Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposoby aktywacji klucza (aktywacja przez internet nie działa)

03 Cze 2016 22:06 3180 5
  • Poziom 16  
    Witam posiadam naklejkę COA OEM Vista (Oryginalna dostarczona z komputerem)

Jednakże przy próbie reinstalacji systemu Windows nie chce aktywować automatycznie klucza (twierdzi że klucz nie jest odpowiedni na potrzebę aktywacji)

Mam dwa pytania :

1.Z jakich sieci komórkowych jest darmowe połączenie do Microsoftu na numer 008001211654 , czy jest może jakiś inny bezpłatny numer gdzie będę mógł aktywować system ?(W Orange zjadło mi całą kase z konta a specjalnego kodu nie dostałem)

2.Czy może jest jakiś sposób aby wymusić aktywację tego klucza przez system ?

Zaznaczę iż próba aktywacji przez CMD komendami poniżej kończy się błędem i prosbą odpalenia SLUI

slmgr /ipk [klucz windows] i enter

slmgr /ato i enter

Może mam zaktualizować system da to cokolwiek ?
  • Poziom 36  
    A jesteś pewien, że zainstalowałeś Windows z poprawnego nośnika? Czyli wersja OEM i 32/64-bit?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Ja do MS w celu aktywacji dzwonię na numer +48 22 594 1999 - spokojnie da się całą procedurę w ~3 minuty zrobić, jeśli nie masz wprawy to góra z 5 minut powinno to zabrać.
  • Poziom 16  
    vampire86 napisał:
    A jesteś pewien, że zainstalowałeś Windows z poprawnego nośnika? Czyli wersja OEM i 32/64-bit?

Instalowałem system z Obrazu z MSDN wstawionego na pewnej stronce -mirror pliku. System wypalony na 100% sprawnym Pendrive (W tym pliku są wszystkie wersje Visty) , w pliku ei.CFG wpisałem tak:
    [EditionID]

[Channel]
    OEM
    [VL]
    0

Podczas instalacji wpisałem klucz z nalepki i automatycznie wybrało mi wersję Home Premium (Jako że informacja o tym jaka to wersja wytarła się na nalepce)

A co do tego czy ma mieć 32 czy 64 bit to nie ma znaczenia , wielokrotnie na innych komputerach instalowałem system wpisywałem klucz z nalepki (oryginalnie był 32 bit zainstalowany) zainstalowałem system 64 bitowy i przechodził aktywację przez internet bez problemu

Dodano po 1 [minuty]:

dt1 napisał:
    Ja do MS w celu aktywacji dzwonię na numer +48 22 594 1999 - spokojnie da się całą procedurę w ~3 minuty zrobić, jeśli nie masz wprawy to góra z 5 minut powinno to zabrać.

Tutaj też jest automat jak na tamtym numerze ?
    Jeśli będzie liczyło jak za połączenie z normalnym numerem komórkowym (mam minuty wykupione) to chętnie tam zadzwonie .
  • Moderator - Komputery Serwis
    NieUmiem napisał:

Instalowałem system z Obrazu z MSDN wstawionego na pewnej stronce -mirror pliku. System wypalony na 100% sprawnym Pendrive (W tym pliku są wszystkie wersje Visty) , w pliku ei.CFG wpisałem tak:

Spróbuj znaleźć standardowy nośnik OEM, a nie pobraną jakąś wersję z jakiejś strony...
    NieUmiem napisał:
    Tutaj też jest automat jak na tamtym numerze ?
    Jeśli będzie liczyło jak za połączenie z normalnym numerem komórkowym (mam minuty wykupione) to chętnie tam zadzwonie

Jest automat, taryfikacja jak za połączenie ze standardowym numerem stacjonarnym.
  • Poziom 16  
    dt1 Aktywowane na numerze który podałeś , dzięki wielkie.

00 800 12 11 654 (międzynarodowy)- nie polecam dzwonić , zabiera kasy tyle co ZUS ludziom za prace

+48 22 594 1999 - polecam dzwonić mała opłata , żadnych problemów