownie i Low jest 2,2V a High 2,8V po zapłonie. Koleś który programował moduł (serwisant Volvo) twierdzi ze programowo jest 100% OK. Natomiast nie potrafi stwierdzic czy nie ma usterki elektrycznej na płycie. Tyle że przed wysyłką do niego komunikacja z modułem była. Była też po zamontowaniu. Znikła nad ranem nastepnego dnia.

Dodano po 4 [minuty]:

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Do jakiego serwisu?

Nie autoryzowany ale Volvo. Robili mi już nie jeden sterownik. Bład wewnetrzny (internal fault) to znana przypadłosć SRS Volvo. jest to temat nie trudny do ogarniecia. Tyle ze przerodził sie w brak kontaktu...