Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atheros ar9002wb-1ng - wolny internet po wifi

03 Cze 2016 19:40 1050 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam neostradę fiber 300Mbit/s
    Po kablu z funboxem laptop śmiga idealnie (wyciąga ponad 300Mbit/s, więc samo łącze jest ok)

Niestety na laptopie acer x53sd (system win10 64bit) prędkość po wifi jaką mogę osiągnąć to max 40mbit.

Prędkość w właściwościach karty sieciowej pokazuje tylko 65Mbit/s.

Jak zmienić ustawienia by wyciągać chociaż 150Mbit/s na tej karcie?

Dodam że sama sieć wifi jest ok, na telefonie samsung galaxy s5 bez problemu na speedtescie po wifi wyciągam 280/290Mbit/s, aczkolwiek wiem że w tym telefonie siedzi na pewno o wiele lepsza karta wifi (przynajmniej tak mi się wydaje).
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    sicguy napisał:
    Atheros ar9002wb-1n

To 150Mb/s w specyfikacji a realnie 60-75Mb/s oczywiście przy idealnych warunkach radiowych. Więc o 150Mb/s nie masz co marzyć na tej karcie. Musiał byś kupić coś na 300Mb/s.
  • Poziom 9  
    Tak też przypuszczałem ale wolałem się mądrzejszych spytać;). Nie chcę robić śmietnika na forum domyślam się że karta w moim lapku siedzi na minipcie (half) warto bawić się w wymianę karty w laptopie?

Mam też drugiego staruszka (acer 5315) tam wiem że jest karta broadcomu na minipcie (half) i właśnie przymierzałem się żeby tam wymienić na coś 300mbps.

W ogóle takie karty dadzą coś lepiej?
    Wiem że wszyscy narzekają na sprzęt od neostrady, ale naprawdę ja na chwilę obecną (odpukać) jestem pod wrażeniem że i po kablu i wifi (z s5 galaxy) daję rade.
  • Pomocny post
    sicguy napisał:
    ogóle takie karty dadzą coś lepiej?

Oczywiście że tak.

sicguy napisał:
    Wiem że wszyscy narzekają na sprzęt od neostrady, ale naprawdę ja na chwilę obecną (odpukać) jestem pod wrażeniem że i po kablu i wifi (z s5 galaxy) daję rade.

Ty masz usługę na światłowodzie a ludzie narzekają na ADSL-a (linia telefoniczna).
  • Poziom 9  
    Bardziej mi chodziło o sprzęt, niż samą usługę. Liveboxy przy adsl'u te które dawali nie cieszyły się zbytnio dobrą opinią mimo że mój pierwszy daaawno temu dawał radę do momentu jakiejś dużej burzy;) Ale ja o dziwo na samą neo nie mogę narzekać, nawet na infolinię często zdarzało mi się szybko dodzwonić;)

jimasek napisał:
    sicguy napisał:
    ogóle takie karty dadzą coś lepiej?

Oczywiście że tak.

Więc wykorzystam Cię po raz ostatni
    Jakąś w miarę sensowną i dostępną kartę po minipcie (half) do tego staruszka acera5315 mógłbyś mi polecić??

Z tego co wiem Acer chyba nie blokował zbytnio wymian karty, co do asusa nie wiem ale to nie jest taka paląca sprawa skoro na kablu daję radę (a odległość tego lapka od routera to i tak 20cm).
  • Pomocny post
    sicguy napisał:
    Jakąś w miarę sensowną i dostępną kartę po minipcie (half) do tego staruszka acera5315 mógłbyś mi polecić??

Na USB bym coś polecił ale na minipcie musiał bym tak jak ty "pokopać" w sieci. Może ktoś w temacie się jeszcze odezwie.
  • Poziom 9  
    Pisz na usb, sęk w tym że na minipcie wyjdzie mnie to chyba zdecydowanie taniej, dodatkowo wymiana w acerze to odkręcenie dwóch śrubek (genialny laptop do modyfikacji)