Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E46 2.0d - Falujące obroty biegu jałowego po włączeniu klimatyzacji

sean740226 03 Cze 2016 14:35 1527 2
  • #1 03 Cze 2016 14:35
    sean740226
    Poziom 5  

Witam. Mam problem z falującymi obrotami na wolnych obrotach po właczeniu klimatyzacji. Normalne 780. Po włączeniu 1050-1150 i tak cały czas. Nasilają się w miarę wzrostu temperatury silnika. Wręcz silnik skacze. Po wyłączeniu klimy wraca do normy. Ciśnienia na zaworach w trakcie usterki 15-16 i 2-2,5. Dziwne jest to że sprężarka cały czas pracuje sprzęgło nie rozłącza naet na chwilę co jest dziwne. Dodatkowo mimo cały czas pracującej sprężarki po zwiększeniu temperatury na panelu sterujący problem nieznacznie ustaje i jeszcze bardziej ustaje po włączeniu ogrzewania szyby tylnej. Chodzi mi po głowie ten panel sterowania ale rónież zbyt wysokie ciśnienie w układzie. szczególnie to dolne poniewa kompresor powinien mić przerwy w pracy a zatrzymuje się tylko w chwili spadku ciśnienia w na czujniku. Czujnik wymieniony więc odpada.
    Czy może też być przyczyną zbyt duża ilość oleju w obiegu?
    Dodatkowo napisze że zały układ był zdemontowany ponieważ uszczelniałem kompresor. Olej w kompresorze mymieniony i zalany zgodnie z instrukcją 150ml. PAG.

0 2
  • #2 09 Cze 2016 21:09
    domex32
    Moderator na urlopie...

Doszukuj się usterek po stronie sterowania silnikiem.

Podczas włączenia klimatyzacji, ECU wzbogaca dawkę, powinieneś ją odczytać i podać tutaj, z klimą i bez.

Wedle mojej oceny, masz problem ze zbyt wydajnymi z różnych względów wtryskiwaczami.

0
  • #3 13 Mar 2017 08:20
    sean740226
    Poziom 5  

Nadal problem istnieje. planuję oddać pompę do diagnozy i napisze czy pomogło

0
  Szukaj w 5mln produktów